Hemoroid Tedavi Merkezi
Lazerle Tedavi

Basur tedavisinde lazer (İRC)

Bir anlamda ışıkla tedavi demektir.Yüksek ısı taşıyan ışık basur memesine odaklanır ısınan memede 2-4 mm derinlik ve 6-8 mm genişliğinde doku hasarı oluşur. Ağrı sinirlerinin bittiği alanda çalışıldı için hasta bu yanmayı hafif bir şekilde hisseder.Hemoroid memesindeki bu yanma aynı zamanda o bölgedeki genişleyip varisleşmiş damarlarıda yaktığından hacmi küçülür.Derin plana ilerleyen bu kontrollü yanık zayıflamış bu alanda yeni ve sağlıklı bir doku oluşmasını sağlar.

Kalın barsağın son kısmının çevresel dokuya yapışmasıyla (fixasyon etkisi) hemoroide eşlik eden makat sarkmasıda düzelmiş olur.Hemoroidde kanama varsa kanayan damarlarda pıhtı oluşacağından kanama uygulama anında durur.

Lazerle ameliyatsız hemoroit tedavisinde:

-Uygulamadan sonra ağrı olmadığından kişi hemen işine dönebilir

-Uygulama ağrısız olduğundan narkoz gerektirmez

-Kanama ya hiç olmaz yada ameliyata kıyasla belirgin ölçüde az olur

-Tedavide neşter gibi kesici alet kullanılmadığından kaslar hasar görmez

-Makat kasları kesilmediğinden dışkı ve gaz tutamama problemi yaşanmaz.

-Geniş doku çıkarmak gerekmediğinden makat darlığı gelişmez.

Ayrıca tedavi ayaktan uygulandığından hasta ayni gün işine dönebilmektedir.Ameliyattan sonra 2 ay süren istirahat süresi ameliyatsız tedavilerde 1 gün sürmektadir.Yapılan ameliyata bağlı olarak tekrarlama ihtimali %20 civarındayken lazerle tedavide etkilenen doku daha kontrollü olduğundan tekrarlama ihtimali çok azdır.Ameliyatsız tedavi narkoz,ameliyathane şartları ve hastanede yatmayı gerektirmediğinden daha ekonomiktir.8-10 dakika süren tedavi boyunca hasta iki kişi ile muhatap olmakta ve tedirginlik yaşamamaktadır ve bu durum utanma duygusu sebebiyle tedavisini erteleyen hastalar için iyi bir seçenek olmaktadır.

Op.Dr.Atilla KAYA

Hemoroid tedavisinde SSK,Bağ-Kur,memur ve bunların emeklilerine hizmet Medicalart ta Tel:212 573 50 75
Adres ve randevu için www.medicalart.com.tr

Diğer makat hastalıklarıyla ilgili bilgi için www.hemoroidistanbul.com

diigo Lazerle Tedavistumbleupon Lazerle Tedavidelicious Lazerle Tedaviblogger Lazerle Tedavilivejournal Lazerle Tedavitumblr Lazerle Tedavireddit Lazerle Tedavifriendfeed Lazerle Tedavishare 16 16 Lazerle Tedavi
Hemoroid Tedavi Kliniği

364 Hemoroid Soru ve Cevaplar “Lazerle Tedavi”

 1. Yusuf Diyorki:

  Hocam 5 sene önce fissür ameliyatı oldum kasları gevşettiler rahattım bazen kanama yapıyordu krem kullanıyordum geçiyordu 4 aydır havaların çok soğuk olduğu anda kanama oldu ilaç kullandım kremler kullandım geçmedi uzandığım zaman ağrı yok oturup yürüdüğümde ağrı yapıyor rektoskopi yaptım 2.derece hemoroid var dediler kıl dönmesi ameliyatında olmuştum onun ağrısı ile bir bağlantısı varmıdır hocam kaç doktora muayene oldum hemoroid için muayenede bişey yok dediler ne yapmam gerekir saygılar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat hastalıkalrıyla ilgilenen bir bir cerrahla görüşün

 2. ömer Diyorki:

  Merhaba hocam ben iki sene önce 2veya 3.derecedeki basur ve çatlaktan lazerle ameliyat oldum.ameliyat süreci ve sonrası çok rahat geçti.ama bir senedir tekrar ıkınmalardan sonra şişlikler çıkmaya başladı fakat ne kanama nede ağrım var.bu ilerde sorun olurmu ne önerisiniz.teşekkürler kolay gelsn.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kabız kalmamaya ve fazla ıkınmamaya çalışırsanız ilarlemez ve sorun olmaz

 3. emre Diyorki:

  hocam 24 yaşındayım ve yaklaşık 1.5 senedir dışkıdan sonra makatta memeler çıkıyor ama sonradan kendiliğinden kayboluyordu fakat 2 gün önce yine oldu ama bu sefer fındık büyüklüğünde bir tane meme var ve çok ağrı yapıyo ve oturabiliyorum ne de yürüyebiliyorum sizce bunun ameliyat olmam gerekir mi gerekirse lazer yöntemi uygun mudur ?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Ameliyat olmanız gerekir gelin muayene edelim size enuygun yöntmi uyguluyalım.

 4. Ahmet Diyorki:

  Sayın Hocam 24 yasındayım ve yaklasık 10 yıldır hemoroid hastasıyım fakat ileri seviye degil.sadece tuvalete cıktıgım memeler dısarıya cıkıyor ve 1 saat sonra iceriye girip düzeliyor.fakat en büyük sikayetim temizlik cok zaman alıyor.sabahları kalktıgımda ve günün belli bölümlerinde altımı temizlemek zorunda kalıyorum.buda aklıma ister istemez fissürü getiriyor.ayrıca rektal muayenden ciddi sekilde rahatsız oluyorum ben.artık bıktım hastenelere gelip sürekli aynı muayeneyi yaptırmaktan.sorum su fissür ve hemoroid kombine bir sekilde olusabilir mi ?simdiden sagolun
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Bu derece hemoroidlerde HAL ameliyatı ilave olarak çatlak varsa botox uyguluyarak sorunları çözüyoruz.

 5. fatma Diyorki:

  hocam basur hastayım iki yıl önce başladı o zaman ilaçlarla geçmişti en son üç ay önce yine farkettim doktora gittim yine ilaçlarla geçmişti. 20 gün önce apandisitten ameliyet oldum ve bi hafta sonra hemoroid tekrarladı yine aynı ilaçları kullanıyorum oturma banyosuda yapıyorum ama geçmiyor. üstelik kabız değilim yanma kaşıntı ve kanama var. ne yapabilirim?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Medical Art sayfası kanalıyla bize ulaşın tedavi edelim.

 6. EROL Diyorki:

  3. derece hemeroide bu lazer işlemi olur mu ? Diod Lazer mi kullanıyorsunuz ? Bazı web sitelerinde, bazı doktorlar 4. evrede bile bunun kullanıldığını söylüyorlar. doğrumudur ?
  Opr.Dr.Ali RIza Şahap Barlas
  3.ve4.derece hemoroidlerde en iyi yöntem HAL ameliyatı veya longo ameliyatıdır bunun dışındaki denemelerde başarı şansı daha azdır.

 7. Dilek Diyorki:

  Size nasıl ulaşabilirim.aradım ama hastaneden ayrıldığınızı söylediler
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Medical Art diye internetten ararsanız bana ulaşırsınız.

 8. Dilek Diyorki:

  Mrb hocam.ben 35 yasında kas hastası bir bayanım.hastalıgımın adı fsh .bayagı ileri düzeyde.bende son 6aydır makatımda çatlak var.dr ameliyat dedi ama riskli imiş.kaslarda sorun olduğu için tuvalet tutamama olabilir dedi.son 2haftadır çok kötüyüm ağrım çok ve dıştan şiş meme var gibi. Çok zor durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum .yardımınıza ihtiyacım var.beni bilgilendirir Yada irtibata geçerseniz çok mutlu olurum.dilekozkocakk@hotmail.com
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Botox tedavisinden yarar görürsünüz bize başvurun.

 9. goncagül Diyorki:

  merhaba
  şuan dışarda olan bir hemoroid sorunum var.oturmadığım ilaçlı su ,içmediğim ilaç ve sürmediğim krem kalmadı.
  fakat oturamıyorum yatamıyorum yürüyemiyorum nerdeyse nefes bile alamıyorum.lazer tedavisi işe yararmı? birde pahallı bir uygulamamı? sgk lıyım.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hangi yöntemle tedavi edileceği muayeneyle belirlenir

 10. mustafa Diyorki:

  3.derece hemoroidden boğma yöntemiyle ameliyat oldum ancak lastikler dışkılamadan düştü ve dışkılamada biri çok net görünüyor lastik öyle düşer mi işe yaramadan düşme durumu var mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  her zaman düşer 8 saat kalması yeterli

Uzmanımıza Soru Sor

penyu

Hemoroid Kategorisi: Hemoroid Tedavisi