Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Hastalığı Tedavi Yöntemlerinden Biriside Sülükle Hemoroid Tedavisidir Sülük Yöntemi Özellikle Ağrıların Azılması Amacı İle Kullanılabilecek Bir Yöntemdir.

Normalde hemoroid tedavisinde sülük yapıştırmanın hiçbir yararı olmaz çünkü memelerin içinde dolaşan kanın sülük tarafından emilmesinin kan kaybı dışında bir anlamı yoktur.Ancak hemoroidin şiddetli ağrı yapan bir türü olan tromboze hemeoroidde (boğulmuş basur) meme içindeki bekleyen kanın alınması ağrıda ciddi azalma sağlar.Boğulmuş basurun bilimsel tedavisindede içerde basınç yapan kanın alınması uygulaması vardır.Bu kanın alınmaması halinde ya vücut tarafından emilir yada zayıf bir yerden kendiliğinden akar.Her halükarda hasta 1-2 haftada rahatlar.

Boğulmuş basura sülük yapıştırılması halinde basur memesi içindeki basınç oluşturan kanın sülük tarafından emilmesi hastada rahatlama sağlar.Geçici olan bu durum sülük sayesinde daha kısa sürede düzelmiş ve ağrı daha çabuk geçmiş olur.Boğulmuş basur dışında sülük kullanmanın hiçbir bilimsel değeri yoktur hatta kirli alan olması sebebiyle zarar verebilir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. akrepkirall

  makat çevresindeki fistüle sülük tedavisi uygulanabilir mi
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  fistüle sülük uygulamanın bir anlamı yok.tek tedavisi cerrahi.hastalığınız daha fazla ilerleyip daha komplike bir hal almadan tedavisini yaptırın

 2. ceyda

  Hocam merabalar makatta yirtik ve basur var doc ameliyt dedi fakat ufak bebegim var emziriyorum ameliyat olmadan nasul murtulabilirr tuvalete cikmak kabus oldu:(

 3. ceyda

  Hocammerabalar benim makatta catlak ve basurum ve doc ameliyat dedi fakat 3mziriyorum ameliyat olmadan nasil kurtulabilirim tesekkur ederimm
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Çatlak için botox iğnesi önerebilirim,basur için seviyesine göre son seçenek ameliyat,daha önce,bantla boğma,lazer,skleroterapi veya THD yapılabilir.

 4. Acil yardım

  benim yaklaşık 4yıldan fazla basur sorunum var ve aşırı derecede büyük. Birgün arkadaşlar arasında Konuşurken arkadaşın birindede bu hastalık varmış. Arkadaş buna kendi Çapında Ağrı çekmeyecek bi Yöntem bulmuş, yöntemi büyük abdestini yaptıktan sonra makat Bölgesi’ni temizleyip basuru eliyle içine itip sanki hiç basur yokmuş gibi dışında hiçbir belirti olmuyor ve ne Ağrı ne başka bişey oluyormuş. Bunu her tuvalete girdiğinde tekrarlıyormuş. Bende bu yöntemi denedim ve yaklaşık 1 yıldan beri böyle yapıyorum sanki hiç basur yok gibi rahatım sizce bunun sakıncası varmı. Yoksa biran önce ameliyat olmam mı lazım.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Basurda ameliyat için acele etmemek lazım,ameliyattan önce ameliyet dışı girişimlerle (bant uygulaması,fotokoagulasyon,THD vs.)tedavi olup son çare olarak klasik ameliyat düşünülmeli,senin durumunu ancak anoskopla muayeneden sonra değerlendirebiliriz.

 5. necdet

  2aydan beri basur olmusum sancılarım çok kanamam oldu çok kötü agriyor ne önerirsiniz .
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopla cerrahi uzmanına muayene olmalısın.

 6. Erdem

  Peki hocam ameliyatın genç yasta yapılmamasını tavsiye ediyor gittiğim doktorlar. Yaşım 25. En son dayanılamayacak duruma gelmeyi mi beklemeliyim? Yoksa aldırıp kurtulmalıyım? ikinci sorumsa ameliyat kesin çözüm dediniz ancak gittiğim doktorlar tekrar etme ihtimalini hep söylüyorlar. Dikkat edeceğiz ömür boyu ancak eğer tekrarlarsa ikinci üçüncü hemoroid ameliyatları daha sıkntılı geçiyor deniyor? Yorumlar mısınız?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Maalesef devletin yeni hemoroid ameliyatlarında kullanılan malzemeleri ödememesinden dolayı ihtisas hastanelerinde bu ameliyatlar yapılmıyor ve bundan dolayıda çoğu cerrah klasik ameliyat dışındakileri bilmiyor bilgi verirkende bildiği ameliyatlara göre başarı veriyor,modern ameliyatlar olan HAL VE LONGO AMELİYATLARIYLA %90 iyi olursunuz ve tek ameliyatla kurtulursunuz.

 7. Erdem

  Hocam Merhaba,

  Bir 5-6 senedir hemoroid hastasıyım. Atakları çeşitli ilaçlarla savıştırdık. Ancak son bir haftadır 3-4 meme dışarda. Doktorum anestol pomad doxium1000 ve fitil verdi. Ancak bir ilerleme olmadı. 4. günde muayene gittiğimde ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyat dışında baska bir çözümü yok mudur? Ağrımda hiçbir değişiklik olmadı ilaç tedavisi süresince.
  Tşk.
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Hemoroidleri tamamen yok eden ilaç yoktur kesin kurtulma yolu ameliyatdır.

 8. omer

  Birde ameliyat konusunda basur memesi disarda ikenmi ameliyata gitmeliyim?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  her dönemde olabilir

 9. omer

  Kara merhem falan hep para tuzagi yani.
  Birde basur memesi ceviz kadar disardaydi simdi biraz bira iyilesme durdu nohut kadar bi meme kaldi.ise gitmeye korkuyorum ,o nohut kadar meme sosyal hayatima devam edersem kendiliginden yok olacakmidir(iceri girecek midir)?yoksa yatarak memenin iyice kaybolmasini bekleyerek,dinlenmelimiyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  emilerek kaybolur

 10. omer

  S.a
  Oncelikle ben bu hastaligi 18 senedir cekiyorum(yasim 28).kucuklugumde ilk zamanlarda 2 3 yilda bir luksederdi.doktora giderdim,bakarlardi 2 krem 2 supozituvar veririlerdi kullanirdim gecerdi.birgun cok siddetli agri oldu,benim yasadigim yerde olanaklar biraz kisitli oldugundan,acikcasi pek imkan olanakda yoktu simdiki gibi.suluk iyi geliyor suluk atin dediler.sulugu kullandik epey buyukce biseydi suluk emdi kendini birakti sonrasinda 2 gun kadar kanama devam ettikden sora meme yumusadi iyi geldi bana.son zamanlarda unv hastanesine gittim(kanama sikay(yasim 23 24)etiyle)bi toz verdiler su banyosuna otur gecer dediler kullandim kanamayi durdurduk.basur icinde daflon 500 kullan dediler 6 ay boyunca onuda kullandim.ama bu hastalik her sene yahut 2 seneye bir luksetmeye devam ediyor.bende luksettikce daflon iciyorum.ara ara hasta olacagimi anladigim zamanlardada daflon iciyorum.ilk sorum su ara ara daflon icmemde bi sakinca varmi(hastaligim 2.derece ic basur kanamasiz)2. Sorumda piyasada bi kara merhem muhabbeti donuyordu alayim kullanayim dedim hic bir fayda saglayamadim,kara merhem bi faydasi varda banami olmadi yoksa tamamen alavere dalavere mi onj ogrenmek istiyorum.3. Ve son sorum bu yilda bir 2 yilda bir olan basurdan nasil kurtulabilirim?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Basurda hastalık onu oluşturan toplar damarda değil toplardamarı tutan bağ dokusundadır bundan dolayı hiç bir ilaçbasuru yok edemez,sorununuz ameliyatla tamamen geçer.

Uzmanımıza Soru Sor

burung