Hemoroid Tedavi Fiyatı

Makat yanması problemi kadın erkek farketmeksizin kaynaklanan makat yanma nedenleri ve makat yanması problemine karşı alınabilecek önlemler nelerdir doktorlarımızdan Op. Dr Atilla KAYA soruya sizin için açıklık getiriyor

Makatta Yanma Nedenleri

Makat yanmalarının en sık sebebi makat iç yüzeyini örten cilt benzeri yapı olan mukozanın hasarlanmasıdır.Genellikle yanma hissine makat kaşıntısıda eşlik eder bazen ağrıda olabilmektedir.

Bu şekilde iç yüzeyde hasarlanmanın çeşitli sebepleri vardır;

-Yoğun ishal

-Sık kabızlık

-Bazı gıdalar (domatesipatlıcani,baharat)

-Amip hastalığı

-Fazla kaşımak

-Dışkılama sonrası kağıtla gereğinden fazla silerek tahriş etmek

-Kalitesiz tuvalet kağıdı kullanmak.

-Dar pantolon giymek

Yanmada temel sorun makat cildinin sıyrılması ve hassaslaşmasıdır,bu durumda tedavi için sürüldüğü yerde uzun süre tabaka oluşturan pruzon veya benzeri bir merhem kullanmak etkili bir çözüm olur.

Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. Onur

  Hocam 16.11.2015 tarihin de lazer yöntemi ile ameliyat oldum kanama var hocam normalmi 3 tane hemoroid
  Op.Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  şu an iyileşme sürecindesiniz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı mutlaka düzenlemelisiniz.düzenlemezseniz hem iyileşme süreci uzar hemde hastalığınız çabuk nüks eder

 2. orhan

  hocam daha önce de yazdım anal fissüre olabilir demişsiniz,pazartesi doktora gidecem ama büyük tuvaletim gelince bile çok acı çekiyorum ve yapamıyorum.wc mi yapabilmem için bir çözüm var mı acısız olarak.İÇeride sanki birşeyler kesilirmuş gibi oluyor.hafta sonu için bir çare var mıdır?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kabız kalmaman lazım,onun dışında hastalığın bir an önce tedavi edilmesi gerekir.

 3. orhan

  hocam büyük tuvaletimi yaparken içerde çok fazla yanma hissediyorum.O yüzden wc mi yapamıyorum.Bazı zaman tuvaletim gelince acıdan duramıyorum.ÇOk acı çekerek wc mi gideriyorum.Lütfen yardımcı olun
  Op.Dr.Altan KARAN
  şikayetleriniz anal fissüre benziyor.tedavi olmalısınız.botoxla tedavi olmanızı öneririm.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz

 4. melda

  Hocam iyi günler yaklaşık 2 haftadan beri makatta büyük tuvaletimi yaparken siddetli acı ve yanma oluyor kaşıntıda oluyor elime sişlik geliyor ne yapmalıyım bana ilaç adı veya krem önerirmisiniz.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz anal hematom olabilir,kabız kalmayın,tuvalette çok ıkınmayın ve sıcak su oturma banyosu uygulayın geçmezse muayene olmanız lazım.

 5. Emrah

  Hocam merhaba benim.makatta yanma oluyor ve kaşıntı bende dış hemoroid var bunu anladim bu kaşintinin sebebi sizce hemoroidmidir .ikincisi hemoroid için ameliyagmi onerirsiniz yoksa hocam bir krem var onumu denesem daha iyi sağlıklı olur (hemorita kara merhem adiyla biliniyor )
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroidde anüs tam kapanamadığı için barsağın son kısımının salgısı dışarı akar ve kaşıntıya neden olur.tedavi olmalısınız

 6. MeRvE

  merhabalar büyük tuvaletimi yaptıktan 5-10 dakika sonra yanma acı yapıyor , bazen cok uzun süreler sürüyor bu acı uyku bile uyuyamıyorum , sizce ne yapmalıyım ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anal fissürünüz var ,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemenizi ve botoxla tedavi olmanızı öneririm

 7. Mustafa

  Hocam makatta yanmam var ve o bolgede kucuk bir baloncuk gibi bisey var yoksa bu hemoroid mi? İki gun once oyle oldu ne yapmaliyim yanmalarin durmasi icin ve o baloncugun gecmesi icin cvp bekliyom sizde simdiden tsk saolunn
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olma ihtimali yüksek,kabız kalmayın ve tuvalette çok ıkınmayın geçmezse anoskopla muayene gerekir.

 8. Eee

  Hocam gecenlerde çigköfteyi lavassız fazla yedim 2 günden beri büyük abdestmi yaparken acım oluyor bittikten sonrada acı15 dk davam ediyor ama ilk günden biraz iyi ne önerirsiniz
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Makatınızda akut bir çatlak olmuş.Kabız kalmayın,bol su için. dışkıladıktan sonra rahatlamak için sıcak suya oturun.Akut fissür(çatlak) genellikle kendiliğinden geçer.Muayene etmeden ilaç önermek doğru değil.Şikayetleriniz devam ederse Medical ART kliniğinde SGK lılara muayene ücretsiz.
  Geçmiş olsun.

 9. Hastaa

  Merhaba benim makatimda yanma var bu beni cok rahatsiz ediyor arada bir oluyor ve surekli wc ye cikiyorum 10 dk bir veya 20 dk bir doktor bana migde sarkmasi var demisti bu nasil birsey ve yediklerim hep gaz yapiyor migdem yaniyor surekli maden suyu tuketiyorum..
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Makatınızdaki yanma çatlağa bağlı olabilir. Mide ve şişkinlik şikayetiniz için karın ultrasonu,endoskopi(gastroskopi) vs. gerekecektir. Tam teşekküllü bir hastanede bunları yaptırabilirsiniz. Sonra gerekirse Medical Art’a makatınız için gelirseniz görüp değerlendiririz.
  Geçmiş olsun

 10. Merve

  Merhaba iyi gunler benim arada bir makatta yanma oluyor bu beni cok rahatsiz ediyor ve surekli sik sik idrara cikiyorum 10/dk veya 20 dk bir oluyor ve dr bana mide sarkmasi var demisti.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Makatta çatlağınız var gibi görünüyor.İdrara sık çıkmanız makatla ve mideyle ilgisiz. idrar yolu enfeksiyonu olabilir.Üroloji uzmanına muayene olmalısınız.
  Geçmiş olsun

Uzmanımıza Soru Sor

kecoa