Hemoroid Tedavi Fiyatı

Bireylerde makat kanaması problemi ve makattan kanama sebeplerine bağlı nedenler nelerdir makat kanamasında yapılması gerekenler ve alınabilecek önlemler hakkında Op. Dr Atilla Kaya bilgilendiriyor.

Makattan Kanama Olması

Makattan kananama olduğunda genellikle hastanın aklına ilk hemoroid gelir ancak durum bu kadar basit değildir ve çok hastalık kanama sebebi olabilmektedir.

Makata 10 cm mesafede olan kanamalar taze kan şeklinde olur ve hasta “damla damla geliyorbazende fışkırıyor” şeklinde tanımlar,10 cm den daha yukarı barsak kısımlarından olan kanama vişne çürüğü-zift arası renkte olur.Bu renk değişkliği kanamanın makata olan mesafesine göre değişir.

Makattan Kan Gelmesi Nedeni

Hemoroid (basur) ;en sık rastlanan sebeptir makatta taze kan olması bunu düşündürür.Çok değişik miktarlarda olabilir hemoroid tedavisiyle düzelir.Kanayınca rahatlarım diyerek kanatmak çok yanlış bir yaklaşımdır

Makat çatlağı (anal fissür) ;Sık görülen sebeplerdendir ama ciddi kanama olmaz,ağrı daha ön plandadır.

Anal ragad ;küçük çatlaklardır ama önemsizdir

Makat ve barsak kanseri;değişik düzeyde kanama yapabilir,teşhisaletle bakılarak biopsi alınır ve bu şekilde konur.Ne yazıkki kanamalar hemoroidden denilerek rasgele ilaçlar kullnılarak kanserin tedavisi geçciktirilebilmektedir.

Kolitis ülseroza;en seyrek sebelerdendir ama ciddi kanamalara sebep olabilir.Barsak iç yüzeyinde sıyılma şeklinde hasar ve buna bağlı kan kaybı olur.

 Anus ve barsak poliplari;seyrek sebeplerdendir,barsaktaki et beni benzeri çıkıntılardan kanama olabilir.Zaman içinde kanserleşme potansiyeli olanlar olduğu için tedavi edilmesi ve tedavi sonrasında yakından takip gerektirir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. kzsor

  Hocam yaklaşık 1 yıldır arada kanamalar oluyor fakat kendiliğinden geçiyor diye bırakıyordum doktora gitmedim. Dun tekrar tuvalette bi kanama oldu fakat kanama geçmiyor Tuvalete çıkmasam bile iç camasırımda kan görüyorum sebebi nedir ne yapmalıyım
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kanayan hemoroid veya fistül olabilir,muayene etmemiz lazım.

 2. Ugur

  Hocam iyi günler.. Ctesi aksamı tuvalete çıktığımda baya zorlandım o an bi kanama olmadı fakat sabah kalkıp tuvalete çıktığımda damla şeklinde kanamam oldu tuvaletimi yapamadım herhangi bi agri sızı hissetmiyorum Sıklıkla olan bi durum degil en son 2 sene önce de böyle bisey basıma gelmişti.. Kanın rengi ne açik ne de koyu renkte.. Hemen o sabah acile gittim kan değerlerim normal çıktı bisey gözükmüyor ama yine de genel cerrahiye muayene olun dediler sebebi ne olabilir ?
  Op.Dr.Altan KARAN
  hemoroid yada başka kötü huylu bir neden olabilir.mutlaka anoskopi muayenesi yaptırmalısınız.kanamanın nedenini tespit etmek için.

 3. seh

  Merhaba benim büyük tuvaletten sonra bi şişlik oldu ve kenarı kızarnaya başladı ve sonra kendisinden patladı kanadı ne olabilir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Küçük bir abse,anal hematom olabilir,muayene ile anlaşılır.

 4. selda

  Hocam Aknetrent kanamaya neden olabilirmi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Böyle yan etkileri nadir de olsa olabilir.

 5. Güney

  Mrh hocam benim 1 hafya icinde 2 kez diskiyla birlikte kanma oldu agri yoktu ama anal bolgede sonradan yanma ve agri oldu sonrasinda da kabiz oldumm bu beni cok rahatsiz etmeye basladii sizce nedirr . Cvp icin simdiden tsk ederimm
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal fissür veya hemoroid olabilir,muayene ile kesin tanı koyabiliriz.

 6. Esmer

  Mrhba hocam benim diskiyla birlikte karisik fazla miktarda kanama oldu 1 hafta icinde 2 kez oldu sonrasinda kabiz oldum midemde siskinlik var lavobaya cikamiyorum artik 1 hafta icinde yine anal bolgede yanma agri oldu bunun nedeni ne olabilir… teşekkürlerr
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olabilir,anoskopla muayene edip kesin tanı koyabiliriz.

 7. Ranger

  Son 1 aydır tuvalettim kanamalı oluyor ve yaparken de zorlanıp yapıyorum. Uçta mor renkte şişlikte var. Daha öncede vardı. Geçti sonra yeniden başladı.işin aslı nedir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olabilir,tanı için anoskopla muayene gerekir.

 8. byzgl

  merhaba. son 1 aydır makatta aşırı kanama ve ağrı söz konusu. genel cerrahiye gittik iki tane hap yazıldı. at kestaneli falan bir ilaçtı. fakat herhangi bir etkisi olmadı ne ağrı azaldı ne kanama durdu. tuvalate gittiğimde önce aşırı kan geliyor daha sonra zorlamadan tuvaletimi yapabiliyorum. ne yapmam gerekiyor.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öncelikle tanı koymak için geciktirilmeden anoskopi muayenesi yapılması gerekir.uzun süren kanmalar anemiye neden olabilir.kanamanın altında yatan kötü bir nedende olabilir.kliniğimizde makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz.ve makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirir ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 9. elif kılıç

  oglum 10 yaşında genel durumu iyi makatta kanama oldu kan kırmızı renkte balgamlıydı biraz çoktu doktora götürdüm sadece ultrason çekildi bişey çıkmadı doktor tekrar gelirse getir dedi 4 gün sonra bidaha geldi bu sefer kaka tahlili yapıldı kan pozitif ve bol maya hüçresi görüldü subraksla flagly verdi kullandm 1 ay sonra tekrar çok az geldi krem verdi tekrar gelirse başka krem vereceni söyle -di napmam lazm başka bir cerrahiye doktora götürmeme gerek varmı lütfen açil bu konu hakkında bilgi verin.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  araştırma hastanesine çocuk cerrahisine götürmelisiniz

 10. borabora

  benim hemoreitim var dışarıya cıkmış misket kadar şişlik var ne yapmam gerek kanamasıda oluyo şişligin hocam
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopla muayene edip hemoroidin seviyesine göre tedavi önerebiliriz.

Uzmanımıza Soru Sor

kambing