Hemoroid Tedavi Fiyatı

Bildiğiniz gibi basur hastalığı iki şekilde görülmektedir. İç ve dış olarak ayrılan hastalık bu kapsamda görülme şekli ve belirtilerinde farklılıklar arz etmektedir. Daha çok kanama ile ortaya çıkan İç Hemoroid hakkında detayları aşağıda bulacaksınız.

İç Hemoroid Nedir?

Anüs’e (makat) dıştan bakıldığında fark edilmeyen ama dışkılama esnasında değişik düzeylerde dışarı çıkan memeler iç hemoroid olarak değerlendirilir. Normalde iç basur kişide şikayet yapmaz ama memelerin yüzeyi hassaslaşması durumunda makatta kanamaya neden olur. Bunun dışında ilk etaplarda ciddi bir şikayete neden olmazlar.

Dışarı çıkan hemoroid memesi risklidir
Makat içerisinde yer alan iç hemoorid dışarı çıkması halinde makat tarafından sıkıştırılırsa (tromboze hemoroid – boğulmuş hemoroid) ciddi düzeyde ağrı olur.

İç hemoroid neden olur?

 • Ayakta çalışılan meslekler bu hastalığa davetiye çıkarmakta
 • Tuvalette gereğinden uzun süre kalmak
 • Fazla ve şiddetli ıkınmak
 • Kabızlık
 • Uzun süre tedavi edilmeyen ishal problemi

İç Hemoroid nasıl derecelendirilir?
Bildiğiniz gibi 4 dereceden oluşan basur hastalığı kişinin belirttiği şikayetlere göre anlaşılmaktadır. Aşağıdaki listede iç hemoroid dereceleri ve bu derecelerde görülen belirtileri göreceksiniz. Ayrıca sorularınızı aşağıdaki yorum alanından sorabilirsiniz.

1.Dereece; hasta basur memelerini kabarma şeklinde hisseder ama dışarı çıkma olmaz.

2.Derece; dışkılama esnasında memeler dışarı çıkar bitiminde kendiliğinden içeri girer.

3.Derece; dışkılama esnasında dışarı çıkar ama hasta eliyle içeri koymak zorunda kalır.

4.Derece; memeler hep dışarıdadır ve içeri konamaz.

İç Basur

Yukarda yer alan belirtileri gözlemleyerek sizde hastalığınızın durumunu kolayca anlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi 4. derece hemoroid hastalığın en son noktası olup mutlaka tedavi olmanız gerekir. Lazer, RBL ve THD yöntemiyle 10 dakika içerisinde tedavisi yapılan basur hastalığı kendiliğinden iyileşen bir hastalık olmadığını bilmelisiniz.

Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. özge kayar

  hocam merhaba;
  annemin dün yapılan kolonoskopi sonucunda anal kanalda 2.derece iç hemoroidler izlenmiş.kanser ile bir bağlantısı var mıdır.Verilen raporda daha başka şeyler yazıyor 10 cm girildiğini ancak normal olduğunu bir tek anal kanalda 2.derece iç hemoroidler izlendiği görülüyor. yardımcı olursanız çok sevinirim.hemoroidler kansere çevirir mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid hastalığının kanserle bir ilgisi yok,2.ci derece hemoroid ameliyatsız,laser veya bant yöntemi ile tedavi edilebilir.

 2. caresiz

  Hocam merhabalar bende bir ay once makatimda tuveletimi yaparken acima ve kanama oldu sonrasinda sislikler olustu tuvaletimi yaptiktan sonra silerken farketdim sonra iceri giriyor bi kismi ayaktayken sicak suyla gecermi veya kara merhem kremiyle ve hemorait tekrarlama yapabiliyormu tuvaleti yapamiyorum ve atni zamanda siskinlikte var

  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  Karamerhem hemoroidde kullanılmaz, gelirseniz en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 3. Hasta

  Hocam merhaba 17 yaşındayım yaklaşık 1 aydır tuvaletimi yaparken ağrı ve kanama oluyor son bir haftadir ağrıdan uyuyamıyorum yurtta kalıyorum ve sınav yılında olduğumdan surekli oturuyorum bu hastalık hayatımı mahvetti lütfen yardımcı olur musunuz?

  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  Anal fissür olabilir

 4. Selam

  Hocam selam, 23 yaşındayım ve yaklaşık 2-3 aydır büyük tuvaletimi tam bitirememe hissi var, gaz çıkarmada herhangi bir sorun yaşamıyorum. Doktor elle muayene edince iç hemoroid var o yüzden bitirememe hissi oluyor dedi ve daflon verdi. Sizce de bundan mı yoksa başka test falan gerekir mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İç hemoroid veya strese bağlı barsak hastalığında böyle şikayetler olabilir,anoskopla muayene etmekte fayda var.

 5. ramazan

  hocam iyi günler bende 2 .derece hemoroid var doktor ameliyat olmana gerek yok dedi birde hocam kudret narının basura ıyı geldıgını söyluyorlar siz ne dusunuyorsunuz
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  2.ci derece hemoroid için bantla boğma yöntemi (RBL) veya infrared fotokoagülasyon önerebiliriz.

 6. ümmühan

  18 yaşındayım 7.8 gündür makatta kanamam oluyo kanamam 3 gün önce durdu ancak çok sancım oluyo tuvalete gidemiyorum bacaklarım uyuşuyo yardımcı olur musunuz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kanama olduğu için mutlaka anoskopi muayenesi yaptırmalısınız.basur yada çatlak olabileceği gibi kötü huylu bir oluşumda olabilir,gecikmeden muayene olmalısınız

 7. aknk

  hocam ben acı yediğim zaman bende büyük abdestimi yaparken acı oluyor ve bir keresinde kanda gelmişti ve 3 4gündür sürüyor sizce sorunum nedir
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  Makat çatlağı olabilir ama anoskop muayenesiyle emin olabiliriz

 8. kübra

  Meraba hocam iyi günler
  ben yaklaşık 1 ay önce burun ameliyatı oldum amelyat sonrası kabız oldum ve çok ıkınarak ve zorlayarak tuvalete çıktım bikaç gün daha sonra çok şiddetli ağrılarım oldu müsil dikloron ne varsa kullandım ama etki etmedi bikaç defa da kanamam oldu. son olarak doktora gittim parmakla muayene etti iç hemoroidin var dedi fitil ,krem ve hap verdi kullanıyorum ama birkaç gün sonra tekrar ağrılı yapmaya başladım. okuduklarıma göre ilaçlar hastalığı gidermiyor enjeksiyon ısı yöntemleri falan varmış sizce yapmalı mıyım tamamen gider mi bu şekilde ve anoskopi çok ağrıtır mı yapmaya korkuyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim hocam teşekkürler..
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz anal fissür gibi görünüyor,muayene ile kesin tanı koyabiliriz,botox iğnesi ile tedavi ediyoruz,uygulaması 1 dakika sürer.

 9. ibo

  daha önce yazmıştım yaşım47 ayrıca spastik kolon hemoroid yaparmı hep kabızlıkla oluşan spastik kolon olduğum söylendi gastroloji muayenesinde şimdiden teşekkürler

 10. Yeter ya

  Hocam dün büyük abdestimi yaptım ve şiddetli bir ağrı basladı anestol adı verilen kremi sürüyorum ama nafile dün sabaha kadar ağrıdan uyuyamadım ne yatabiliyorum ne oturabiliyorum sadece ağrı cekiyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz anal fissür olabilir,botox iğnesi ile tedavi ediyoruz,şişlik varsa abse olabilir,onun da cerrahi olarak temizlenmesi lazım.

Uzmanımıza Soru Sor

tikus

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin