Hemoroid Tedavi Fiyatı

Bildiğiniz gibi basur hastalığı iki şekilde görülmektedir. İç ve dış olarak ayrılan hastalık bu kapsamda görülme şekli ve belirtilerinde farklılıklar arz etmektedir. Daha çok kanama ile ortaya çıkan İç Hemoroid hakkında detayları aşağıda bulacaksınız.

İç Hemoroid Nedir?

Anüs’e (makat) dıştan bakıldığında fark edilmeyen ama dışkılama esnasında değişik düzeylerde dışarı çıkan memeler iç hemoroid olarak değerlendirilir. Normalde iç basur kişide şikayet yapmaz ama memelerin yüzeyi hassaslaşması durumunda makatta kanamaya neden olur. Bunun dışında ilk etaplarda ciddi bir şikayete neden olmazlar.

Dışarı çıkan hemoroid memesi risklidir
Makat içerisinde yer alan iç hemoorid dışarı çıkması halinde makat tarafından sıkıştırılırsa (tromboze hemoroid – boğulmuş hemoroid) ciddi düzeyde ağrı olur.

İç hemoroid neden olur?

 • Ayakta çalışılan meslekler bu hastalığa davetiye çıkarmakta
 • Tuvalette gereğinden uzun süre kalmak
 • Fazla ve şiddetli ıkınmak
 • Kabızlık
 • Uzun süre tedavi edilmeyen ishal problemi

İç Hemoroid nasıl derecelendirilir?
Bildiğiniz gibi 4 dereceden oluşan basur hastalığı kişinin belirttiği şikayetlere göre anlaşılmaktadır. Aşağıdaki listede iç hemoroid dereceleri ve bu derecelerde görülen belirtileri göreceksiniz. Ayrıca sorularınızı aşağıdaki yorum alanından sorabilirsiniz.

1.Dereece; hasta basur memelerini kabarma şeklinde hisseder ama dışarı çıkma olmaz.

2.Derece; dışkılama esnasında memeler dışarı çıkar bitiminde kendiliğinden içeri girer.

3.Derece; dışkılama esnasında dışarı çıkar ama hasta eliyle içeri koymak zorunda kalır.

4.Derece; memeler hep dışarıdadır ve içeri konamaz.

İç Basur

Yukarda yer alan belirtileri gözlemleyerek sizde hastalığınızın durumunu kolayca anlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi 4. derece hemoroid hastalığın en son noktası olup mutlaka tedavi olmanız gerekir. Lazer, RBL ve THD yöntemiyle 10 dakika içerisinde tedavisi yapılan basur hastalığı kendiliğinden iyileşen bir hastalık olmadığını bilmelisiniz.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. aknk

  hocam ben acı yediğim zaman bende büyük abdestimi yaparken acı oluyor ve bir keresinde kanda gelmişti ve 3 4gündür sürüyor sizce sorunum nedir
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  Makat çatlağı olabilir ama anoskop muayenesiyle emin olabiliriz

 2. kübra

  Meraba hocam iyi günler
  ben yaklaşık 1 ay önce burun ameliyatı oldum amelyat sonrası kabız oldum ve çok ıkınarak ve zorlayarak tuvalete çıktım bikaç gün daha sonra çok şiddetli ağrılarım oldu müsil dikloron ne varsa kullandım ama etki etmedi bikaç defa da kanamam oldu. son olarak doktora gittim parmakla muayene etti iç hemoroidin var dedi fitil ,krem ve hap verdi kullanıyorum ama birkaç gün sonra tekrar ağrılı yapmaya başladım. okuduklarıma göre ilaçlar hastalığı gidermiyor enjeksiyon ısı yöntemleri falan varmış sizce yapmalı mıyım tamamen gider mi bu şekilde ve anoskopi çok ağrıtır mı yapmaya korkuyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim hocam teşekkürler..
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz anal fissür gibi görünüyor,muayene ile kesin tanı koyabiliriz,botox iğnesi ile tedavi ediyoruz,uygulaması 1 dakika sürer.

 3. ibo

  daha önce yazmıştım yaşım47 ayrıca spastik kolon hemoroid yaparmı hep kabızlıkla oluşan spastik kolon olduğum söylendi gastroloji muayenesinde şimdiden teşekkürler

 4. Yeter ya

  Hocam dün büyük abdestimi yaptım ve şiddetli bir ağrı basladı anestol adı verilen kremi sürüyorum ama nafile dün sabaha kadar ağrıdan uyuyamadım ne yatabiliyorum ne oturabiliyorum sadece ağrı cekiyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz anal fissür olabilir,botox iğnesi ile tedavi ediyoruz,şişlik varsa abse olabilir,onun da cerrahi olarak temizlenmesi lazım.

 5. berk

  merhaba hocam benim 2 gün önce dışkımı yaaprken makattan kan geldi, sonraki gün hafif şişlık oldu 2 tane nohut buyuklugunde makat deliğinin hemen yanında, herhangi bir ağrı kaşınma yok, ilk defa böyle birsey oldu yaşım 21 problem ne olabilir, kendiliğinden gecer mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muhtemelen hemoroid olmuşsunuz,anoskopla muayene edip kesin tanı ve seviyesini belirleyebiliriz.

 6. soylemesemolurmu12321

  doktor bey ben 18 yaşındayım yanlış hatırlamıyorsam ilk 16 yaşımdayken başlamıştı fakat geçer diye onemsememiştim son zamanlarda büyük abdestimi yaptıgım yerin sol tarafında bi et parçası gordum bazen kaşınıyor.büyük abdestimi yaptıktan sonra arada bi kan goruyorum.unuttugum zaman kaşıntı ya da herhangi bir şey olmuyor.amilyat olmak istemiyorum 20 gün sonra şehir dışına gidiyorum üniversite okumaya rica ediyorum yardım edin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat kanaması olduğu için mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı.kanama nedeni tespit edilmeli,ertelemeyin

 7. Yalnız

  Hocam ben yurt dışında çalışıyorum yaklaşık bir haftadır ne zaman WC’ye girsem ağrım oluyor Ağrı’dan ne oturabiliyorum ne ayakta durabiliyorum ne yapmam gerekiyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  şikayetiniz anal fissüre benziyor.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin,çok ıkınmayın,kabız kalmayın.eğer şikayetleriniz başlayalı 1 hafta oldu ise rectogesic kullanabilirsiniz.

 8. ethem kaya

  Hocam merhaba benim problemim büyük abdestimi yaparken kan geliyor ve büyük bir acıyla yapıyorum sonra acı biraz diniyor ama hala devamı var
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Şikayetleriniz anal fissür den kaynaklanıyor gibi duruyor

 9. bgdl

  Hocam ben buyuk tuvaletimi yaparken cok aciyor tuvaletimi yapamiyorum bekletiyorum o sirada ne yapmam lazim acisiz cikarmam icin lutfen yardim edin 17 yasindayim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetin anal fissür gibi görünüyor,muayene ile kesinleştirmek lazım,tedavi için biz botox iğnesi öneriyoruz,ameliyat ta başka bir seçenek.

 10. sıla

  hocam ben wcye gdince makattan dışkımla birlikte kan geliyor ve yaparken acı veriyo zorlanıyorum ama herhangi belirti yok meme başi gbi falan diyolarya öle bişe yok normalde ağrımda olmuyo sadece ihtiyacımı görürken oluşan acının devamını yaşıyorm 10 15 dkika kadar sorunum nedir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal fissür olabilir,muayene ile kesin tanı koyabiliyoruz.

Uzmanımıza Soru Sor

sapi

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin