Ücretsiz Basur Muayenesi Basur Tedavi Fiyatları

Plazmakinetik ve Ligasure Ameliyatı

Klasik ameliyatta kullanılan neşter yerine kesilecek yeri yakarak kesen bir cihazla yapılır.Kesilecek doku önce yakıldığı için daha az kanama olur.Normal basur ameliyatına önemli bir üstünlüğü yoktur.
AVANTAJLARI:
*Ameliyat süresince klasik cerrahiye kıyasla daha az kanama olur.
*Tedavi sonrası ortalama ağrı ve ağrı kesici ihtiyacı biraz daha az olur.
*Erken dönem hemoroidde gereksizdir.
*İleri derece iç ve dış basur tedavisinde kullanılabilir.
*Dikiş olmaması ameliyat süresini kısaltır.

DEZAVANTAJLARI

*Normal ameliyatın kanama,iltihap gibi dezavantajları bu yöntemdede yaklaşık aynıdır.
*Kullanılan alet tek kullanımlık olduğundan normal cerrahiye göre çok pahalıdır.
*Dokudaki yanma sebebiyle ameliyat sonrası ödem fazla olabilir.
*Dokuda oluşan yanık gelecekte makat darlığına sebep yapabilir.

48 Comments

Add a Comment
 1. birisi

  Hocam 7 gün önce hemoroid ameliyatı oldum l agrilarim azalsada her hareketimde batma olmasi normal mi ? Geçici birsey mi ?
  Op.Dr.Altan Karan
  İzmir Şubesi Proctoloji Uzmanı
  batma şikayeti makat çatlağında olur.deneyimli bir proctologa görünmelisiniz

 2. Vural Gülmez

  Doktor bey merhabalar,

  Benim durumum biraz tezlik bir konu sanırım.Tam 4 kez hemeroid ameliyatı oldum son 5 sene içerisinde.En son ameliyatımı da 10 gün önce oldum.İlk de longo operasyonu geçirdim,1 sene sonra tromboze hemeroid oldum apse boşaltıldı,1 buçuk sene sonra Ankara’daki herkesin bildiği Mevlüt Topbaş tarafından bir ameliyat edildim (tabi bunun nasıl bir ameliyat olduğu tabiki sadece kendisinin bildiği bir operasyondu) bu ameliyattan sonra acım yaklaşık 2 ay sürdü ve çatlak varolduğu söylendi,ameliyat etmeden kendi kendine geçer dediler niteklimde 2 ay içerisinde geçti,Ankara’daki ameliyattan tam 2 sene sonrada şimdi yine tromboze hemeroid ve yine ameliyat geçirdim,11 gün geçti fakat oradaki batma azalsada hala devam ediyor,üstelik kaba bölgemi biraz ayırmak istesem müthiş bir acı duyuyorum,bu kadar farklı doktor bu kadar ameliyat,sizce bu normal mi,bendeki tanıyımı yanlış koyuyorlar,ben neden bu dertten bir türlü kurtulamıyorum,sizce çözüm nedir? (beslenme alışkanlıkları son derece düzgün,özelliklede ameliyatlardan sonra)
  Op Dr Atilla Kaya
  sizde aynı zamanda anal fissürde var gibi görünüyor.hemoroid nedeniyle farkedilemeyebilir.anal fissür tedavinizi yaptırınca beslenem ve tuvalet alışkanlıklarınızıda düzenlerseniz hemoroidiniz kendiliğinden gerileyebilir,nüks etmez.fissür tedavisini kliniklerimizde botoxla yapıyoruz.böylece ameliyatın risklerini yaşamamış oluyorsunuz.

 3. Muci

  Merhaba hocam,yaklaşık 40 gündür anal fissür sorunu ile uğraşıyorum.Doktorun verdiği Rectorderm-Anestol-Proktolog fitil ve diyet ile defekasyon sırasındaki ağrıyı kontrol altına aldık ama dışkıda ve tuvalet kağıdında hala kan var.İlaç tedavisi fissürü iyileştiriyormu yoksa geçici bir rahatlıkmı yaratıyor bilemiyorum.İyileştim demek için kanamanın mı kesilmesi gerekiyor.Korkumdan ilaçları kesemiyorum ve ilaçlar sayesinde ağrısız dışkıladığım için iyileştimmi sanıyorum….işin içinden çıkamadım hocam:)…botoks noktasına gelmeden ilaç tedavisine ne kadar devam etmemi önerirsiniz.Teşekkür ederim.Syg…
  Op Dr Atilla Kaya
  Ağrı geçtiyse diğerleri de düzelir sabırlı olun

 4. Coco1

  Hocam 10 gün önceki anoskopi-rektoskopi herşey temiz sadece saat 7 hizasında çatlak mevcut ve çatlağın kremlerle geçebileceği söylendi.Ancak bugün defekasyon bitiminde gaita ile birlikte koyu kırmızı ve pıhtılar içeren bir kan boşalması oldu.Çatlak bunu yapabilirmi?Tşk…Syg…
  Op Dr Atilla Kaya
  Evet seyrek te olsa yapabilir

 5. Coco

  2 ay önce hemoroid ameliyatı oldum.Hemoroidim oldukça düzeldi ama son 20 gündür anal fissürle uğraşıyorum.Ameliyatı yapan doktoruma kontrole gittim.Çatlağın zamanla düzeleceğini söyledi.Re…derm krem ve proc… fitil kullanıyorum.Hafif bir kanamam vardı ama bugün içinde pıhtılar olan bir kan boşaldi orta miktarda.Ne olabilir sizce?Değerli yorumlarınızı bekliyorum.Tşk….
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kanamanın nereden geldiğinin anlaşılması için önce anoskopla muayene,gerekirse kolonoskopi yapılabilir.Anal fissür için botox iğnesi ile tedavi öneriyoruz.

 6. Kerem

  hocam tuvalette elime şişlik geliyor ama çıktıktan 5 dk içinde kendiliğinden içeri giriyor sanırım 2.derece sizde hangi tür tedavi en doğrusu olur birde başka şehirden gelicem geldğim anda tedavi yapılabilirmi.?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  randevu alırsanız iyi olur beklemek zorunda kalmazsınız.önce muayenenizi yapar arkasındanda uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 7. SEMIH

  Merhabalar, vermis oldugunuz aydinlatici bigiler icin simdiden cok tesekkurler. yurt disinda yasamaktayim ve maalesef TR deki gibi istedigimiz seceneklerle ameliyat olma sanismizin olmadigi bir bolgede yasiyorum. Sorunum 3-4 derece ic ve dis hemoroid,ara sira kanama yapmakta. Gorusmus oldugum doktor ameliyatsiz gecmeyecegini soylemekte. ve de uygulamis oldugu teknik Ligasure ile ameilyat. laser ile bu derece hemoroid ameliyati olma sansim var ise Tr ye geldigimde size ulasmak isterim. Eger yok ise Ligasure ile bu ameliyati tavsiye edermisiniz. bu ameliyat ile agri ve kanama olmaktamidir, daha sonra gelisebilecek dezavantajlari bulunmaktamidir? ilgi ve cevaplarniz icin tekrar tesekkurler,saygilarimla,semih
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ligasure ile yapılan ameliyatta komplikasyonlar fazla ve 15 güne kadar uzayan ağrılar olabiliyor.Biz ameliyatı son çare olarak görüyoruz ve 3 ve 4.cü derece hemoroidlerde THD yöntemini tercih ediyoruz,bunda hemoroide giden damarlar ultrasound cihazıyla tespit edilip bağlanıyor.Kesme iişlemi olmadığından ağrı ameliyat sonrası ağrı olmuyor ve istirahat gerekmiyor.

 8. deniz

  Ankarada ameliyat olanlardanım insanın kendisine ne yapıldığını bilmemesi çok kötü. Kesinlikle önermiyorum. 4. Derece memeler için gittim şimdi ödem oluşuyor fitille geçiyor 1ay sonra tekrar ödem. Başka bir doktora gideceğim.

 9. deniz

  Hikmet bey için yazdığınız 20 kişiden olmak üzereyim sanırım:(Ankara’da 6ay oldu aneliyat oldum. Daha önceki muayene olduğum prf bana 4. Kademe demişti. Kanama yoktu meme boldu. Özetle ameliyat sonrası tuvalette küçük bir zorlanada kanama ve kaşıntı başlıyor,ödem olmuş ve 1ay geçiyor yine oluşuyor bunun sonu yok mu?Ankara’ya gitmeeem
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tuvalette fazla ıkınmazsanız tekrarlamaz

 10. tahsin

  hocam merhabalar
  anal fissür şikayetiyle doktora gittim.
  ve 3 gün önce sanırım dilatasyon, sferenktomi, hemoroidektomi ve fissürektemi ameliyatlarını tek seferde oldum. şu an ağrılarım ağrıkesicilere ve sıcak su oturma banyolarına rağmen anlatılamaz düzeyde. devamlı az az kanamada başladı.
  doktorum bana ameliyat sonrası dilatasyon yapıldığını, 1 hemoroidin + 1 derin çatlağın tamamen çıkarıldığını ve ardından sferenktomi yapıldığını söyledi.
  hocam siz ameliyatlarınızda bukadar işlemi bir arada yapıyormusunuz hastalarınıza? çünkü ben hemoroidlerimle kör topal yaşarken olduğum bu ameliyat sonrası intihar etme noktasındayım.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ameliyatınızı olmuşsunuz şikayetleriniz için doktorunuza kontrol olmanızda fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com