Hemoroid Tedavi Fiyatı

Makatta Ağrı olma nedenleri ve makat ağrıları için yapılacaklar makat ağrılarına alınacak önlemler ve makat ağrılarında kaynaklı hastalıklar hakkında makale uzmanlarımız tarafından  bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır siz mutlaka doktorunuza görünmelisiniz.

Makatta Ağrılar

Makatta ğarı olduğunda insanların aklına ilk olarak basur ( hemoroid ) gelir halbuki hemoroid normalde ağrısız bir hastalıktır sadece boğulduğu (tromboze hemoroid) ağrı olur.Makatta ağrı sebepleri sıklık sırasına göre şu şekilde sıralanabilir

*Makat çatlağı (makatta yırtık-anal fissür);

En sık ağrı sebebidir erken dönemde biraz daha hafiftir ama aylar içinde kronikleştikçe ağrı giderek şiddetlenir,hasta dışkı yapmaya korkar ve tuvalete gitmek istemez.Tuvalet erteleninde dışkı dahada sertleşir ve ağrının şiddeti dahada artar.Fir tedavi edildiğinde düzelir.

Anal hematom

Hekimler tarafından bile hemoroidle karıştırılabilir çünkü boğulmuş basur (tromboze hemoroid ) a çok benzer;nerdeyse tek sebebi ıkınmaktır.Şiddetli ıkınılınca makat bölgesinde bir damar yırtılır ve ciltaltına kanama olur bu şişlik şeklinde algılanır.Şişlik ve ağrı paraleldir yani şişlik ne kadar büyükse ağrı o oranda şiddetlidir.Hematomun büyüklğüne bağlı olarak 3-6 günde ağrı 5-6 haftada şişlik kaybolur.Bu hastalık kaybolduğunda geride hemoroid benzeri olgu kalmaz.

*Basur boğulması (Tromboze hemoroid ) :

Var olan iç basurun ıkınmayla dışarı çıkıp geri içeri girememesi halidir.Dışarda kalan bu hemoroid makat tarafından boğulur ve büyüklüğe göre çok şiddetli ağrı olabilir.Hemorodidin büyüklğüne bağlı olarak 4-6 günde ağrı 5-6 haftada şişlik kaybolur.Bu hastalık kaybolduğunda geride öncedende var olan değişik derecelerde hemoroid kalır.

*Apse;

Makat bölgesindeki bezlerin iltihap kapması ve şişmesiyle ortaya çıkan ve dayanılmaz düzeylerde ağrı yapabilen bir hastalıktır.Apse boşaltıldığı anda hasta rahatlar.Farkedildiği anda açılmalıdır yokse fistül denilen bir başka hastalığa sebep olur.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. cem

  hocam yaklaşık 10 aydır makatta oturunca bi rahtsızlık ve cinsel organa kadar uzanan bi ağrı (bazen sızlama) var. Biçok (yutdışı Almanyada dahil) genel cerrahi ve üroloji de muayene oldum fakat bi sonuç ve tanı bulunamadı. Bazen makatta yanmada oluyor. fakat büyük yada küçük abdestlerde hiçbir sıkıntım yok. ağrılar bazen çok şiddetli bazen ise hafif derecede.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kas spazmına bağlı bu tür ağrılar tarif edilmiş ve botox tedavisinden fayda gören hastalar var.

 2. kbra

  Merhaba hocam ben büyük abdestimi yapınca bir ağrı yok ama yaptıktan sonra ağrım oluyor neden acaba?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal fissür olabilir,muayene ile kesin tanı konup botox iğnesi yaparak tedavi ediyoruz.

 3. veysel al

  Hocam bn 1 ay once kil donmesi ameliyati oldu ve 10 gun falan kabizlik vardi lavman kulaniyordum ve simdi tuvalete giderken gaitayla birlikte kan gelio azicik tabi ve cok agriyor nedendir acaba ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz anal fissüre uyuyor,muayene ile kesin tanı koyup borox iğnesi ile tedavi ediyoruz.

 4. sevgi

  makatta kaşıntı ve agrı var büyük abdestim karın agrısıyla geliyor
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  büyük olasılıkla anal fissürünüz var muayene olmalısınız

 5. awesome

  Merhaba Hocam
  1 haftadır tuvaleti mi yaparken ilk parça kalın sonrakiler ishal şeklinde çıkmakta ve çıkarken acı bittikten sonra da 5-10 dak acı hissetmekteyim genelde akşamları 1 saatte 4-5 kez lavaboya gitmekteyim her defasında aynı acı çok canımı yakmakta teşhis ve tedavi konusunda yardım rica ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ilk parçanın kalın ve sert olmasının nedeni dışkınızı rectumda çok beklettiğinizin ve suyunun emildiğinin göstergesidir.anal fissür gelişmiş gibi görünüyor..kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışan ve tedavilerine yönelik her tür teknolojiye sahip proctoloji kliniğidir.gelirseniz muayene ve tedavinizi yapabiliriz.tedavi olsanızda şikayetlerinizin nüks etmemesi için beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlememlisiniz

 6. arzum

  35yasindayim bir aydır kabizim ilaç kullandım fakat tuvalet sonrası makatimda ağrı oluyor sıcak su koyunca daha iyi oluyor tuvaletinde ince bir sekilde çıkıyor ilacı ne zaman bırakmalıyız yanma vs olmuyor sadece ağrı oluyor ne yapmaliyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Büyük ihtimalle anal fissür olmuşsunuz,tedavisi botox iğnesi veya ameliyat,kabızlık için ilaçtan çok diyetle düzeltmek lazım.

 7. Ahmet

  Hocam makatin kenarinda sivilce var patliyor rahatliyorum nedendir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İyileşmiyorsa anal fistül olabilir,muayene etmek lazım.

 8. Emre

  Hocam ben büyük abdestimi yaparken makat bölgem ağrıyor ama çok şiddetli bir ağrı 13 yaşındayım lütfen acil yardım edin
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal fissür olabilir,muayene ile kesin tanı koyup ona göre tedavi önerebiliriz.

 9. mualla

  Hocam iki yıl önce bir yılın içerisin 4 kolonoskopi oldum sigmoid kolon du temizlendi şimdi makarna ağrı var tuvalette dahada çok ağrı oluyor nedendir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal fissür olabilir,muayene ile anlaşılır.

 10. Defne su

  Merhaba hocam 19 yaşındayım tuvaletten çıktıktan sonra 3 dk kadar hafif ağrı ve kaşıntı hissediyorum sonra geçiyo hiç kanama olmadı hafif bi şişlik var sanki ama emin olamiyorum sizce ne yapmalıyım ???
  Op.Dr.Altan KARAN
  şikayetleriniz anal fissüre benziyor,muayene ve tedavi olmalısınız.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz

Uzmanımıza Soru Sor

kuda

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin