Ücretsiz Basur Muayenesi Basur Tedavi Fiyatları

Hemoroid Doktoru (Bay ve Bayan)

Sizlere üzücü bir istatistiği aktarmak istiyorum. Hemoroid (Basur) hastalığının teşhis ve tedavisi için gelen insanların %80 ve üzeri hastalığın son evresi dediğimiz dördünce derece hemoroid olarak gelmektedir. Yani artık şikayetlerin iyice artması kişiyi dayanılmaz hale getirmesi ile tedaviye gelmektedir. Bunun en büyük nedeni insanların utanma problemidir. Bu durum kadınlarda daha sık görülmekte olup, bunun önüne geçmek için kadın hastalara kadın hemoroid doktoru uygulaması başlatıyoruz.

Hemoroid (Basur) Nedir?
Konuya geçmeden önce hastalığı özet şekilde ele alalım. En can sıkıcı makat hastalıkları arasında yer alan Hemoroid kadın yada erkek farkı olmaksızın kabızlık problemi sonucunda ortaya çıkan bir hastalıktır. Makat iç ve dış kısmında görülmekte olup, bu nedenle iç basur, dış basur şeklinde sınıflandırılmakta ve tedavisi buna göre yapılmaktadır. İç basur en sık görüleni olup, makatta kanama problemi ile ortaya çıkmaktadır. Birince derece hemoroid tedavisi oldukça kolay olup, lazer ve hatta ilaçla tedavi edilmektedir. Tedavi edilmemesi halinde ise derecesi artacak, memeleşme sürecine girecektir. Basur hastalığından korunmak için kabızlık problemine çözüm bulmak yeterli olacaktır. Bunun için bol su içmeli ve kabızlık problemini ıkınarak geçirmek yerine eczanelerden kabızlığı önleyici ilaçları alarak sorunun önüne geçebiliriz.

Hemoroid’e Hangi Doktor Bakıyor?
Dışkılama esnasında makattan kan gelmesi ve bunun 10-15 gün sürekli devam etmesi durumun normal olmadığı anlamına gelmektedir. Sadece kanama varsa %95 basur olup, dışkılama esnasında hem makatta kanama hemde şiddetli ağrı oluyorsa burada basur değilde daha çok makat çatlağı dediğimiz Anal Fissur hastalığı öne çıkmaktadır. Sorun değil her ikiside aynı alana girmekte olup, Hemoroid şüphesi olanlar genel cerrahi bölümüne randevu alması gerekir. Özellikle makat hastalıkları konusunda deneyimli olan Proctoloji Uzmanı tercih edilmelidir.

Basur Muayenesi Nasıl Yapılır?
Yukarıda yer alan sorunları yaşayan insanlar utanma problemini bir kenara bırakarak mutlaka bir Genel Cerrahi (Proctoloji) uzmanına randevu alması gerekmektedir. Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan klinikleri ile ücretsiz muayene hizmeti vermektedir. Muayene için gelen hastalara dış hemoroid harici genelde anoskop muayenesi yapılmaktadır. Burada iç hemoroid yada anal fissur tam olarak teşhis edilmektedir.

Medical Art’ta Kadın Hemoroid Doktoru Bulunuyor!
Özellikle kadın hastaların utanması nedeniyle tedavileri gecikmektedir. Bu sorunun önüne geçmek isteyen Medical Art kadın genel cerrahi uzmanı çalıştırmak için hazırlıklarını tamamladı ve ilk olarak Medical Art Bakırköy kliniğinde Op. Dr. Seher ŞİRİN hasta kabulüne başlamıştır. Aynı klinikte ayrıca ünlü hekimlerimizden biri olan Op. Dr. Atilla KAYA proctoloji uzmanı olarak hasta kabulüne devam etmektedir. Doktor seçim hakkınızı kliniğimizde özgürce kullanabilirsiniz.

İstanbul Hemoroid Doktoru
İstanbul’da Kadıköy ve Şişli’de bulunan klinikleri ile hizmet veren Medical Art Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Seher ŞİRİN, Op. Dr. Nizam KURTDERE ve Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS ile hizmet vermektedir.

Ankara Hemoroid Doktoru
Başkent Ankara’da yaşayan hemoroid hastalarının tedavisi içinse sizlerin yakından tanıdığı bir hekim Op. Dr. Adil ALTINSOY Medical Art Ankara kliniğinde hasta kabulüne devam etmektedir.

İzmir Hemoroid Doktoru
İzmir’de tanınmış kadın genel cerrahi uzmanı Op Dr Demet Ağras ve Medical Art İzmir kliniğinde ise Op. Dr. Altan KARAN hizmet vermektedir. Tüm kliniklerde muayene ücretsiz olup tedavi ücreti SGK mensuplarına %50 indirimlidir.

Bursa Hemoroid Doktoru

Bursa da basur hastalığına yoğunlaşmış genel cerrahi uzmanı sınırlı sayıdadır ve Op.Dr.Ergun Aygören Bursanın proctoloji uzmanıdır ve Medicalart Bursa Kliniğinde hasta kabul etmektedir.

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılıyor?
Son olarak Medical Art kliniklerinde uygulanan basur tedavi yöntemlerini ele alalım. Birinci derece iç hemoroid vakalarında Lazer uygulanırken 3. dereceye kadar ise RBL (Lastikle Boğma) yöntemi uygulanmaktadır. Bir diğer gelişmiş tedavi yöntemi ise THD olup, bu alanda en gelişmiş tedavi yöntemi olarak gösterilmektedir.

11 Comments

Add a Comment
 1. emel

  hocam meraba. bundan 1 yıl önce hemeorid başlangıcım vardı doktora gittim krem verdi kullandım geçti. ama şu son 2 haftadır makat bölgemde kanama ve kaşıntı oluyor. iki gün önce yoğun bir kan geldi. makat bölgemde yara gibi birşey var.ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim.
  Op Dr Demet Ağras
  makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı.gelirsrniz muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 2. sera

  65 yasindayim uzun sure araba kullansam ,veya sert bir sandalyede,yarim saat otursam ,makatimda acilar basliyor ,aciklama yapersaniz sevinirim
  Op Dr Nizam Kurtdere
  makat çatlağı veya hemoroid olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 3. Sibel

  İzmir de bayan doktorunuz varmı??
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İzmirde yok.

 4. Ayse

  Merhaba hocam iki uc yil once kanli ve mukuslu ishal donemi gecirmistim. Yaz donemi oldugu icin koydeki icm sularindan kaynaklandigini soylemisti acildeki doktor. Daha sonra bi sikayetim gecti cok sukur ama bu seferse makatta hafif bir sislik hissediyorum ve tam diskilama hissi alamiyorum. Bazen parmakla yardim ettigim bile oluyor ama kanamam hic olmuyor denecek kadar. Karinimin altinda ve sol tarafinda bolgesek olarak agri hissesiyorum ve karin bolgemde araliklarla sislik meydana geliyor. Ne yapmaliyim emin olamiyorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Karın ve makatla ilgili muayene ve tetkiklerin yapılması lazım.

 5. ecem

  hocam bahsettiğim şişlik patladı ve kahverengi pıhtılar şeklinde bir akıntı oldu bu bahsettiğim şişlik bir hafta içinde çıktı ve bugün patladı.pazartesi anca gidebileceğim doktora randevu vermiyorlar çünkü önemli bir şey olur mu geç kalmış olur muyum dört gün sonra?

  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Medical Art Proktoloji Uzmanı
  Tahmin ettiğim gibi anal hematom gibi görünüyor. içerideki pıhtı boşalmış .Birkaç günle geç kalmazsınız.Dilerseniz yaşadığınız yere yakın Medical art Cerrahi Merkezi şubesi varsa SGK lılara muayene ücretsiz,gelebilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 6. ecem

  merhaba hocam benim makat bölgemde dışarıdan görünür bir şey yok sol tarafımda iç kısımda yumru gibi bir şey var kanama yok tuvalete çıkamıyorum çok ağrısı oluyor peş peşe ağrı kesiciler içmeme rağmen geçmiyor basur olabilir mi? yada nedir?

  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Medical Art Proktoloji Uzmanı
  Yumru şeklinde şişlik önemli bir belirti.Anal hematom,içeride barsak etrafında apse yada barsak tümörü bile olabilir. Bence ağrı kesicilerle oyalanmadan en kısa zamanda muayene olmalısınız.
  Geçmiş olsun

 7. ayşe

  Hocam kolay gelsin benim sorunum makat çevresinde mercimek büyüklüğünde morumsu bir renkte bir beze var bu bende daha önce makatta çok az olmak kaydıyla kanama oldu daha sonra bu yukarıda bahsettiğim meydana geldi bana aile hekimim krem,fitil birde 60 kapsüllük bir hap verdi birde ağrı için ağrı kesici verdi acaba bu sorunum kendiliğinden geçer mi bir uzman hekime görünmelimiyim teşekkür ederim
  Op.Dr Altan KARAN
  genel cerrahiye muayene olman gerekir.şikayetlerin başlayalı ne kadar süre oldu yazmamışsın ama tedavi olmanı öneririm

 8. mir

  Seher hanım mrb.
  Lazer tedavisi ile kesin kalıcı çözüm olur mu?
  Op Dr Seher Şirin
  Evet uygun vakalarda her yöntem gibi çözümdür

 9. fatma

  Bayan doktor hangi şubenizde
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  bakırköy şubesindeyim

 10. gulizar yilmaz

  Merhaba.Hemoroid ilk evresindeyim galiba tamda emin değilim ama biraz nette araştırma yaptım ilk evresine benzeyen fotolarla aynı gibi. Ben muayene olmaya gidicem ama muayenede bir cisim makattan sokulup bağırsaklara bakılıyormus galiba doğru bu ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Evet anoskopla muayene etmek lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com