Ücretsiz Basur Muayenesi Basur Tedavi Fiyatları

THD ve Hal Ameliyatı

THD (Trans Hemoroidal desarterizasyon) – HAL (Hemoroidal Arter Ligasyonu)- Hemoroide giden damarının bağlanması
Hemoroid memelerine kan taşıyan üç atar damarı bağlayarak yapılan bir ameliyattır

Anüsten girilen alet yardımıyla hemoroide kan getiren atar damar bulunur ve 5-6 cm yukardan bağlanır atar damarı bağlanan hemoroide kan gelemediği için küçülür. Dış basurda küçülme olur.
THD ÜSTÜNLÜKLERİ

*Makat bölgesinde kesme işlemi olmadığından ağrı ameliyata kıyasla az olur
*İşe dönüş çok erken olur birkaç gün.
*İltihap ve kanama gibi yan etkiler az görülür
*Tedavi sonrası pansuman gerektirmez.

*Kanama olmaz
*Makat darlığı gelişme riski yoktur
*Gaz ve dışkı kaçırma gibi yan etkileri yoktur.
En öenmli sorun THD tekniğini bilen cerrah sayısının az olması ve teknolojik donanımına bağlı olmasıdır

31 Comments

Add a Comment
 1. Haydar

  21,10,2016 Cuma akşamı sol toparlama ve botoks oldum
  evde istirahat ediyorum, lavaboya çıkmak çok can yakıcı fakat ameliyat öncesi fotoğraflarla sonrası fotoğraf arasında çok fark var, dışarı çıkan herhangi bir şey yok gibi
  şu oluşan ödem sanırım sıkıntı çıkaran şey, dolayısı ile ödemi ne kadar kısa sürede atarsam sanırım o kadar rahatlayacağım
  ödem giderici ilaç tavsiye edebilir misiniz yoksa internet’ te yazan bitkisel karışımlara yöneleceğim sanırım
  @Atilla Hocam, sağ olun, ben de yaşadıklarımı yazayım, sonraki hastalar için yol gösterici olur
  26,10,2016 Çarşamba
  Op Dr Atilla Kaya
  Medicalart Bakırköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  sıcak oturma banyosu yapın,kabız kalıp ıkınmayın,yeterli olur

 2. Haydar

  @yönetici, soruları silmeyin lütfen, iyi niyetliyseniz zaten müdahale etmez buradan hastalar arası bilgilenmiş oluruz, en azından forum sayfası açmayı düşünün bu ihtiyacımız için, hem de size ameliyat olmak isteyenlere fikir vermiş oluruz, dediğim gibi eğer iyi niyetliyseniz bunları hoş görürsünüz
  @mstf şu anki durumunuz nedir acaba ?
  thd hal ameliyatı olanlar, sarkmayı toparlayanlar, bant ligasyon yaptıranlar vs. bir zahmet yazsın
  Op Dr Atilla Kaya
  Medicalart Bakırköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  yaptığımız tedavilerle ilgili hasta memnuniyeti veya yaşanan aksilikleri yorumlara bakarsanız görebilirsiniz.ama insanlar genelde hastayken,sorununa çözüm ararken bu sayfalara yorum bırakıyor.sorun çözüldükten ,hastalık iyileştikten sonra geri dönüp iyileşme süreci yada tedavi hakkında yorum yapmıyor.yapan olursa zaten paylaşıyoruz.

 3. Mehmet

  4. Evre dışta da meme var hatta iç dış birbirine girmiş dedi dr.içini thd ile halletsem dışına bşey yptrmasam olurmu ameliyattan korkuyorum.
  Op.Dr.Adil Altınsoy(Proktoloji uzmanı)
  Geçici sorununu halledebilir

 4. Mstf

  23 mayıs 2016 da Kadıköy kliniğinizden Dr. Ali Rıza Şahap Barlas’a THD ameliyatı oldum. Ameliyatla makat sol iç tarafında dikişle makat sarkması da içeri çekildi ve botoks yapıldı. Çok ağrım oluyor özellikle büyük tuvaletim sonrası hem yaparken hem sonrasında. Aynı zamanda makatımın kuyruk sokumu tarafında damar gibi bir şey çıktı ve özellikle orası çok ağrıyor. Yine orası çok az kanıyor(çok açık renk). Kabız olmamaya çok dikkat ediyorum. Ara sıra çok azda olsa kısa süreli kan oluyor. Tuvalet sonrası dışkılama hissim devam ediyor. Doktorun önerisiyle 2 ay daha daflon kullanmaya devam ediyorum. Yapmam gereken başka bir şey varsa lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bizim başka önerimiz yok,doktorunuza kontrol olabilirsiniz.

 5. Anıl Tekin

  Hocam merhaba ,

  THD yöntemi dış hemoroidlere de uygulanıyor mu acaba ? Ayrıca ; normal ameliyat sonrası kadar acılı ve ağrılı mı geçiyor iyileşme süresi ?

  Teşekkürler .
  Op.Dr.Adil Altınsoy(Proctoloji Uzmanı)
  Dış hemoroidde değil üçüncü dördüncü derece arası hemoroidde kullanılır tedavi sonucu agrı olmaz.Dış hemoroidlerde azalır

 6. Galip

  Merhaba,10 gün önce izmir de thd operasyonu geçirdim.hemen sonrasında dayanılmaz ağrılı oldu ve günde 2 tane ağrı kesici iğne ve 4 tane hapla 13 gün geçti ve dışarı çıkamadım.su anda ağrılar azaldı ve iğneleri kestim.gunde 5 tane ağrı kesici ile idare ediyorum.bu sanırım bana özel bir durum.su anda ki sıkıntım tuvalete gitmek tam bir kabus şeklinde ve ağrılı ve zorluğunun dışında kanamalar artmış durumda.yorumunuz nedir,ne tavsiye edersiniz?
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Medical Art Genel Cerrahi Uzmanı
  THD ameliyatından sonra nadir olan riskler başınıza gelmiş.Kabız kalmayın,ıkınmayın,bol sebze salata yeyin,bol su için.Kanama da olduğundan doktorunuza kontrole gitmenizde fayda var.
  Geçmiş olsun

 7. Pelin

  Merhaba hocam. Ben 22 yasindayim. 2 sene önce hemoroid sorunum olmustu. Cok ağrım oluyordu bitkisel tedavi yöntemleri uyguladm ve yaklaşık 1 ay içinde şikayetlerimden kurtuldum. Ama şimdi şikayetlerim tekrar ortaya çıktı. Tuvalete çıktığım zaman basur memeleri dışarı çıkıyor çok şişkinler. Tuvalet sonrası içeri itiyorum ama bir tanesi hemen dışarı çıkıyor ve ne kadar sokarsam sokayım hemen tekrar dışarı çıkıyor ve çok ağrı yapıyor. Ne yatabiliyorum ne yürüyebiliyorum ne de oturabiliyorum. Hemoroidim kaçıncı derecedir ve THD yöntemi bana uygun mudur? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  Op Dr Ali Rıza Şahap Barlas
  ilaçla tedavi ile hemoroid gerileyebilir.ama tedavi olmaz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 8. Ekin

  Arkadaş rica etsem THD ameliyatı olanlar bize bilgilerini paylaşsınlar.

 9. ömer

  4 gün önce thd ameliyatı oldum bugün dikkat etmeme rağmen tuvalette ıkındım ameliyattan sonra hiç görmediğim bir basur memesi çıktı Sorum şu bu Meme zamanla ufalıp kaybolacak mı yoksa bir problem mi var
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Zaamanla küçülmesi gerekir.

 10. enemy

  hocam 1 sene önce kliniğizde THD yöntemi ile ameliyat oldum.şikayetlerim %80 azaldı ancak hala ara ar devam een kanama sıkıntım var normal mi?
  Op Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip sorunu tespit edebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com