Hemoroid Tedavi Fiyatı

Bildiğiniz gibi basur hastalığı iki şekilde görülmektedir. İç ve dış olarak ayrılan hastalık bu kapsamda görülme şekli ve belirtilerinde farklılıklar arz etmektedir. Daha çok kanama ile ortaya çıkan İç Hemoroid hakkında detayları aşağıda bulacaksınız.

İç Hemoroid Nedir?

Anüs’e (makat) dıştan bakıldığında fark edilmeyen ama dışkılama esnasında değişik düzeylerde dışarı çıkan memeler iç hemoroid olarak değerlendirilir. Normalde iç basur kişide şikayet yapmaz ama memelerin yüzeyi hassaslaşması durumunda makatta kanamaya neden olur. Bunun dışında ilk etaplarda ciddi bir şikayete neden olmazlar.

Dışarı çıkan hemoroid memesi risklidir
Makat içerisinde yer alan iç hemoorid dışarı çıkması halinde makat tarafından sıkıştırılırsa (tromboze hemoroid – boğulmuş hemoroid) ciddi düzeyde ağrı olur.

İç hemoroid neden olur?

 • Ayakta çalışılan meslekler bu hastalığa davetiye çıkarmakta
 • Tuvalette gereğinden uzun süre kalmak
 • Fazla ve şiddetli ıkınmak
 • Kabızlık
 • Uzun süre tedavi edilmeyen ishal problemi

İç Hemoroid nasıl derecelendirilir?
Bildiğiniz gibi 4 dereceden oluşan basur hastalığı kişinin belirttiği şikayetlere göre anlaşılmaktadır. Aşağıdaki listede iç hemoroid dereceleri ve bu derecelerde görülen belirtileri göreceksiniz. Ayrıca sorularınızı aşağıdaki yorum alanından sorabilirsiniz.

1.Dereece; hasta basur memelerini kabarma şeklinde hisseder ama dışarı çıkma olmaz.

2.Derece; dışkılama esnasında memeler dışarı çıkar bitiminde kendiliğinden içeri girer.

3.Derece; dışkılama esnasında dışarı çıkar ama hasta eliyle içeri koymak zorunda kalır.

4.Derece; memeler hep dışarıdadır ve içeri konamaz.

İç Basur

Yukarda yer alan belirtileri gözlemleyerek sizde hastalığınızın durumunu kolayca anlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi 4. derece hemoroid hastalığın en son noktası olup mutlaka tedavi olmanız gerekir. Lazer, RBL ve THD yöntemiyle 10 dakika içerisinde tedavisi yapılan basur hastalığı kendiliğinden iyileşen bir hastalık olmadığını bilmelisiniz.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. veysi

  Hocam 20 yaşındayım benim ki iç basur.tuvalete çıktığım da devamlı kabızlık var bende ve kabızlık olduğu için fena acı çekiyorum.tuvaletten hemen sonra başlıyor acı hocam.acayip yanma oluyor bende.ve hocam devamlı geceleri çıkıyorum tuvalete neden derseniz gündüzleri toplum içinde oluyorum ve dış görünüşüme yansıyor,ve yine hocam gece tuvaletten sonra uykum gelirse piyango bana vurmuş olur.sabah olduğun da ise ağrı kalmaz ama dünü hatırlatıyor.hocam şuan çok mutluyum şimdiye kadar bu rahatsızlığın sadece bana özel olduğunu düşünüyordum ve çok korkuyordum bu yüzdende tedavisi yok diye düşünüyor dum.hocam lütfen ne yapmam gerektigini söyleyin bana.ttuvaletten hemen sonra içte yanma oluyor.hocam hani bir ata sözümüz vardır (bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum) diye ve bende hocam benim bu rahatsızlığıma bir çözüm bulanın 40 yıl kölesi olurum diyom.saygılarımla hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  :) şikayetlerine bakılırsa anal fissür ve hemoroid birlikte olabilir.gelirsen muayene ile sorunlarını tespit eder,tedavinizi ameliyatsız yöntemlerle yapabiliriz.kliniğimiz makat hastalıkları tedavi merkezi,ve makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.

 2. emekli bayan

  Ben 70 yaşında ve sık sık ishal sorunu yaşayan birisiyim.Makat bölgemde sızlama ve zaman zaman az miktarda kanama oluyor.Procto-glyvenol kremle bu sızlama geçiyorsa da,tamamen iyileşmiyor.Eskiden beri pek kabız olmam,genelde başkasına dokunmayan bir yiyecek beni ishal yapabilir,bir avuç kabak çekirdeği ya da iki kayısı yesem,tuvalete zor yetiştiğim bile olur,o nedenle bazan “ercefuryl”kullanırım.Hiç bir zaman uzun süre iyileşme olmuyor,son zamanlarda çok sık tekrarlamaya başladı.
  4 yıl önce bir barsak kanaması geçirmiştim ve kolonoskopi sonucunda kolit teşhisi konmuştu,acı ve baharatlı yemek yememem tavsiye edildi.O geçti gitti ama son bir kaç yıldaki bu sızlamalar beni çok rahatsız ediyor.Ne dersiniz?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal muayene ve kolonoskopinin tekrarlanması lazım.

 3. belgin

  Mrb 24 yaşındayım ve yaklaşık iki aydır makat bölgemde içten dışa doğru bir şislik var herhangi bir ağrı yada sızı hissetmiyorum ama beni biraz korkutuyor açıkçası hemoroit olma ihtimali ne ve hastalğın belirtilerine baktım az cok yok hiç biri ama küçük bir nohut büyüklüğünde bişey var
  Op.Dr Altan KARAN
  anal hematom olabilir.anal hematom aşırı ıkınma ile oluşur.kendi haline iyileşmesi uzun zaman alabilir.ama yinede başka birşey olmasın diye nedeni net belirlemek için bi muayene olmanızı öneririm

 4. ASLI

  HOCAM MERHABA.22 YAŞINDAYIM RAHATSIZLIĞIM ŞUAN KAÇINCI EVRE DE ÇÖZMÜZ DEĞİLİM :S BEN BU SORUNU 5 YILDIR YAŞIYORM. KIL DÖNMESİ AMELİYATI SONRASIN DA KABIZLIK PROBLEMİ YAŞAMAYA BAŞLADIM, İLK ZAMANLAR ÇATLAMALAR OLUŞTU ARA ARA KANAMA DURUMU OLUYOR AMA HER DEFASINDA KABIZLIK YAŞAMADIĞIM ANLARDA DA MAKATIN İÇ KISMINDA FECİ BİR ŞEKİLDE ACI OLUŞUYOR VE UZUN BİR SÜRE YERİME OTURAMIYORM BİRDE ARKASINDAN KAŞINTI, YEDİKLERİM YİYECEKLERE DİKKAT ETTİĞİM HALDE İLERLEME OLDU VE ŞUAN TUVALET BENİM İÇİN BİR KABUS OLDU. NASIL BİR ÖNERİDE BULUNURSUNUZ? BİLGİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  muayene kaçıncı derce olduğunu ve varsa başka sorunları tespit ederiz.sorunlarınızın dercesine göre hastalığınızı en uygun yöntemle tedavi edebiliriz

 5. yesim

  Merhaba hocam. İkindigimda makatimin icinde elime gelen sislik var. Normalde bir sikayetim yoktu fakat 3 gundur makat bolgeme sanci giriyor,igne batiyormus gibi. Canimi cok acitmiyor,sadece yuzumu eksitmeme neden oluyor. Ama korkuyorum. Yardimci olur musunuz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirir amelşyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 6. Alev

  Hocam 22 yaşındayım yaklaşık iki yıldır basur problemi yaşıyorum basur üçüncü derece de doktora gitmedim kanamam yok ama oturduğu m zaman ağrı yaşıyorum ne yapmam gerekiyor
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid hastalığının ilaçla tedavisinde şikayetler azalır ama hemoroid hastalığı geçmez ve tekrarlar,klasik ameliyat için erken ve komplikasyonları çok,size THD yöntemini araştırmanızı önerebilirim.

 7. cemal

  Bende 1 sene once kanama agri olmaya basladi usutme diyerek o zaman doktora gitmgitmedim.Ama bundan 2 ay once doktora basvurdum bana endoskopi yapalim dedi.Endoskopi sonucunda Internal hemoroid cikti.Doktor hap receteye yazdi bbide kendime dikkat etmemi soledi.Yiyecekler yönünden beni uyardi.Ama tuvalete gittigimde hala diskida kan var ve makatda ksinti ozelliklede agri hissi cok fazla ben ne yapmaliyim…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kaşıntı için pruzon kullanabilirsin.ama ted
  avi olmalısın.hem kanama hemde hemoroid nedeniyle anüs tam kapanamadığı için barsağın son kısmının salgısı dışarı akıyordur ve kaşıntıya neden oluyordur.kliniklerimizde hemoroidin ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz gelirseniz tedavinizi yapabiliriz

 8. mete Coşkun

  Hocam bende 6 7 aydır basur var ve suan 2.derecede.cok kez muane oldum sıcak suya oturuyorum ilaçları kullanıyor sadece ağrımi azaltiyo bugün endoskopi oldum tahlillerimde internal basur çıktı sizce basur nasıl yok olur.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  2.ci derece ve sonraki basurlar için THD girişimi öneriyoruz.

 9. Kerîm

  Hocam 2.evredeki bir durumda hangi ilac kullanilmalidir oturma banyosu yararli olur mu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kabız kalmayın ve tuvalette çok ıkınmayın,sıcak su oturma banyosu iyi gelebilir,şikayetler geçmiyorsa anoskopla muayene ve uygun girişimsel tedavi yapılabilir.

 10. nurullah

  Merhaba hocam 35 yaşındayım 4ay önce makatın kenarında sivilce çıktı ve 2 günde aşırı büyüdü.acile gittim.sıra beklerken patladı ağrısı hafifledi.doktor kan tahlili yaptı.bazı değerler çok yüksek çıktı 2 tane serum verdi.sivilceye cerrahi müdehale yaptı 2gün boyunca iltahap geldi.verdiği antibiyotik ve ağrı kesiciyi kullandıktan sonra genel cerraha gittim.doktor makattan elle muayene etti (tahlil falan yapmadı)iç hemoroid var dadi.deflo500 ve proctolog krem verdi.o günden beri az ağrım var.bazende az karın ağrısı ve şişkinlik oluyor.makatın yanında şişkinlik var sivilce gibi. kabızlık veya ishalim yoktur.bana ne önerirsiniz teşekkür eder saygılarımı sunarım hocam.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hem sivilce gibi bir oluşumdan bahsediyorsunuz hemde muayene olduğunuzu sonucunda hemoroidiniin olduğunu söylüyorsunuz.sivilce gibi oluşum kıl dönmesi düşündürüyor.ama bunun yanısıra hemoroidinizde olabilir.kliniğimiz makat hastalıkları tedavi merkezi gelirseniz tam olarak değerlendiri ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiiriz.eğer kıl dönmesi varsa onuda mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadann tedavi edebiliriz

Uzmanımıza Soru Sor

burung