Hemoroid Tedavi Fiyatı

Bireylerde makat kanaması problemi ve makattan kanama sebeplerine bağlı nedenler nelerdir makat kanamasında yapılması gerekenler ve alınabilecek önlemler hakkında Op. Dr Atilla Kaya bilgilendiriyor.

Makattan Kanama Olması

Makattan kananama olduğunda genellikle hastanın aklına ilk hemoroid gelir ancak durum bu kadar basit değildir ve çok hastalık kanama sebebi olabilmektedir.

Makata 10 cm mesafede olan kanamalar taze kan şeklinde olur ve hasta “damla damla geliyorbazende fışkırıyor” şeklinde tanımlar,10 cm den daha yukarı barsak kısımlarından olan kanama vişne çürüğü-zift arası renkte olur.Bu renk değişkliği kanamanın makata olan mesafesine göre değişir.

Makattan Kan Gelmesi Nedeni

Hemoroid (basur) ;en sık rastlanan sebeptir makatta taze kan olması bunu düşündürür.Çok değişik miktarlarda olabilir hemoroid tedavisiyle düzelir.Kanayınca rahatlarım diyerek kanatmak çok yanlış bir yaklaşımdır

Makat çatlağı (anal fissür) ;Sık görülen sebeplerdendir ama ciddi kanama olmaz,ağrı daha ön plandadır.

Anal ragad ;küçük çatlaklardır ama önemsizdir

Makat ve barsak kanseri;değişik düzeyde kanama yapabilir,teşhisaletle bakılarak biopsi alınır ve bu şekilde konur.Ne yazıkki kanamalar hemoroidden denilerek rasgele ilaçlar kullnılarak kanserin tedavisi geçciktirilebilmektedir.

Kolitis ülseroza;en seyrek sebelerdendir ama ciddi kanamalara sebep olabilir.Barsak iç yüzeyinde sıyılma şeklinde hasar ve buna bağlı kan kaybı olur.

 Anus ve barsak poliplari;seyrek sebeplerdendir,barsaktaki et beni benzeri çıkıntılardan kanama olabilir.Zaman içinde kanserleşme potansiyeli olanlar olduğu için tedavi edilmesi ve tedavi sonrasında yakından takip gerektirir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. byzgl

  merhaba. son 1 aydır makatta aşırı kanama ve ağrı söz konusu. genel cerrahiye gittik iki tane hap yazıldı. at kestaneli falan bir ilaçtı. fakat herhangi bir etkisi olmadı ne ağrı azaldı ne kanama durdu. tuvalate gittiğimde önce aşırı kan geliyor daha sonra zorlamadan tuvaletimi yapabiliyorum. ne yapmam gerekiyor.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öncelikle tanı koymak için geciktirilmeden anoskopi muayenesi yapılması gerekir.uzun süren kanmalar anemiye neden olabilir.kanamanın altında yatan kötü bir nedende olabilir.kliniğimizde makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz.ve makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirir ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 2. elif kılıç

  oglum 10 yaşında genel durumu iyi makatta kanama oldu kan kırmızı renkte balgamlıydı biraz çoktu doktora götürdüm sadece ultrason çekildi bişey çıkmadı doktor tekrar gelirse getir dedi 4 gün sonra bidaha geldi bu sefer kaka tahlili yapıldı kan pozitif ve bol maya hüçresi görüldü subraksla flagly verdi kullandm 1 ay sonra tekrar çok az geldi krem verdi tekrar gelirse başka krem vereceni söyle -di napmam lazm başka bir cerrahiye doktora götürmeme gerek varmı lütfen açil bu konu hakkında bilgi verin.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  araştırma hastanesine çocuk cerrahisine götürmelisiniz

 3. borabora

  benim hemoreitim var dışarıya cıkmış misket kadar şişlik var ne yapmam gerek kanamasıda oluyo şişligin hocam
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopla muayene edip hemoroidin seviyesine göre tedavi önerebiliriz.

 4. Ankaralım

  Hocam zorlanma veya ağrı yok ama makattan ilk kez kan geldi sebebini çok merak ettim kabızlık veya başka bi sorunum yok.10gün önce erkek arkadaşımla cinsel temasta bulunduk ama zorlama veya ilişkiye girme gibi durum olmadı onunla bi bağlantısı olabilirmi adetime 3gün var ama düzensiz oluyorm onunla bi alakası olabilir mi acil cevap bekliyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Makattan kanama olması halinde anoskopla muayene ile neden kaynaklandığına bakılır,gerekirse kolonoskopi yapılır.

 5. lale

  Hocam merhaba. Bende Makatta kanama oluyor ve cok ağrı oluyor gebelikte arttı ne yapmaliyim
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  muayene olun tedavi için doğumu beklemenizi öneririm

 6. ordulu asi

  Hocam bende iki uç gündür açık renkte kanama oluyor birazda kabızlık var nedendir teşekkürler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kanama varsa sebebini ulmak lazım,önce anoskopla muayene gerekirse endoskopi yapılması lazım.

 7. hackim

  hocam bu aksam tuvalete ciktim makattan peceteye kan geldi korktum napmam lazım sizce ? kuru gidalar yiyorum soğukta yedim bi ara sizce nedeni nedir ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kanamanın sebebini bulmak lazım,öncelikle anoskopla muayene gerekir.

 8. a özdemir

  Hocam bende basur var acıli yemek yediğim zaman makattan kan Geliyor yanlız basur makattan dışarıda acıli yemek yediğim zaman 2 3 gün devam ediyor sonra kesiliyor ağrı veya zorlanma yok hocam bu normaldir
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  acılı yiyecekler sürekli dışkılama isteği yaratır.bunun sonucu sık tuvalete gider ve ıkınırsınız kabız olmasanızda kanamaya neden olur.bu nedenle tedavi olmalısınız.

 9. mikail

  Her tuvalete gittigim zaman makattan kan fışkırıyor rahatsızlıgım kötü bir şeymi acaba
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat kanamasının iyi birşey olmadığı gerçek.ertelemeden en kısa sürede anoskopi muayenesi yaptırmalısın.teşhis konur.ve tedavin yapılır.kliniğimiz makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip gelirseniz muayene ve tedavinizi yapabiliriz

 10. angaralı

  çok aşırı makatta kanama var tuvalete zor çıkıyorum ne yapmalıyım
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  acilen anoskopi muayenesi yaptırmalısın.muayene ile sorun tespit edilir ve tedavi yapılır.kliniğimiz de makat hastalıklarının tanı ve ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz .gelirseniz muayene ve tedavinizi yapabiliriz

Uzmanımıza Soru Sor

naga