Hemoroid Tedavi Fiyatı

Bir çok hastalığın tedavisinde uygulanan Lazer aynı şekilde Hemoroid (Basur) hastalarının tedavisi içinde uygulanmaktadır. Tek seçenek olmayan bu yöntem diğer tekniklere göre alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Peki lazerle hemoroid aameliyatı nasıl olur? Op. Dr. Atilla KAYA anlatımı ve ayrıca hazırladığımız video’dan izleyelim.

Hemoroid Lazer Tedavisi

Bir anlamda ışıkla tedavi olarakda bilinen lazer yüksek ısı taşıyan ışık basur memesine odaklanıp, ısınan memede 2-4 mm derinlik ve 6-8 mm genişliğinde doku hasarı oluşur.  Ağrı sinirlerinin bittiği alanda çalışıldığı için hasta bu yanmayı hafif bir şekilde hissedecektir. Hemoroid memesindeki bu yanma aynı zamanda o bölgedeki genişleyip varisleşmiş damarlarıda yaktığından hacmi küçülecektir. Derin plana ilerleyen bu kontrollü yanık zayıflamış bu alanda yeni ve sağlıklı bir doku oluşmasını sağlayacaktır.

Makat Sarkmasıda Tedavi Edilir!
Lazerle hemoroid tedavisi esnasında aynı zamanda kalın barsağın son kısmının çevresel dokuya yapışmasıyla (fixasyon etkisi) hemoroide eşlik eden makat sarkmasıda düzelmiş olur. Hemoroid kanama varsa kanayan damarlarda pıhtı oluşacağından kanama uygulama anında duracaktır. Bir çok yöntem avantaj sağladığını göreceksiniz.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Avantajları

 • Tedaviden sonra ağrı olmadığı için kişi işine okuluna dönebilir.
 • Uygulama ağrısız olduğundan narkoz gerektirmez
 • Kanama ya hiç olmaz yada ameliyata kıyasla belirgin ölçüde az olur
 • Neşter gibi kesici alet kullanılmadığından kaslar hasar görmez
 • Makat kasları kesilmediğinden dışkı ve gaz tutamama problemi yaşanmaz.
 • Geniş doku çıkarmak gerekmediğinden makat darlığı gelişmez.

Lazerle Hemoroid Tedavisi
İstirahat Gerekmez; Ameliyatsız hemoroid tedavisi olması nedeniyle 1 günlük bir istirahat yeterli olacaktır. Fakat emoroid ameliyatı ile yapılan tedavi tekniklerinde ise 2 aya varan süreçte istirahat gerektirebilir. Çünkü yapılan kesik alan iyileşmesi zaman alır.

10 Dakikada Tedavi Edilir Tekrarlamaz; Makat kısmında yapılan tedaviler hastaların her zaman utanması ve sıkılmasına neden olmaktadır. Bu sorunu aşmak için tedavi 8-10 dakika içerisinde tamamlanmakta olup tekrarlama ihtimali yoktur.

Diğer Hemoroid Tedavi Yöntemleri

Lazer sadece biri olup en başarılı 2 farklı uygulama daha bulunmaktadır. Bunlar Lastikle Boğma Yöntemi ve THD olarak bilinen yine benzer bir tedavi olup hemoroid’i besleyen atadamarın bağlanması işlemidir. Her ikiside ameliyatsız yöntem olup sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Yukardaki video’da THD yönteminin uygulanışını göreceksiniz.
İzmer basur merkezi Medicalart klinikte her tür tedavi seçeneği hastalara sunulmaktadır. Randevu için 232 421 11 11

Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. tunç

  Hocam merhabalar ben 8 gün önce lazerle amaliyat oldum basur makatın etrafını sarmıştı doktor bey ilk etepta bi tarafını alacam dedi her yerini alirsam çok acı çekersin dedi diger tarafida 6 ay sonra temizleyecek benden yapıskan sıvı ve sarı renkte akinti geliyor bide büyük abdeste oturdumda çok agrı oluyor kanamam oluyor hocam bu kanama,ağrı o gelen sıvılar normalmidir…teşekkürler.
  Op.Dr.Altan KARAN
  Evet normal, yara iyileştikçe azalıp kaybolur

 2. Dadaş

  Hocam ben 10 gün hemencik şikayeti ile lazer ile ameliyat oldum şimdi dışarda yine meme çıkıntısı var yani memeler duruyo fakat şişme felan yok bu memeler kaybolur mu? Saygılarımla
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Azalır ama tamamen kaybolmaz.

 3. Sero

  2.derece iç ve ufak tefek dış hemoroidlerim var.Biliyorum ki lastik bant uygulaması iç hemoroidlere yönelik ancak böyle ufacık dış hemoroidlerde gerileme sağlarmı?Bir etkisi olurmu?Teşekkürler
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  İç hemoroidlerin lastik bantla tedavisi sonrası dış hemoroidlerde de belirgin küçülme olur.

 4. Metin

  14 gün önce lazerle hemoroid ve çatlak operasyonu geçirdim.bu gün Makatta kaşıntı ve makat bölgesinde oluşan küçük şişlikler var,şişliklikte az olarak cız şeklinde küçük acıma oluyor ve geçiyor normalmidir
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  normal en erken iyileşme 21 günde olur

 5. tayfun

  hocam iyi akşamlar ben 1 hafta önce lazerle homoroid ameliyatı oldum bazen kanla karışık pis iltihap geliyor tuvalet dişinda fazla olmuyor normolmi birde kanama kç gün içerisinde kesilir (kanama çok hafif)
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tarif ettiğiniz şikayetler olabilir,yinede doktorunuza kontrol olmanızda fayda var.

 6. fgn

  İyi günler hocam ben 9 gün önce ic homoroit 3. Tane dış homoroit ve anal füstür oldum ne oldugunu anlamadan kendimi amaliyata buldum amaliyat lazerlen oldu bana bir hafta acı cekersin sonra yavaş yavaş arılar azalır dendi amaliyat akşamı arıdan duramadım makatımı şiş memelerden görünmüyolardı 3 gün sonra yarım cay bardağı kadar kan geldi tuvalete cıkmak ızdırap oluyo cıkdıkdansonra arılar devam ediyor arıkesici iciyorum saatlersonra arılar bir nebse duruyor bana yardımcı olunrmusunuz bunlar normalmi birde lazerde memelerin ucunda 1 rer dikiş mecut bunun neden oldugunuda merak ediyorum lazerde arı ve dikiş olurmu şimdiden teşekkür ederim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Uygulanan ameliyat yöntemini kesin olarak bilmediğimiz için yorum yapamıyorum,en doğrusu doktorunuzdan yardım istemeniz.

 7. Nazim

  Selam hocam.ben azerbaycandan gelip lazerle ameliyat olmak istiyorum.dışkı yaptığımda çok ağrı oluyor ve kan geliyor.6 yıl önce neşterle acılı ve kanlı ameliyat olmuşdum.dışkı dışarı çıkmadan öncede çok ağrı oluyor.ve dışarda memeler var,ağrıdan dokunamıyorum.eğer türkiyeye gelirsem lazerle tedavi okurumuzu?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Daha önce ameliyat olduğunuz için tekrar ameliyat önermiyoruz,ameliyatsız çözümlerden biri veya THD yöntemi düşünülebilir,tabi ki ayrıntılı bir muayeneden sonra karar verebiliriz.

 8. aytuğ

  hocam merhaba 4. derece hemoroidim var buyuk tuvaletten sonra baya zorlanıyorum daha sonra memeler içeri girince rahatlıyorumm sadece buyuk tuvaletten sonra 3-5 saat zorluk çekiyorum kanamam senede birveya iki defa oluyo fakat son zamanlarda buyuk tuvaletimi yaptıktan sonra sık sık idrar yapma isteği oluyo ve prostat bölgemde ağrı oluyo sebebi ne olabilir ne öneririsiniz. Teşekkürler
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  kliniğimiz makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip bir proctoloji kliniğidir.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 9. Alev

  Bana sizin tronbosit hemoroid dediler bu hemoroid çeşidi en ağrılı en sancılı hemoroidmiş lazer olmak istiyoruzm sizce uygun mudur fakat korkuyorum çünkü orda sancım var ağrım var kendim bile dıkunamazken bir başkası oraya müdelede bulunması beni oldukça korkutuyor lazer yaptırsam bu tarz bir hemoroidden kurtulabilirmiyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tromboze hemoroidde lazer kullanılmaz

 10. azize

  merhaba,
  ben 2-3 ay önce lazerle hemoroid ameliyatı oldum, aşırı derecede olmasa da tuvaletimi yaparken ağrım oluyordu, zorlanmada yaşıyordum bazı zamanlarda. dün makattan kan geldi, bugünde aynı şekilde, ameliyattan sonra bukadar uzun süre sonra kanama olması normal mi? makattan kanamalar genellikle bağırsaklarla ilgili bir sorun olma ihtimalini getiriyor akıllara, kolonoskopi yaptırmalı mıyım? kötü bir hastalığın belirtisi olabilir mi?
  teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dışkılamada ağrı anal fissürü düşündürür.kanama ya anal fissür nedeniyle yada hemoroidiniz tekrarladığı içindir.anoskopi muayenesi ile değerlendirip sorunları tespit edip tedavinizi yapabiliriz

Uzmanımıza Soru Sor

badak