Hemoroid Tedavi Merkezi

Bir çok hastalığın tedavisinde uygulanan Lazer aynı şekilde Hemoroid (Basur) hastalarının tedavisi içinde uygulanmaktadır. Tek seçenek olmayan bu yöntem diğer tekniklere göre alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Peki lazerle hemoroid aameliyatı nasıl olur? Op. Dr. Atilla KAYA anlatımı ve ayrıca hazırladığımız video’dan izleyelim.

Hemoroid Lazer Tedavisi

Bir anlamda ışıkla tedavi olarakda bilinen lazer yüksek ısı taşıyan ışık basur memesine odaklanıp, ısınan memede 2-4 mm derinlik ve 6-8 mm genişliğinde doku hasarı oluşur.  Ağrı sinirlerinin bittiği alanda çalışıldığı için hasta bu yanmayı hafif bir şekilde hissedecektir. Hemoroid memesindeki bu yanma aynı zamanda o bölgedeki genişleyip varisleşmiş damarlarıda yaktığından hacmi küçülecektir. Derin plana ilerleyen bu kontrollü yanık zayıflamış bu alanda yeni ve sağlıklı bir doku oluşmasını sağlayacaktır.

Makat Sarkmasıda Tedavi Edilir!
Lazerle hemoroid tedavisi esnasında aynı zamanda kalın barsağın son kısmının çevresel dokuya yapışmasıyla (fixasyon etkisi) hemoroide eşlik eden makat sarkmasıda düzelmiş olur. Hemoroid kanama varsa kanayan damarlarda pıhtı oluşacağından kanama uygulama anında duracaktır. Bir çok yöntem avantaj sağladığını göreceksiniz.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Avantajları

 • Tedaviden sonra ağrı olmadığı için kişi işine okuluna dönebilir.
 • Uygulama ağrısız olduğundan narkoz gerektirmez
 • Kanama ya hiç olmaz yada ameliyata kıyasla belirgin ölçüde az olur
 • Neşter gibi kesici alet kullanılmadığından kaslar hasar görmez
 • Makat kasları kesilmediğinden dışkı ve gaz tutamama problemi yaşanmaz.
 • Geniş doku çıkarmak gerekmediğinden makat darlığı gelişmez.

hemoroid lazer tedavisi Lazerle Tedavi Yöntemi
İstirahat Gerekmez; Ameliyatsız hemoroid tedavisi olması nedeniyle 1 günlük bir istirahat yeterli olacaktır. Fakat emoroid ameliyatı ile yapılan tedavi tekniklerinde ise 2 aya varan süreçte istirahat gerektirebilir. Çünkü yapılan kesik alan iyileşmesi zaman alır.

10 Dakikada Tedavi Edilir Tekrarlamaz; Makat kısmında yapılan tedaviler hastaların her zaman utanması ve sıkılmasına neden olmaktadır. Bu sorunu aşmak için tedavi 8-10 dakika içerisinde tamamlanmakta olup tekrarlama ihtimali yoktur.

Diğer Hemoroid Tedavi Yöntemleri

Lazer sadece biri olup en başarılı 2 farklı uygulama daha bulunmaktadır. Bunlar Lastikle Boğma Yöntemi ve THD olarak bilinen yine benzer bir tedavi olup hemoroid’i besleyen atadamarın bağlanması işlemidir. Her ikiside ameliyatsız yöntem olup sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Yukardaki video’da THD yönteminin uygulanışını göreceksiniz.

Op.Dr.Atilla KAYA

diigo Lazerle Tedavi Yöntemistumbleupon Lazerle Tedavi Yöntemidelicious Lazerle Tedavi Yöntemiblogger Lazerle Tedavi Yöntemilivejournal Lazerle Tedavi Yöntemitumblr Lazerle Tedavi Yöntemireddit Lazerle Tedavi Yöntemifriendfeed Lazerle Tedavi Yöntemishare 16 16 Lazerle Tedavi Yöntemi
Hemoroid Tedavi Kliniği

365 Hemoroid Soru ve Cevaplar “Lazerle Tedavi Yöntemi”

 1. kadir_5 Diyorki:

  hocam 2 yada 3 gün önce makatımdan sarkan fındık boyutunta bişi farkettim. ama hiç kanama kaşıntı ağrı acı olmadı. hemoroidmidir. bu şişlik küçülürlürmü durumum düzelir mi?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Hemoroid olma ihtimali fazla hemoroidse geçmez.

 2. sevinç Diyorki:

  Hocam 2gün önce lazerle hemoroid ameliyatı oldum fakat ağrım oluyo ve tuvalette çıkmayı istemiyorum çok sancı ve ağrısı oluyo ilk tuvaletten sonra hafif kanama oluyo bunlar normal mi? İstirahat iyi gelir mi yoksa yürümek mi iyi bilgilendirirseniz sevinirim teşekkür ediyorum
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Çektikleriniz normal,istirahat edin.

 3. aykut Diyorki:

  hocam yaklasık 4-5 gundur arkamda birsey sarktıgını farkettim asagı yukarı leblebi kadar, tuvalete cıktıgımda elimle iceri itebiliyorum ve bazen hafif ufaldıgını hissediyorum, kanama yok ama kafayı oraya taktıgım için piskolojik olarak rahatsız ediyor ve sanki cok cok ufak bir yanma yapıyor gibi geliyor, tuvalete cıkmamda herhangi bir sıkıntı yok,
  acıkcası biraz telas yaptım
  ayna ile baktıgımda morumsu oldugunu gordum
  burdaki yazıları okudum anal hematom diye bir seye rastladım
  ona benzettim, acaba ne yapabilirm, bu tip seylerden ve ameliyattan cok korkuyorum, dedigim gibi 1 hafta oncesi hic bir sey yoktu
  sizin onerebilceginiz acaba birsey varmı kendim uygulayabilcegim
  hemoroid olma olasılıgı varmıdır
  tesekkur ederim
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Anal hematomsa geçer tromboze hemoroidse kısmen geçer.

 4. havva Diyorki:

  hocam annem 1gün önce lazer ile hemoroitini tedavi ettirdi ama ağrısı haddinde fazla sizce normalmi ne yapmamız gerekir
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  UYgulanan tedavi makatın dış kısmına yakınsa kuvvetli ağrı olabilir,yanık geçince ağrıda geçer.

 5. Yusuf Diyorki:

  Hocam 5 sene önce fissür ameliyatı oldum kasları gevşettiler rahattım bazen kanama yapıyordu krem kullanıyordum geçiyordu 4 aydır havaların çok soğuk olduğu anda kanama oldu ilaç kullandım kremler kullandım geçmedi uzandığım zaman ağrı yok oturup yürüdüğümde ağrı yapıyor rektoskopi yaptım 2.derece hemoroid var dediler kıl dönmesi ameliyatında olmuştum onun ağrısı ile bir bağlantısı varmıdır hocam kaç doktora muayene oldum hemoroid için muayenede bişey yok dediler ne yapmam gerekir saygılar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat hastalıkalrıyla ilgilenen bir bir cerrahla görüşün

 6. ömer Diyorki:

  Merhaba hocam ben iki sene önce 2veya 3.derecedeki basur ve çatlaktan lazerle ameliyat oldum.ameliyat süreci ve sonrası çok rahat geçti.ama bir senedir tekrar ıkınmalardan sonra şişlikler çıkmaya başladı fakat ne kanama nede ağrım var.bu ilerde sorun olurmu ne önerisiniz.teşekkürler kolay gelsn.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kabız kalmamaya ve fazla ıkınmamaya çalışırsanız ilarlemez ve sorun olmaz

 7. emre Diyorki:

  hocam 24 yaşındayım ve yaklaşık 1.5 senedir dışkıdan sonra makatta memeler çıkıyor ama sonradan kendiliğinden kayboluyordu fakat 2 gün önce yine oldu ama bu sefer fındık büyüklüğünde bir tane meme var ve çok ağrı yapıyo ve oturabiliyorum ne de yürüyebiliyorum sizce bunun ameliyat olmam gerekir mi gerekirse lazer yöntemi uygun mudur ?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Ameliyat olmanız gerekir gelin muayene edelim size enuygun yöntmi uyguluyalım.

 8. Ahmet Diyorki:

  Sayın Hocam 24 yasındayım ve yaklasık 10 yıldır hemoroid hastasıyım fakat ileri seviye degil.sadece tuvalete cıktıgım memeler dısarıya cıkıyor ve 1 saat sonra iceriye girip düzeliyor.fakat en büyük sikayetim temizlik cok zaman alıyor.sabahları kalktıgımda ve günün belli bölümlerinde altımı temizlemek zorunda kalıyorum.buda aklıma ister istemez fissürü getiriyor.ayrıca rektal muayenden ciddi sekilde rahatsız oluyorum ben.artık bıktım hastenelere gelip sürekli aynı muayeneyi yaptırmaktan.sorum su fissür ve hemoroid kombine bir sekilde olusabilir mi ?simdiden sagolun
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Bu derece hemoroidlerde HAL ameliyatı ilave olarak çatlak varsa botox uyguluyarak sorunları çözüyoruz.

 9. fatma Diyorki:

  hocam basur hastayım iki yıl önce başladı o zaman ilaçlarla geçmişti en son üç ay önce yine farkettim doktora gittim yine ilaçlarla geçmişti. 20 gün önce apandisitten ameliyet oldum ve bi hafta sonra hemoroid tekrarladı yine aynı ilaçları kullanıyorum oturma banyosuda yapıyorum ama geçmiyor. üstelik kabız değilim yanma kaşıntı ve kanama var. ne yapabilirim?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Medical Art sayfası kanalıyla bize ulaşın tedavi edelim.

 10. EROL Diyorki:

  3. derece hemeroide bu lazer işlemi olur mu ? Diod Lazer mi kullanıyorsunuz ? Bazı web sitelerinde, bazı doktorlar 4. evrede bile bunun kullanıldığını söylüyorlar. doğrumudur ?
  Opr.Dr.Ali RIza Şahap Barlas
  3.ve4.derece hemoroidlerde en iyi yöntem HAL ameliyatı veya longo ameliyatıdır bunun dışındaki denemelerde başarı şansı daha azdır.

Uzmanımıza Soru Sor

kalkun

Hemoroid Kategorisi: Hemoroid Tedavisi