Ücretsiz Basur Muayenesi Basur Tedavi Fiyatları

Longo Ameliyatı

Longo hemoroid ameliyatında makatın 4-5 cm yukardan tüm barsak 1 cm eninde bir halka çıkaracak şekilde kesilir ve aynı anda dikilir.İşlem stapler denilen yuvarlak şeklinde zımba benzeri bir aletle gerçekleştirilir.
   Kesme işleminin yapıldığı alanda ağrı siniri olmadığından ameliyat sonrası ağrı klasik ameliyatlara kıyasla çok azdır bu sebeple ameliyat sonrası lüks iyidir.
   Makat sarkmasıyla birlikte olan hemoroidlerin tedavisinde daha iyi sonuç verir çünkü aletin çıkardığı parça basur memelerini değil barsak parçasıdır ve daha çok sarkmış barsağı asmaya yarar.
   Birinci, ikinci ve 3. derece iç hemoroidin tedavisinde iyi bir çözümdür,4.derece ve dış basurun eşlik ettiği 3.derece vakalarda uygulanabilir. Dışardakiler kalsa da küçülmüş olur.
   Bazı sitelerde “teknoloji kullanıyoruz” benzeri ifadelerle hastayı etkilemek için longo+lazer kullanarak hemoroid tedavisi yapıyoruz densede hemoroid tedavisinde longo ameliyatının uygun olduğu vakada lazer kullanmak son derece gereksizdir hatta ağrısız ameliyat yaklaşımı lazerle bozulmuş olur hastaya gereksiz yere ağrı yaşatılmış olur..
LONGO AMELİYATI ÜSTÜNLÜKLERİ
-Ağrı cerrahi ameliyata göre ciddi düzeyde azdır.
-Basura eşlik eden barsak sarkması varsa aynı seansta düzelir.
-İşe dönüş daha erken olur.1-3 gün istirahat yeter
-Anüste deformasyon gelişmez (lazer ile birlikte kullanıldığında anüste yamukluk olabilir)
LONGO AMELİYATI YETERSİZLİKLERİ
-Kullanılan alet tek kullanımlıktır ve maliyeti biraz artırır.
Longo ameliyatı yapılan hastaneler
Birçok hastanede yapılmaktadır ancak bütün ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyatta da bilgi birikimi ve tecrübe çok önemlidir. Longo ameliyatı konusunda en birikimli ekip Avusturya hastanesinden Op.Dr.Mehmet ÖZTÜRK ve Op.Dr.Erdal KALELİ dir. Özellikle ameliyata yardımcı hemşireyle değil bu konuda tecrübeli 2 cerrahın birlikte girmesi hastaya ayrıca güven vermektedir.

66 Comments

Add a Comment
 1. cansu

  on gun once longo ameliyati oldum.basur ve ic sarkmalar duzeldi.ama catlak vardi o duruyo.her tuvaletten sonra catlakta agri ve asiri kasinti oluyo.bu catlak hep kalacakmi duzelirmi
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji Uzmanı)Ankara
  Longo ameliyatı hemoroid ve sarkmalar için yapılır çatlak için botox veya LİS yapılır.10 gün erken bir süre doktorun çatlak için işlem yapmışsa gececektir.Çatlak daha önce yok ameliyatta olmuşsa geçecektir

 2. Erçin

  Hocam basur için doktora gittim doktor yeni başlıyor dedi ilaç verdi ama ben kendimi bildim bileli var bende bazen çıkıyor bazen çıkmıyor özellikle ishal olduğum zaman mahvediyor beni ameliyat önerirmisiniz
  Op.Dr.Altan Karan
  İzmir Şubesi Proctoloji Uzmanı
  ameliiyata gerek yok.durumunuzu değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz

 3. Yasin

  Hocam görevim dolayısıyla sirnaktayim yakın zamanda gelme şansım yok esasen öğrenmek istediğim bu longo ameliyatinda atılmış olan bu zimbalar ilerde başıma bela olur mu paslanma vs. Ve aldirmak istesem alınabilir mi bir de bunu aldirmanin riskleri nelerdir bağırsak delinmesinden falan bahsediyorlar eğer aldırmaya kalkarsam cevaplayabilirseniz sevinirim teşekkürler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu konuda hiç evham yapmayın unutun gitsin.

 4. Yasin

  Hocam yaklaşık dört yıl önce longo yöntemiyle hemoroid ameliyatı oldum kanamam ve diskalama sorunum yok ancak ağrı ve tuvaletten sonra hafif akıntı problemim var ameliyatı yapan doktor bi sıkıntı olmadığını söyledi ve agrilarim gecmeyince ben de baska doktora muayene oldum o da zimbalari olması gerekenden daha aşağı atmış dedi bu zimbalar alınabilir mi alınırken riskleri var mıdır? Teşekkürler.
  Op.Dr.Demet Ağras Medicalart İzmir Kliniği Genel Cerrahi Uzmanı
  Ameliyattan 4 sene sonra akıntınızın olması beklediğimiz bir problem değil.Sizi tekrar değerlendirmek gerekiyor.Akıntılarınızın nedeni anal fistül hastalığı olabileceği gibi,ağrılarınız da kroniklemiş bir anal fissür hastalığını aklıma getirdi. Sİzi muayene için kliniğimize bekleriz.

 5. Hakan tetik

  S.a. hocam. Yaklaşık 15-20 yıldır hemoroid rahatsızlığım var. Hemoroid memeleri ve prolapsus var.Artık dayanılmaz bir noktaya geldi ve gecen hafta çarşamba longo yontemiyle ameliyat oldum. Dışarı çıkan memelere dokunulmadi. Memeler duruyor. Icten sarkma duzeldi gibi. Oturma banyosu yaptigimda memeleri iceri itebildigim kadar iterek kalkıyorum. Dün iki adet zımba çıktı. Zimbalarin düşmesi normalmi. Hepsi zamanla düşecekmi. Yada sorun mu var. Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Demet Ağras Medicalart İzmir Kliniği Genel Cerrahi Uzmanı
  Zımbaların düşmesi normal.Ameliyat öncesi keşke THD yöntemini araştırsaydınız.Size sorularınızla ilgili en iyi yanıtı ameliyatınız yapan doktorunuz verecektir. Geçmiş olsun.

 6. Lyl

  Hocamm ben bir hafta önce hemeroid ameliyati oldum aşırı derecede agrikanamama oluyor lavaboya çıkarıyorum bu normL mi birde ameliyat yerinde şişlikler oluştu hemeroid memesigibi ameliyat sonrası normal mi yoksa bu kadar çabuk tekrarlamış olabilir mi bayram tatilinden dolayı doktoruna. Ulaşa!madim şimdiden teşekkürler
  Op Dr Altan Karan
  Medicalart İzmir Şubesi Proctoloji Uzmanı
  21 günden önce iyileşme olmaz.ödem olması normal.bu dönemde beslenmenie ve tuvalet alışkanlıklarınıza çok dikkat etmelisiniz.kabızlık,tuvalette uzun kalma ve ıkınma iyilşemenin gecikmesine neden olur.

 7. yalçın

  Yorumları okuyunca ameliyattan vazgeçesim geldi. Hiç memnun olan yokmu.
  Op Dr Atilla Kaya
  Medicalart Bakırköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  makat hastalıklarının en önemli nedeni yanlış beslenme ve tuvalet alışkanlıklarıdır.bu alışkanlıklar değiştirlmezse makat hastalıkları iyileşemez,iyileşmesi gecikir yada kısa sürede nüks eder.gerekli değişikliği yapıp bunu yaşam tarzı haline getiren ve uygun yöntemlerle tedavi olanlai herhangi bir sıkıntı yaşamaz.alışkanlıklarınızı düzenlemek için şu linke bakınız.https://www.medicalart.com.tr/makat-hastaliklarinda-beslenme.html

 8. Reyhan

  Hocam 4 ay önce 3. Derecedenligasure yöntemi ile hemeroid ameliyatı oldum. Bir türlü iyleşemedim. Kendi doktorum şikayetlerimi önemsemedi. Bende başka dr gittim. Bana kremler verdi yaramın iyleşmediğini söyledi. Kremler iyi geldi ama az az kanamalarım devam ediyor. Hiç kabız olmadım.10 kilo verdim. Ne yapmam lazım.çıldırıcam.kanamalar normalmi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kanamanın yerini görmek lazım,muayene ve gerekli olursa kolonoskopi yapılabilir.

 9. Mustafa

  Hocam 18 kasımda longo yöntemiyle ameliyat oldum.İyileşeceğimi düşünürken 3. haftadan sonra sabah tuvalete girdikten sonra 3 veya 4 saat süren ağrılı bir dönem başladı.Doktorum fissür ,makat ülseri derken 3ay geçti ağrılarım geçmedi.Başka bir hekime muayene oldum ve fissür veya başka bir şey yok deyip Kolonoskopi istedi.Sonuçta makata yakın yerde zımba belirlendi.Ameliyatımı yapan doktor 1 ay dayan vücut zımbayı atar .Atmazsa alırız dedi.Ne yapmalıyım yorumunuz benim için çok önemli
  Dr.Nizam KURTDERE
  Ağrıya zımbanın sebep olup olmadığını bilmiyorum ama alınabilir.

 10. tuncay

  Merhaba Hocam,

  Öğrendiğim kadarıyla longo tekniğinin dışında bir de THD-HAL (doppler ile ameliyat) varmış. ikisi arasında ameliyat sonrası iyileşme oranı ve maliyet arasında fark var mıdır?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Maliyet açısından büyük fark yok,longo daha ağır bir ameliyat barsak iç yüzeyi çepeçevre kesilip dikiliyor,komplikasyonu ve iyileşme süresi daha uzun,THD de kesme işlemi yok,sadece hemoroide gelen damarlar bağlanıyor,iyileşme daha çabuk ve komplikasyonları daha az,iyileşme oranları birbirine yakın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com