Hemoroid Tedavi Merkezi

Bir çok hastalığın tedavisinde uygulanan Lazer aynı şekilde Hemoroid (Basur) hastalarının tedavisi içinde uygulanmaktadır. Tek seçenek olmayan bu yöntem diğer tekniklere göre alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Peki lazerle hemoroid aameliyatı nasıl olur? Op. Dr. Atilla KAYA anlatımı ve ayrıca hazırladığımız video’dan izleyelim.

Hemoroid Lazer Tedavisi

Bir anlamda ışıkla tedavi olarakda bilinen lazer yüksek ısı taşıyan ışık basur memesine odaklanıp, ısınan memede 2-4 mm derinlik ve 6-8 mm genişliğinde doku hasarı oluşur.  Ağrı sinirlerinin bittiği alanda çalışıldığı için hasta bu yanmayı hafif bir şekilde hissedecektir. Hemoroid memesindeki bu yanma aynı zamanda o bölgedeki genişleyip varisleşmiş damarlarıda yaktığından hacmi küçülecektir. Derin plana ilerleyen bu kontrollü yanık zayıflamış bu alanda yeni ve sağlıklı bir doku oluşmasını sağlayacaktır.

Makat Sarkmasıda Tedavi Edilir!
Lazerle hemoroid tedavisi esnasında aynı zamanda kalın barsağın son kısmının çevresel dokuya yapışmasıyla (fixasyon etkisi) hemoroide eşlik eden makat sarkmasıda düzelmiş olur. Hemoroid kanama varsa kanayan damarlarda pıhtı oluşacağından kanama uygulama anında duracaktır. Bir çok yöntem avantaj sağladığını göreceksiniz.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Avantajları

 • Tedaviden sonra ağrı olmadığı için kişi işine okuluna dönebilir.
 • Uygulama ağrısız olduğundan narkoz gerektirmez
 • Kanama ya hiç olmaz yada ameliyata kıyasla belirgin ölçüde az olur
 • Neşter gibi kesici alet kullanılmadığından kaslar hasar görmez
 • Makat kasları kesilmediğinden dışkı ve gaz tutamama problemi yaşanmaz.
 • Geniş doku çıkarmak gerekmediğinden makat darlığı gelişmez.

hemoroid lazer tedavisi Lazerle Tedavi Yöntemi
İstirahat Gerekmez; Ameliyatsız hemoroid tedavisi olması nedeniyle 1 günlük bir istirahat yeterli olacaktır. Fakat emoroid ameliyatı ile yapılan tedavi tekniklerinde ise 2 aya varan süreçte istirahat gerektirebilir. Çünkü yapılan kesik alan iyileşmesi zaman alır.

10 Dakikada Tedavi Edilir Tekrarlamaz; Makat kısmında yapılan tedaviler hastaların her zaman utanması ve sıkılmasına neden olmaktadır. Bu sorunu aşmak için tedavi 8-10 dakika içerisinde tamamlanmakta olup tekrarlama ihtimali yoktur.

Diğer Hemoroid Tedavi Yöntemleri

Lazer sadece biri olup en başarılı 2 farklı uygulama daha bulunmaktadır. Bunlar Lastikle Boğma Yöntemi ve THD olarak bilinen yine benzer bir tedavi olup hemoroid’i besleyen atadamarın bağlanması işlemidir. Her ikiside ameliyatsız yöntem olup sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Yukardaki video’da THD yönteminin uygulanışını göreceksiniz.

Op.Dr.Atilla KAYA

diigo Lazerle Tedavi Yöntemistumbleupon Lazerle Tedavi Yöntemidelicious Lazerle Tedavi Yöntemiblogger Lazerle Tedavi Yöntemilivejournal Lazerle Tedavi Yöntemitumblr Lazerle Tedavi Yöntemireddit Lazerle Tedavi Yöntemifriendfeed Lazerle Tedavi Yöntemishare 16 16 Lazerle Tedavi Yöntemi
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. hakan tektaş

  hocam merhaba ben 24 yasındayım 4 yıl once hemoroıd teshıs kondu catlamaya baglı olarak hemorıd olusmus.proctlog krem daflon vs verdıler duzenlı de kullanmadım acıkcası.1 ay kullandım gecmeyınce bıraktım agrı sızım yok sadece asırı kanama oluyor.HASEKI DEVLET HASTANESINE VE DIGER DEVLET HASTANLERINE GITTIM BANA AMELIYAT OLMALISIN DEDILER BENDE AMELIYAT OLMAK ISTEMEDIGIMI VE COK KOKRTUGUMU SOYLEDIM.ILAC TEDAVISI VE OTURMA BANYOSU KANAMALARIMI AZALTIRMI DURDURURMU.AMELIYATTAN ACAYİP KORKUYORUM AMELIYAT OLAN 2 YAKINIMLA KONUSTUM.ONLAR 15 GUN BOYUNCA COK ACI CEKTIKLERINI VE OZELLIKLE TUVALETE GITTIKLERINDE COK SIKINTI VE ACI CEKTIKLERINI SOYLEDILER.Kİ BENDE BU ACIYI 10 GUN ILK BASUR OLDUGUMDA CEKMISTIM.SIMDI BU LAZER YONTEMIYLE AGRI SIZI YOK VS DEMENIZ ILGIMI CEKTI 23.09.2014 TE KOLONOSKOPİ OLDUM ONDA BILEE AGRI OLDU SONUCLAR ELIMDE EN AZINDAN RANDEVU ALMAK ISTIYORUM BANA COZUM ONERIIRMISNI ZLUTFEN HOCAM…
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hem anal fissür hemde hemoroid tarif ediyorsunuz,bunların ameliyatsız müdahaleleri var görüp karar vermek lazım.

 2. murat

  hocam muayene ıcın ucret alıyormusunuz . muayene sonrası aynı gun amelıyat olabılme ımkanımız varmı . mesafe ve iş sorunlarından dolayı .
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  SGK lılardan muayene ücreti almıyoruz,ameliyat gerekirse ücret alıyoruz.Ameliyat hastanede olacaksa aynı gün olmuyor,diğer müdahaleler aynı gün olabilir.

 3. mustafa

  hocam bende hemeroid var 4 5 meme var amaiyat mı lazer mi hangisi iyi olur yada ilaçla geçer mi wc sonrası yarım saat kendime gelemiyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Muayeneyle en doğru yöntemi belirleriz, sadece sizin tarifinizle karar vermek zor.

 4. yasemin

  merhaba hocam ben 24 yasindayim 8 ay once evledim ve bir hafta tuvalete cikamadim daha sonra ciktigimda şiddetli ağrı kaşıntı ve kanama oldu her tuvalete çıktığımda şiddetli ağrı oluyor saatlerce ağrı cekiyorum makattaki çatlakları görebiliyorum kremler kullandim agri kesiciler fayda etmiyor tuvaletten sonra hafif bir şişkinlik oluyor daha sonra geçiyor korktuğum icin doktora başvurmadım herhangi bir ameliyat gerekirse tamamen uyutulmadan gerçe kleşmesini istemiyorum bu mumkunmu ?teşekkürler
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Botox tedavisi ile kolayca kurtulabilirsiniz,hiç bir anesteziye gerek yoktur.

 5. mil

  Hocam bnde hemoroid var doktora gittim 2 ay daflon tablet kullan dedi ama meme ucu gecmedi ne yapmaliyim ??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kalıcı yöntemlerle tedavi olmalısınız, ilaç sadece rahatlatır memeyi geçirmez

 6. abdulrazak

  ben ameliyat olalı bugün bir hafta oluyor.büyük tuvalete çıktığımda kanama oluyor ve çok ağrım var bu normalemidir ne yapmam gerekir.sanki yara kapanmıyor.taze kan gibi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ne ameliyatı olduğunu yazmamışsın,hemoroid ameliyatı 1 haftada tam iyileşmeyebilir,sorun devam ederse doktoruna kontrol olmalısın.

 7. esin

  Eşim son üç hafta her perşembe iğne lazer bant tedavisi gördü. herşey normal iken tedavi bitiminden 4-5 gün sonra aşırı kanaması oldu.ilaç ve tamponla 3 saatte durdu. bu normal mi? Tekrarlaya bilir mi? başka bir hekime göstermeye ihtiyaç var mı?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kanama hemoroid tedavisinin bir komplikasyonudur,öncelikle kendi doktorunuza görünün.

 8. tarik

  hocam sağ tarafimda dista 14 gün önce mercimekten çok daha buyuk bi şişkinlik belirdi dayanılmaz agri kasinti yanma ve dolgunluk hissi var.kan yok.isimi birakmak zorunda kaldim lütfen yardimci olurmusunuz ne yapmam gerekiyor.su an sabah beş ve perisanim.TSKederim
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap barlas
  Daflon tab sabah ve akşam 3tane kullanın aksef 500 mg majezik tab sabah ve akşam 1tane kullanın.

 9. kadir_5

  hocam 2 yada 3 gün önce makatımdan sarkan fındık boyutunta bişi farkettim. ama hiç kanama kaşıntı ağrı acı olmadı. hemoroidmidir. bu şişlik küçülürlürmü durumum düzelir mi?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Hemoroid olma ihtimali fazla hemoroidse geçmez.

 10. sevinç

  Hocam 2gün önce lazerle hemoroid ameliyatı oldum fakat ağrım oluyo ve tuvalette çıkmayı istemiyorum çok sancı ve ağrısı oluyo ilk tuvaletten sonra hafif kanama oluyo bunlar normal mi? İstirahat iyi gelir mi yoksa yürümek mi iyi bilgilendirirseniz sevinirim teşekkür ediyorum
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Çektikleriniz normal,istirahat edin.

Uzmanımıza Soru Sor

domba