Hemoroid Tedavi Ücreti

Hemoroid Hastalığı 4 Dereceden Oluşmaktadır Bu Yazımızda 2. Derece Hemoroid Hastalığını Ele Alacağız İkinci Hemoroid Nedir Nasıl Teşhis Edilir.

2. Derece iç hemoroid

Hemoroid memesi makattan 3-4 cm üst kısımda 1-2 cm lik kabarık kırmızı alan şeklindedir normalde farkedilmez ancak ıkınıldığında dışarı kadar çıkar ve hasta eliyle hissedebilir.

Hasta kalktığı anda müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden içeri çekilir 2.derece diyebilmenin en önemli bulgusu budur..Yüzeyi hassaslaştığında kanama olur özellikle tuvalette ıkınma esnasında fışkırma tarzında kanama olabilir ve zamanla kansızlığa yol açabilir.

Başka bir problem eklenmedikçe kanama dışında ciddi bir problem oluşturmaz ancak bazen şiddetli ıkınmayla makat dışına çok çıkar ve geri içeri giremez bu durumda makat kaslarıyla boğulur ve çok şiddetli ağrı olur bu durum boğulmuşl basur (tromboze hemoroid) olarak değerlendirilir.

Tedavi:En uygun tedavisi lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte kullanılmasıdır.Ayaktan yapılan bu tedaviler 5 dakikada tamamlanmakta ve hasta işine dönebilmektedir.

Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. rukiye

  35 yaşındayım ikiz gebelik geçirdim 14 yıl evvel ozamanlar böyle sıkıntılarım olmuyordu bir hafta on gündür sadece tuvalette ıkınmayla kanamam ve ağrı oluyor ıkınınca hemoroidler dışarı çıkıyor ve çok hassas ıkınma gidince geri içeri giriyorlar daflon 2×4 kortos fitil 2×1 ve proktoglyvenol krem kullanıyorum bir haftadır ama rahatlama yada gerileme olmadı konstipasyon sıkıntımda yok ne yapmam gerekiyor bilemedim önereceğiniz başka bir tedavi varmı şimdiden teşekkür ederim
  Op.Dr. Altan KARAN
  şikayetleriniz artık ilaçlara cevap verebilecek düzeyi geçmiş,tedavi olmalısınız.kanama nedeniyle zaten mutlaka anoskopi muayeneis yaptırmalısınız.kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışan bir merkezdir ve makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 2. Meltem

  Merhabalar hocam ben doktorumun dediğine göre sinir ve strese baglı hemoroid olmuşum 1 ve 2 .evre arasındaymış tuvalet ihtiyacını giderirken bir meme oluştu ilaçlarla tedavi etmeye çalışıyoruz bunun ilerleme durumu var mı veya amaliyat öneriyormusunuz bu aşamada teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroid çürük diş gibidir.mutlaka tedavi edilmesi gerekir,ilaç tedavisi sadece şikayetleri azaltır.ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz.

 3. ayşe

  Merhaba 1 yıl önce makat bölgemde 1 tane kırmızı bir şişkinlik çıktı internette baktım ve acil doktor önerdiği fitil kullandım 3 gün sonra gitti 6 ayda bir tekrarlıyor nasıl kurtula bilirim

  Op.Dr.Seher Şirin

  Müdahale gerekebilir, gelirseniz gerekeni yapabiliriz.

 4. Bilo

  Merhabalar 17 yaşındayım ve benim hičbir şikayetim yok ama 1-2 gün önce hafif bir kabızlık durumu meydana geldi ve o yüzden şu anda rahatsız edici bir durum var fakat ağrı ve benzeri bir durum ve anormal derecede bir şişlik yok durum böyle hocam acil cevabınızı bekliyor ve şimdiden teşekkür ediyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kabız kalmayın ve tuvalette çok ıkınmayın,şikayetiniz olursa muayene etmekte fayda var.

 5. Halit

  Aynen hocam aile doktoru bakti ameliyat olucaksin dedi hocam şişken gidiyim mi cerrahiye yok sa inmesini mi bekliyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şişken gitmen şart değil,ameliyattan önce birçok girişimsel tedavi yöntemi var,bantla boğma,infrared fotokoagulasyon,THD gibi,ameliyat son çare.

 6. Halit

  Hocam merhaba ben tatilde iken makatta 2 3 tane şişlik oluştu doktor a gittim bakmadan iltahap kapmıştır dedi iğne fiti ve krem verdi 1 hafta kullandım ağrısı kesildi ama tam inmedi sonra tatilden döndüm kendi sağlık ocağıma muane oldum ilaçlara ve krem e devam et dedi baharat yeme dedi ama ben unutarak yedim ve kabızlık önce sonra yanma ile diski yaptım ve 2 tane şişlik gene sisti
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olabilir ve ilaçla şikayetler azalsa da memeler kalır ve sonra tekrar şikayetleriniz olur,anoskopla kesin tanı ve gerekirse girişimsel tedavi uyguluyoruz.

 7. ezgi

  hocam ben 1-2 sene önce büyük tuvaletimi yaparken çok ıkındım hemen sonrasında nohut tanesi kadar bişey oluşmuştu halada devam ediyor büyük tuvaletimi yaparken çıkıyor bittikten sonrada kayboluyor ağrı kanama hiç olmadı bu hemoroid midir nasıl geçer ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olma ihtimali yüksek,anoskopla muayene edip kesin karar verebiliriz.

 8. Deniz

  Merhaba hocam anoskopi muayne oldum.
  2.derece Hemoroid teşhisi verildi.
  Önerdiğiniz en etkili yöntem nedir ?Ameliyatsa hangisi ? hal,longo vs. hangisi diyorsunuz ? bu arada yaş 23.Öğrenciyim.
  Bekliyorum sayın doktorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  2.ci deree hemoroid için ameliyat önermiyoruz.Bunun için girişimsel tedavi dediğimiz,rubber bant,infrared fotokoagulasyon,skleroterapi uygulanabilir veya THD yapılabilir.

 9. Büso

  Merhaba ben 17 yaşındayım adet dönemlerimde büyük tuvaletimi yaparken çok ağrım oluyor bu dönemde oturamıyorum otururken içten ağrı saplanıyor ve ilkkez bu dönem dışındada böyle oldu sizce neden oluyor?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu durumda muayene etmeden yorum yapmak zor.

 10. samet

  hocam bugün doktara gittim son 2 aydır her gün kan geliyor dedim ve ilaç filan yazdı hemoridim 2. ve 3. derece gibi bir şey dedi ama hiç ağrım sancım olmadı.İnternette gördüğümün insanların %95 ağrı oluyor dedi neden bende yok ve ilaçla düzelirmi saolun şimdiden
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Hemoroid genelde ağrısız bir hastalıktır o yazanların çoğunda teşhis farklıdır. Kanama varsa anoskop muayenesi şart

Uzmanımıza Soru Sor

tikus