Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Hastalığı 4 Dereceden Oluşmaktadır Bu Yazımızda 2. Derece Hemoroid Hastalığını Ele Alacağız İkinci Hemoroid Nedir Nasıl Teşhis Edilir.

2. Derece iç hemoroid

Hemoroid memesi makattan 3-4 cm üst kısımda 1-2 cm lik kabarık kırmızı alan şeklindedir normalde farkedilmez ancak ıkınıldığında dışarı kadar çıkar ve hasta eliyle hissedebilir.

Hasta kalktığı anda müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden içeri çekilir 2.derece diyebilmenin en önemli bulgusu budur..Yüzeyi hassaslaştığında kanama olur özellikle tuvalette ıkınma esnasında fışkırma tarzında kanama olabilir ve zamanla kansızlığa yol açabilir.

Başka bir problem eklenmedikçe kanama dışında ciddi bir problem oluşturmaz ancak bazen şiddetli ıkınmayla makat dışına çok çıkar ve geri içeri giremez bu durumda makat kaslarıyla boğulur ve çok şiddetli ağrı olur bu durum boğulmuşl basur (tromboze hemoroid) olarak değerlendirilir.

Tedavi:En uygun tedavisi lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte kullanılmasıdır.Ayaktan yapılan bu tedaviler 5 dakikada tamamlanmakta ve hasta işine dönebilmektedir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. eren

  hocam üç tene nohut büyüklüğünde meme var fakat acıma ve yanma yok. bunu ameliyatsız tedavi edebilirmisiniz.
  2. sorum ise piyasada satılan kara melhem gibi ilaçların faydası varmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz.kara merhem kullanmayın tahrişe neden olabiliyor

 2. Alican

  Merhaba hocam.yaş22
  Genel cerreh’a gittim.Elle muayne edip 2. veya 3. derece
  hemoroidiniz var dedi, ilaç yazıp Anoskopi yapacağım dedi.
  Ne yapmalıyım ? Anoskopi anestezi ile verecem.
  Kısa sürecek falan dedi.
  Şikayet sadece kanama.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopi için anestezi gerekmez,muayenenin bir parçası,ancak kolonoskopi yapılacaksa anestezi gerekebilir.

 3. Deniz

  Merhaba Hocam 4 hafta kadar önce iç hemoroidden kaynaklanan tronboze hemeroid oldum Genel Cerrah tarafından yapılan muayene sonucunda ilaç tedavisi verdi daflon proctoloc ve aneston krem yazdı. 2,5 hafta sonunda ağrılarım ve şişlik azaldı.Şuan çok az belli belirsiz bir şişlik var ancak bazı zamanlarda çok yanma ve sızlama oluyor, bu yakınmalar ne zaman biter, daflon ve proctoloc krem kullanımına devam edeyimmi. Kabızlık sorunum yok lifli besleniyor ve bol su içiyorum bazı zamanlar günde 2 defa tuvalete gidiyorum.. ilginiz için teşekkür ederim….
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroidin ilaçla tedavisi şikayetleri gidermeye yöneliktir,hemoroid pakeleri küçülse’de kalır,zorlayınca tekrarlar,tuvalet yaparken ağrı çoksa fissür olabilir,tekrar muayene olmanda fayda var.

 4. Gollum

  İyi akşamlar hocam benim anüsün 5-6 santim içinde bir kitle var ve orayı tıkamış gibi sanki. Kana rastlamadım şu ana kadar bazen akıntı oluyordu.Büyük abdestimi yaparken zorlanıyorum.Ayrıca karın alt bölgesinde ıkkınınca ve o bölgeye el ile baskı yapınca sancı giriyor. Kitleyi fark etmeden önce irritable barsak sendromu sanmıştım rahatsızlığımı.Şimdi bağırsak polibi ve iç hemoroid arasında kaldım. Sizce bu hangi hastalıktır ? Ne yapmam lazım ? Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  En kısa zamanda anoskop ile bakılmalı gerekirse kolonoskopi yaptırmalısınız.

 5. .

  Yaklasik 1 aydir 2. Derece hemoroid oldugunu dusundugum sisligim oturma banyosu ve diyet yapmam uzerine kayboldu. Tekrar eder mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Özellikle kabız kalıp ıkınırsanız tekrarlama olasılığı çok yüksek.

 6. necmi

  hocam fistul amalıyatı oldum sarı akıntı oldu makat hep terleme n kadar temız tutsam gıne kırlı kalyordu 2 yıl sonra tamamen duzeldı
  3 yıl sonra kolon endiskopi yapıldı 2 derece hamorıt gürüldu makata hafıf sertlık var ne yapmam lazım
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  HAL ameliyatı ile hemoroidden kurtulursunuz.

 7. necmi

  hocam fistul amalıyat oldun 2 yıl sonra kontrola gıtıyımde kalın barsak endoskopi yapıldı sonuç 2 derecede hamorıt gürüldü ne yapmam lazım

 8. ...........

  Galiba benimde 2.derece size nasıl ulasabilirim ve maliyetini söyleyebilirmisiniz
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  MEDİCAL ART sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

 9. pandora

  Merhaba hocam, 7 aylık hamileyim ve yurt dışındayım. İki gün önce makat bölgemde 1’i büyük ve ağrılı olmak üzere 4 memecik oluştu. Oturmakta, yürümekte zorluk çekiyorum. Daha önce de kabızlık sonrası memecik oluşuyordu ancak ağrı olmuyordu. Fitil ve krem kullanıyorum ancak pek faydası olmuyor. Büyük olanda iltihabik görünümlü bir şişlik var. Cerrahi müdahale olursa bebek için bir sakıncası olur mu?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  2günlük lohusa hastasına HAL ameliyatı uyguladım ve sonuçları çok iyiydi fakat 3.trimester gebelere hiç ameliyat uygulamadım tedavinize daflon tab de ilave edin.

 10. çok zormus

  Merhaba doktor bey benim iki gündür makat bölgemde ağrı ve şişlik var.tedavisi için ne yapmam lazım yurt dışında yaşıyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  muayene olmanız iyi olur
  anal hematom olabilir

Uzmanımıza Soru Sor

kuda