Hemoroid Tedavi Fiyatı

Hemoroid Hastalığı 4 Dereceden Oluşmaktadır Bu Yazımızda 2. Derece Hemoroid Hastalığını Ele Alacağız İkinci Hemoroid Nedir Nasıl Teşhis Edilir.

2. Derece iç hemoroid

Hemoroid memesi makattan 3-4 cm üst kısımda 1-2 cm lik kabarık kırmızı alan şeklindedir normalde farkedilmez ancak ıkınıldığında dışarı kadar çıkar ve hasta eliyle hissedebilir.

Hasta kalktığı anda müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden içeri çekilir 2.derece diyebilmenin en önemli bulgusu budur..Yüzeyi hassaslaştığında kanama olur özellikle tuvalette ıkınma esnasında fışkırma tarzında kanama olabilir ve zamanla kansızlığa yol açabilir.

Başka bir problem eklenmedikçe kanama dışında ciddi bir problem oluşturmaz ancak bazen şiddetli ıkınmayla makat dışına çok çıkar ve geri içeri giremez bu durumda makat kaslarıyla boğulur ve çok şiddetli ağrı olur bu durum boğulmuşl basur (tromboze hemoroid) olarak değerlendirilir.

Tedavi:En uygun tedavisi lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte kullanılmasıdır.Ayaktan yapılan bu tedaviler 5 dakikada tamamlanmakta ve hasta işine dönebilmektedir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. Caner

  Merhaba hocam ben 13 yaşındayım ve 3-4 haftadır büyük abdestimi yaparken kanama ve yanma oluyor,sanırım bir kabız olduğumda fazla ıkınmıştım [yüzüm kıpkırmızı olmuştu] ondan diye düşünüyorum ama hala geçmedi doktora gitmeyede korkuyorum açıkçası napabilirim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kanama varsa mutlaka doktora gitmelisin ve anoskopi muayenesi yaptırmalısın.korkacak bişi yok.hastalığın daha fazla ilerlemeden önlem almalısın

 2. sari

  Hocam bugun diskilama yaparken 2-3 cay kasigi dolusu kadar kan geldi.hemen dokrora gttim muane sonucu korkulacak pek bsi yok dedi.krem, fitil,kalsiyum hapi ve antibiyotik verdi.olayim böyle. size sormak istedigim.bu ilaclarla tedavi mumkunmu.ilaclar bittikten sonra tekrarlarmi kurtulurmuyum ? Dercelendirme oluyomus benimkisi hangi evrededir,onerileriniz ne olabilir ne yapmayim ? Teşekkürler ..
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  makatta memeden bahsetmemişsiniz.kabızlığa bağlı olabilir.kabız kalmaz beslenmenize dikkat ederseniz sorun olmaz

 3. k.

  diyet yaparak bu sorun asılır mı.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  diyet yaparak daha doğrusu bol posalı yiyerek şiddetini azaltabilirsiniz.kabız kalmazsanız basıncı ve kanamayı önleyebilirsiniz ama tedavi olmanız gerekir

 4. aciz

  merhaba doktor bey.
  bende yıllardır ara ara tekrarlayan kabız sorunu vardı. 7 yıl once falan cok kanamalı oluyordu wc lerim sonra duzeldi,yine ara ara kabız olsamda su bir yıldır oldugu kadar hiç zorlanmadım wc de. wc de hic kanama olmuyor,ama diger sikayetlerime bakıldıgında okuduklarıma gore 2.derece oldugunu soyleyebilirim. muayene olmaya cekiniyorum acıkcası. cıkarken cok ciddi acı oluyor ve hissediyorum ic basur gibi sisiyor birseyler icimde, 20 dakika sonra normale donuyorum gun icindeki acılarım haric. ama hic ama hic kanama olmuyor. muayene olmasam bu sikayetlerime gore ne yapmamı onerirsiniz. bu ameliyatlık bir durum diil dimi.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sizin sadece hemoroid değil aynı zamanda anal fissürünüzde olabilir.ameliyatla tedavi olmak zorunda değilsiniz hem hemoroidinizi hem anal fissürünüzü ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz

 5. ali

  hocam 25 yasındayım bikaç senedir 3-4 ayda 1 ara ara tuvaletten sonra bi et parçası hissediyordum yaklaşık 2 hafta önce tekrar aynı şey oldu hemoroid olabileceğini düşünüyorum. bu sıralar tuvaletten sonra 15-20 dakika malum bölgede şişlik hissediyorum aynada baktığmda bazen 1 tane kucuk bazen 2 tane biraz daha büyük bazen 1 tane büyük şeklinde memeler oluyor ortalama 20 dakika sonra kayboluyor. ilaçla tedavi olmak istiyorum, muayene olmaktan çekiniyorum önerebileceğiniz ilaçlar varmı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu seviyeye geldiyse ilacın pek bi anlamı yok yapacağınız en iyi şey kabız kalmamak ve tuvalette fazla ıkınmamaktır.tedavinizi daha fazla ilerlemeden yaptırmanızı öneririm

 6. Samsun

  Hocam,24 yaşındayım. Üretral darlık hastasıydım ve 2 sene boyunca anlaşılamadı. Bu süre boyunca idrarımı aşırı zorlanarak yaptım. Geçen sene ameliyat oldum ve iyileştim ancak bu kadar zorlanmadan sonra makat çevresinde ağrı ve kaşınma oluştu. Kanama olmuyor, otururken ve tuvaletim geldiğinde şiddetli ağrım oluyor. 3 kere kolonoskopi yapıldı sadece 2.derecede hemoroid bulundu, başka bir sorun yok. Doktorlar 2. derece hemoroid bu kadar ağrı yapmaz diyerek ameliyata yanaşmıyor. Sizce sorun ne olabilir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  2.ci derece hemoroid bahsettiğiniz ağrıyı yapmaz,hemoroid ancak tromboze olursa ağrı yapar.Perianal MR yapılıp başka hastalık olup olmadığı araştırılabilir.

 7. selanik

  Hocam merhabalar
  Bir kac gun once genel cerrahta rektoskobi yaptirdim ve ic basur cikti
  Istersen bunlari yakabiliriz dedi herhangi bir tehlikesi olmadigi soyledi
  2 veya 3 dereceden oldugunu soyledi fakat benim agrim yok diskilamada hafif cizildigini
  hissediorum kanamada hic olmadi ve yurudugumde terlemeye bagli hafif bir kasinti , oturmamdada herhangi bir problem yok
  Sizce 2. Ve 3. Dereceden olmamla celismiyormu
  Daflon ve kortos ilaclarini aliyorum ( 3.dereceden basur olan biri bunlari kullanip yemeyine dikkat etmis 4 yildir hic bir sorunu kalmamis )
  Yakmayi tavsiye ediyormusunuz hocam bilgi verirseniz sevinirim SAYGILAR
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İlaçla hemoroid şikayetleri geçebilir,ancak hemoroid memeleri geçmez ve bir süre sonra tekrarlar,hemoroid anoskopla muayene edilmeden derecesi hakkında yorum yapmak doğru değil.Şikayetiniz çok değilse müdahale yapılmadan bahsettiğiniz tedbirlerle idare edebilirsiniz.

 8. Mehmet

  Selam. Hocam benim şikayetim 6 ay önce büyük abdestimi yaparken 3-5 damla kan geldi. O günden 2 ay sonra yine kanama oldu. Ve ondan sonra ayda 1-2 defa kanama olmaya başladı(Dışkılama sırasında)ilk aylar kanamadan başka bir şikayetim yokyu ama 6ay olunca makattan siyahımsı bir şişlik çıktı makat tarafından ve 5 gündür kabızım ne yapmam gerek 16 yaşındayım.
  TEŞEKKÜRLER…
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  makat kanamalarında mutlaka geciktirilmeden anoskopi muayenesi yapılmalı nedeni tespit etmek için.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirsen muayeneni yapar nedeni tespit edebiliriz.bol su iç,kuru kayısı kuru incir ye,bol sebze meyve tüket,fastfood dan uzak dur.kabız kalma,hareketini arttır spor yap

 9. eren

  hocam üç tene nohut büyüklüğünde meme var fakat acıma ve yanma yok. bunu ameliyatsız tedavi edebilirmisiniz.
  2. sorum ise piyasada satılan kara melhem gibi ilaçların faydası varmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz.kara merhem kullanmayın tahrişe neden olabiliyor

 10. Alican

  Merhaba hocam.yaş22
  Genel cerreh’a gittim.Elle muayne edip 2. veya 3. derece
  hemoroidiniz var dedi, ilaç yazıp Anoskopi yapacağım dedi.
  Ne yapmalıyım ? Anoskopi anestezi ile verecem.
  Kısa sürecek falan dedi.
  Şikayet sadece kanama.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopi için anestezi gerekmez,muayenenin bir parçası,ancak kolonoskopi yapılacaksa anestezi gerekebilir.

Uzmanımıza Soru Sor

ular