Hemoroid Tedavi Fiyatı

Bireylerde makat kanaması problemi ve makattan kanama sebeplerine bağlı nedenler nelerdir makat kanamasında yapılması gerekenler ve alınabilecek önlemler hakkında Op. Dr Atilla Kaya bilgilendiriyor.

Makattan Kanama Olması

Makattan kananama olduğunda genellikle hastanın aklına ilk hemoroid gelir ancak durum bu kadar basit değildir ve çok hastalık kanama sebebi olabilmektedir.

Makata 10 cm mesafede olan kanamalar taze kan şeklinde olur ve hasta “damla damla geliyorbazende fışkırıyor” şeklinde tanımlar,10 cm den daha yukarı barsak kısımlarından olan kanama vişne çürüğü-zift arası renkte olur.Bu renk değişkliği kanamanın makata olan mesafesine göre değişir.

Makattan Kan Gelmesi Nedeni

Hemoroid (basur) ;en sık rastlanan sebeptir makatta taze kan olması bunu düşündürür.Çok değişik miktarlarda olabilir hemoroid tedavisiyle düzelir.Kanayınca rahatlarım diyerek kanatmak çok yanlış bir yaklaşımdır

Makat çatlağı (anal fissür) ;Sık görülen sebeplerdendir ama ciddi kanama olmaz,ağrı daha ön plandadır.

Anal ragad ;küçük çatlaklardır ama önemsizdir

Makat ve barsak kanseri;değişik düzeyde kanama yapabilir,teşhisaletle bakılarak biopsi alınır ve bu şekilde konur.Ne yazıkki kanamalar hemoroidden denilerek rasgele ilaçlar kullnılarak kanserin tedavisi geçciktirilebilmektedir.

Kolitis ülseroza;en seyrek sebelerdendir ama ciddi kanamalara sebep olabilir.Barsak iç yüzeyinde sıyılma şeklinde hasar ve buna bağlı kan kaybı olur.

 Anus ve barsak poliplari;seyrek sebeplerdendir,barsaktaki et beni benzeri çıkıntılardan kanama olabilir.Zaman içinde kanserleşme potansiyeli olanlar olduğu için tedavi edilmesi ve tedavi sonrasında yakından takip gerektirir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. ark

  13 yaşım otururken acıma oluyor gri renkli bir şey var gibi nedir bu hocam?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal hematom olabilir,muayene olmanda fayda var.

 2. Zeynep

  Hocam bi kac gundur kanamam oluyo hemde baya kanamam dübürümde tuvalete gittigimde sonra halsizlik oluyo tuvaletimi yaptina meme gibi bisey cikiyo kanamam asiri derecede oluyo neyapmaliyim kalp hastasiyim tansiyonum var ve sekerimde var 55-60,yas arasiyim ne öneriyosunuz napmaliyim cok korkuyorum…
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene olmanız ve gerekirse kanamanın yerini belirlemek için kolonoskopi yaptırmanız lazım.

 3. Aykut

  Merhaba, yaklaşık 1 yıl önce makattaki şişliklerden dolayı doktora gittim ve basur olduğumu öğrendim. Doktorun verdiği ilaçları kullanırken dışkılama sonrası kanama olduğunu farkettim ve tekrar muayene oldum. Doktor bunun normal olduğunu ve korkulacak bir şey olmadığını söyledi, iki gün içinde de kanama kesildi ve basurdan kurtulduğumu düşündüm. Ancak son 2 haftadır tekrar dışkılamada problem yaşıyorum ve dışkılama sonrası daha önce yaşadığım basur sancısını yaşıyorum. Son 2-3 gündür de dışkılama yapmaya çalışırken kanama olduğunu farkettim. Dışkı gelmeden önce normal renkte kan akıyor tuvaletin içine lakin bu esnada herhangi bir acı hissetmiyorum. Bu kanamanın nedeni basur mudur?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Basur hastalığı kendiliğinden veya ilaç tedavisi ile geçmez,sadece şikayetler azalır,bahsettiğin kanama basurdan olabilir,anoskopla muayene edip değerlendirmek lazım.

 4. Melissia

  Bi kaç gün önce acılı yemiştim dışkımı yaptıktan sonra aşırı derecede yanma oldu bi kaç kez sürdü ertesi gün wc ye çıktığımda ikıntıyla kendimi zorladım dışkının çok sert olduğunu farkettim ve makattan damla şeklinde kan geldi karnımda kasık bölgemde ağrı oluştu wc ye çıkmak istemiyorum ne yapmalıyım ne olabilir hastalık
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal fissür olma ihtimali yüksek,muayene ile kesin karar verebiliriz.

 5. Ekrem

  Hocam bana hemoroid amaliyatı gerek dediler yanlız ben korktuğumdan olmadım ve günde iki kez tuvalete çıkan bir insanım her defasında kanamam oluyo son 1 haftadır kanama ORANI çok fazla arttı sizce ne yapmalıyım
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid de ameliyat son çare ondan önce birçok girişimsel tedavi yöntemi var anoskopla muayene edip seviyesine göre tedavi yöntemi belirliyoruz.

 6. hastA

  Hocam ben normalde hep ishale yakin tuvalete cikiyorum gunde 2 kere kesin yalniz son iki aydir kanamam var disarida herhangi bir sislik yok aci yok agri yok sadece kanama iceriden kanamam oldugu zaman solb kasigim sisiyor ve karin agrim var ve bu aralar cok bulantim var dr gidicem ama nasil muayene olacagimi bilmedigim icin korkuyorum bilgi verirseniz sevinirim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kanama varsa sebebini tespit etmek lazım,önce anoskopla muayene gerekirse bazı tetkikler yapılmalı.

 7. çalışkan

  merhaba hocam ben geçen gün çamaşırımı değiştirirken kan lekeleri gördüm fakat kan lekeleri açık renkte değildi kurumuştu makattan gelmiş olabilirmi veya hassas bölge temizliği sırasında kesik oluşmuş olabilirmi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Söylediklerinizin ikisi de olabilir,muayene olmanızda fayda var.

 8. mehmet

  Hocam öncelikle verdiniz bilgiler için teşekkür ederim ogle sıkıntılıki bu doktorlarımız insanlıkla artık ilgilenmiyorlar ve inanın ne yapacagımızı şaşırmış durumdayız tm tanı bile kıymuyorlar başından savıyorlar neden bilmiyorum artık bi elbatılsa iyi olacak bu işe ben size şunu sormak istiyorum kayın pederimn makatından fışkırır vaziyette kan geliyormuş çok da agrısı var doktora gitti muayne oldu ilaç verip gındermişler ama ne kanamada bi azalma nede agrısın da binazalma yokyardımcı olurmusunuz hangi bolume gitmemizhangi yontemle baktırmamız gerekir şimdiden teşekkür ederim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Makattan kanama varsa sebebini muutlaka bulmak lazım,bunun için anoskopla muayene ve gerekirse kolonoskopi yapılması lazım.

 9. Hasta

  Hocam bende oyle damla damla kan yok ama dışkım acik kirmizi renkte herhangi bi agrimda yok nedeni nedir ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene ve gerekli tetkikleri yaptırmak lazım.

 10. sarışıngenç17

  merhaba hocam yaşım 17 bugün büyük tuvaletimi yaptıgım ve dışkım bittikten sonra telefonla oynadım ve kalktıgımda farkettim ki klozet kırmızı olmuş şaşırdım ve tuvalet kağıdını alıp makatımı temizleyecektim peçete kan oldu çok korktum sizce nedeni ne olabilir bir bilgi verirmisiniz?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olabilir,en doğrusu muayene olman.

Uzmanımıza Soru Sor

penyu

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin