Hemoroid Tedavi Fiyatı

Bildiğiniz gibi basur hastalığı iki şekilde görülmektedir. İç ve dış olarak ayrılan hastalık bu kapsamda görülme şekli ve belirtilerinde farklılıklar arz etmektedir. Daha çok kanama ile ortaya çıkan İç Hemoroid hakkında detayları aşağıda bulacaksınız.

İç Hemoroid Nedir?

Anüs’e (makat) dıştan bakıldığında fark edilmeyen ama dışkılama esnasında değişik düzeylerde dışarı çıkan memeler iç hemoroid olarak değerlendirilir. Normalde iç basur kişide şikayet yapmaz ama memelerin yüzeyi hassaslaşması durumunda makatta kanamaya neden olur. Bunun dışında ilk etaplarda ciddi bir şikayete neden olmazlar.

Dışarı çıkan hemoroid memesi risklidir
Makat içerisinde yer alan iç hemoorid dışarı çıkması halinde makat tarafından sıkıştırılırsa (tromboze hemoroid – boğulmuş hemoroid) ciddi düzeyde ağrı olur.

İç hemoroid neden olur?

 • Ayakta çalışılan meslekler bu hastalığa davetiye çıkarmakta
 • Tuvalette gereğinden uzun süre kalmak
 • Fazla ve şiddetli ıkınmak
 • Kabızlık
 • Uzun süre tedavi edilmeyen ishal problemi

İç Hemoroid nasıl derecelendirilir?
Bildiğiniz gibi 4 dereceden oluşan basur hastalığı kişinin belirttiği şikayetlere göre anlaşılmaktadır. Aşağıdaki listede iç hemoroid dereceleri ve bu derecelerde görülen belirtileri göreceksiniz. Ayrıca sorularınızı aşağıdaki yorum alanından sorabilirsiniz.

1.Dereece; hasta basur memelerini kabarma şeklinde hisseder ama dışarı çıkma olmaz.

2.Derece; dışkılama esnasında memeler dışarı çıkar bitiminde kendiliğinden içeri girer.

3.Derece; dışkılama esnasında dışarı çıkar ama hasta eliyle içeri koymak zorunda kalır.

4.Derece; memeler hep dışarıdadır ve içeri konamaz.

İç Basur

Yukarda yer alan belirtileri gözlemleyerek sizde hastalığınızın durumunu kolayca anlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi 4. derece hemoroid hastalığın en son noktası olup mutlaka tedavi olmanız gerekir. Lazer, RBL ve THD yöntemiyle 10 dakika içerisinde tedavisi yapılan basur hastalığı kendiliğinden iyileşen bir hastalık olmadığını bilmelisiniz.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. Sakar

  16 yasindayim.yaklasik 5 aydir tuvalet esnasinda ıkınma sonucu makatta şişkinlik oluyor ama bu şişkinlik 1,2 saat sürüp kayboluyor.tuvaletten sonra yanma oluyor ama sonra yanma olmuyor.tuvalet esnasinda kanda geliyor.kabız oldum saniyorum.bu iç hemoroidmidir?tedavisi varmidir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz hemoroid gibi görünüyor,anoskopla muayene edip kesin tanı ve gerekli tedavi uygulayabiliriz.

 2. çaresiz genc

  Hocam büyük abdestimi yaparken kanama oluyor ve sonra ağrı acaba iç hemoroid mi oldum eğer oldum sa ne gibi tedavi önerirsiniz
  Op.Dr.Altan KARAN
  kanama hemoroidde olur ama ağrı anal fissürde olur.her ikiside olabilir sizde muayene olmalısınız.makat kanamalarında bu iki hastalıktan başka nedenlerde olabilir bu nedenle mutlaka anoskopi muayenesi yaptırmalısınız.kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışan proctoloji kliniğidir ve makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.

 3. selim

  Mrb benim makatın içinde misket büyüklüğünde bir kitle var büyük abdesimi yaparken bile dışkının dışarı çıkmasını engelliyor genelde parmak yardımıyla çıkarıyorum kitle bazen çok sert bazende çok yumuşak oluyor teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kesin tanı koymak için anoskopla muayene gerekir.

 4. ünal

  merhaba hocam,benim arkadaşımın kanamalı iç bagsur rahatsızlıgı var doktora gitmeye korkuyor kendisine ben temkinde bulunarak en sonunda rağzı geldi ama bu konuda bilgi sahibi deyiliz sizden bu konu hakkında bilgi ve yardımcı olmanızı rica ediyorum lütfen?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  Korkacak bir şey yok zahmetsiz tedavi yöntemleri var

 5. ilker

  hocam 3 aydır makatın içinde bir şişlik var bazen hafif ağrı yapıyor bazen küçülüyorr..hemoroitold. düşünüyorum..hemoroit ise ilalaçla tedavi mümkün mü ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroid olabilir kabızlığa ve aşırı ıkınmaya bağlı basınç artışı ile büyüyebilir.hemoroid ilaçla tedavi edilemez sadece şikayetler azaltılabilir.hastalık her kabızlıkta ve ıkınmada ilerler.bu nedenle tedavi edilmesi gerekir.ayrıca o kitlenin hemoroid olduğundan emin olunması gerekir.bu nedenle mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı.kitlenin ne olduğu tespit edilmeli.kliniğimiz makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip bir proctoloji kliniğidir. gelirseniz muayenenizi yapıp sorunu tespit edip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.

 6. Anonim

  Kuyruk sokumu ve makatimin arasi da agri var sebebi nedir
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  anal hematom ,tromboze hemoroid olabilir.muayene olmalısınız

 7. gbg

  iyi günler, 19 yaşındayım yaklaşık 3 senedir makatımda memeleşme var ama ben pek önemsemedim, sadece tuvalets sonrası belirginleşiyor ve sonra gidiyor. ama hiç Ağrı veya sızım olmuyor. bu sabah kalktığımda makatın içinde ufak taş gibi bir şey hissettim sadece dokununca sertliği biraz Ağrı yapıyor. ama ben tuvalet sonrası görüntüsünden gerçekten rahatsız oluyorum. ağrım sızım ve kanamam olmadıgı için fazla önemsemedim, sizce bu neden olabilir? ve tedavisi nasıl olur? ameliyat ya da ilaçla tedavisi mümkün müdür?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tromboze hemoroid olabilir.hemoroid çürük diş gibidir ilaç alırsınız şikayetleriniz azalır ama geçmez.bu nedenle tedavi olmanız gerekir.kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışan ve ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip bir proctoloji kliniğidir.gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 8. Çok genç :(

  iyi günler hocam.19yaşındayım . Bir kaç gün önce hemoroid oldugumu farkettim. Makat çevresinde leblebi büyüklüğünde 3 4 tane şişlikler vardı. Bugün ise wc ihtiyacımı giderirken tam anlamıyla dışarı çıkan ve ceviz büyüklüğünde 2 3 tane kadar şişlikler vardı. Ne gibi tedaviler yaptırabilirim. Sizin önerebileceğiniz bir ilaç varmı acaba kendiliğinden düzelir mi ? Lütfen yardımcı olur musunuz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışan,ameliyatsız yöntemlerle tedavi için her tür teknolojiye sahip bir proctoloji kliniğidir.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.makat hastalıklarından korunmak için birtakım önlemler almalısınız.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.acı ve baharatlı yemeyin,bu tür yiyecekler fazla ıkınmaya neden olur.bol sebze-meyve yiyin.kuru incir-kuru kayısı tüketin,kabız kalmayın.tuvalette çok ıkınmayın,uzun süre kalmayın.çok sıkışınca tuvalete gidin.tuvalet ihtiyacınızı ertelemeyin.çünkü rectumda bekleyen dışkının suyu emilir ve katılaşır.hareketsiz bir yaşamınız varsa spor yapın.fastfood tüketmeyin

 9. Çok genç :(

  Merhaba hocam 17 yaşındayım ve dün hemoroid oldugumu farkettim wc ihtiyacımı görürken kabız oldugumu düşünüp çok ıkındım ve basur memelerinin çıktığını farkettım makatın içine kendi elimle ittim internette baska sayfalarda okudum dış hemoroide dönüşebilir yazıyordu şuanda çok tedirginim . İç hemoroidi nasıl geçer ? Geçerse ne yapmalıyım ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tedavi olmanız gerekir.kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışan,ameliyatsız yöntemlerle tedavi için her tür teknolojiye sahibiz, proctoloji kliniğiyiz.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.makat hastalıklarından korunmak için birtakım önlemler almalısınız.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.acı ve baharatlı yemeyin,bu tür yiyecekler fazla ıkınmaya neden olur.bol sebze-meyve yiyin.kuru incir-kuru kayısı tüketin,kabız kalmayın.tuvalette çok ıkınmayın,uzun süre kalmayın.çok sıkışınca tuvalete gidin.tuvalet ihtiyacınızı ertelemeyin.çünkü rectumda bekleyen dışkının suyu emilir ve katılaşır.hareketsiz bir yaşamınız varsa spor yapın.fastfood tüketmeyin

 10. ece

  Iyi gunler 24 yasinda polisim. Yaklasik 3 aydir Hemen hemen her tuvalete cikisimda kan geliyor. Bazen tuvalete cikmasamda kanama oluyor. Herhangi bir meme falan yok sebebi hemoroid midir?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  sizin acilen anoskopi muayenesi yaptırmanız gerekir.hemoroid bulgusu ve ağrıda olmadığı için mutlaka nedenin tespit edilmesi gerekir.geciktirmeyin

Uzmanımıza Soru Sor

badak