Hemoroid Tedavi Fiyatı

Hemoroid Hastalığı 4 Dereceden Oluşmaktadır Bu Yazımızda 2. Derece Hemoroid Hastalığını Ele Alacağız İkinci Hemoroid Nedir Nasıl Teşhis Edilir.

2. Derece iç hemoroid

Hemoroid memesi makattan 3-4 cm üst kısımda 1-2 cm lik kabarık kırmızı alan şeklindedir normalde farkedilmez ancak ıkınıldığında dışarı kadar çıkar ve hasta eliyle hissedebilir.

Hasta kalktığı anda müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden içeri çekilir 2.derece diyebilmenin en önemli bulgusu budur..Yüzeyi hassaslaştığında kanama olur özellikle tuvalette ıkınma esnasında fışkırma tarzında kanama olabilir ve zamanla kansızlığa yol açabilir.

Başka bir problem eklenmedikçe kanama dışında ciddi bir problem oluşturmaz ancak bazen şiddetli ıkınmayla makat dışına çok çıkar ve geri içeri giremez bu durumda makat kaslarıyla boğulur ve çok şiddetli ağrı olur bu durum boğulmuşl basur (tromboze hemoroid) olarak değerlendirilir.

Tedavi:En uygun tedavisi lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte kullanılmasıdır.Ayaktan yapılan bu tedaviler 5 dakikada tamamlanmakta ve hasta işine dönebilmektedir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. Halit

  Aynen hocam aile doktoru bakti ameliyat olucaksin dedi hocam şişken gidiyim mi cerrahiye yok sa inmesini mi bekliyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şişken gitmen şart değil,ameliyattan önce birçok girişimsel tedavi yöntemi var,bantla boğma,infrared fotokoagulasyon,THD gibi,ameliyat son çare.

 2. Halit

  Hocam merhaba ben tatilde iken makatta 2 3 tane şişlik oluştu doktor a gittim bakmadan iltahap kapmıştır dedi iğne fiti ve krem verdi 1 hafta kullandım ağrısı kesildi ama tam inmedi sonra tatilden döndüm kendi sağlık ocağıma muane oldum ilaçlara ve krem e devam et dedi baharat yeme dedi ama ben unutarak yedim ve kabızlık önce sonra yanma ile diski yaptım ve 2 tane şişlik gene sisti
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olabilir ve ilaçla şikayetler azalsa da memeler kalır ve sonra tekrar şikayetleriniz olur,anoskopla kesin tanı ve gerekirse girişimsel tedavi uyguluyoruz.

 3. ezgi

  hocam ben 1-2 sene önce büyük tuvaletimi yaparken çok ıkındım hemen sonrasında nohut tanesi kadar bişey oluşmuştu halada devam ediyor büyük tuvaletimi yaparken çıkıyor bittikten sonrada kayboluyor ağrı kanama hiç olmadı bu hemoroid midir nasıl geçer ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olma ihtimali yüksek,anoskopla muayene edip kesin karar verebiliriz.

 4. Deniz

  Merhaba hocam anoskopi muayne oldum.
  2.derece Hemoroid teşhisi verildi.
  Önerdiğiniz en etkili yöntem nedir ?Ameliyatsa hangisi ? hal,longo vs. hangisi diyorsunuz ? bu arada yaş 23.Öğrenciyim.
  Bekliyorum sayın doktorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  2.ci deree hemoroid için ameliyat önermiyoruz.Bunun için girişimsel tedavi dediğimiz,rubber bant,infrared fotokoagulasyon,skleroterapi uygulanabilir veya THD yapılabilir.

 5. Büso

  Merhaba ben 17 yaşındayım adet dönemlerimde büyük tuvaletimi yaparken çok ağrım oluyor bu dönemde oturamıyorum otururken içten ağrı saplanıyor ve ilkkez bu dönem dışındada böyle oldu sizce neden oluyor?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu durumda muayene etmeden yorum yapmak zor.

 6. samet

  hocam bugün doktara gittim son 2 aydır her gün kan geliyor dedim ve ilaç filan yazdı hemoridim 2. ve 3. derece gibi bir şey dedi ama hiç ağrım sancım olmadı.İnternette gördüğümün insanların %95 ağrı oluyor dedi neden bende yok ve ilaçla düzelirmi saolun şimdiden
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Hemoroid genelde ağrısız bir hastalıktır o yazanların çoğunda teşhis farklıdır. Kanama varsa anoskop muayenesi şart

 7. Rukiye

  Merhaba hocam ben hemoroid şikayetiyle doktora gittim çok ağrım ve kanamam oluyordu yıllarca bunu çektim en sonunda ağrılara dayanamayip doktora başvurdum kolonoskopi yapıldı tanı olarak hemoroaidal hastalık evre 1-2,fissur anal,sentinel pili,prolapsus ani (kilodaki seviyede)
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetleriniz daha çok anal fissüre bağlı gibi görünüyor,botox iğnesi ile tedavi ediyoruz.

 8. Arda Esen

  Merhaba hocam yaş 23
  Kantahlili:Temiz
  Şikayet:Kanama ve çok hafif ağrı.
  Endoskopi muaynesi oldum.
  Rapor:hepatikn ve fleksuaraya kadar ilerlendi.İnternal hemoroid ve iyileşme traktı görüldü transvers ve inen kolon mukozasında normal mukozal bulgu izlenmedi.](isterseniz renkli fotoda mevcut)
  Tanı:İnternal hemoroid.
  Doktor:uzm.Dr **** ***
  Uzman-Opr.Dr.Dedi:İlk önce ilaç tedavi olmadı 1 ay sonra çok şikayetin olursa ameliyat yaparız dedi.Ameliyat ise bana hemorodi alacam dedi,kesecek sanırım, doku alacak.
  Derece:2. derecek dedi.
  Tedavi:Bana ilaç verip dikkat edersem kalıcı sonuç alırsın.(Yeme içme vs sanırım mümkün mü ???)
  Ameliyat:Oda kalıcı sonuç alırsın dedi.Açık olacak dedi.
  Aklımdaki soru:İyileşme traktı ve bulgu izlenmedi nedir ?(yarar ve zarar)
  Ameliyatsız çözüm istiyorum mümkünse ?
  Yaşıma uygun ve sizin ameliyat veya ilaç tedavi tavsiyeleriniz nedir ?(ameliyat isimleri ?)
  Şimdiden teşekkürler bekliyorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE

  İyileşmiş herhangi bir yaradan bahsediyor,www.nizamkurtdere.com da ameliyat yöntemleri hakkında bilgilere ulaşabilirsin.

 9. Mert

  Hocam merhaba, 3 ay kadar önce makatın sol tarafında dışkılama sonrası ortaya çıkan kırmızı bir şişlik oluştu ve şişlik gitgide büyüdü.Önceden dışkılama sonrası hemen kaybolur gibi oluyordu ancak şu an için hemen kaybolmuyor. Dokunuca herhangi bir ağrı yapmıyor, bazen bir yanma oluyor. Bir sene önce doktora gittiğimde hemoroid yok demişti, 1 senede düzenli tuvalet alışkanlığı olan ve posalı beslenmeye çalışan birinde sadece hareketsiz yaşamdan dolayı hemoroid oluşabilir mi ? Birde eğer oluştuysa 2.evreden 3.evreye geçişi çok hızlı olur mu ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu sürede hemoroid oluşabilir,seviyesi için anoskopla muayene gerekir.

 10. aykut

  hocam benim normalde sıkıntım yok tuvalet sonrası makatta meme oluyor bazen, nadir az miktarda kan olabiliyor.tuvalet sonrası kalkınca meme içeri giriyor günlük hayatımı pek etkilemiyor sadece alkol aldığımda ağrı yapıyor ne yapmam gerekir ilaçla geçermi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat kanaması yaşadıysanız mutlaka anoskopi muayenesi yaptırmalısınız.neden saptanmalı.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.tuvalette uzun süre kalıp yüksek basınçla ıkınmayın.gelirseniz durumnuzu değerlendirir ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

Uzmanımıza Soru Sor

kuda

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin