Hemoroid Tedavi Ücreti

Hemoroid Hastalığında Acı Tüketimi Söylendiği Gibi Zararlımıdır Yada Yemeklerde Yenilen Acılı Besinlerin Hemoroid Hastalığına Neden Olduğu Doğrumudur Sorusuna Doktorumuz Bakın Ne Yanıt Veriyor.

Hemoroid Hastalığı Acı Tüketimi

Genel olarak hemorodi veya benzer hastalık tedavisi için öneride bulunan doktor lafa “sakın acı yeme” şeklinde başlar.Makatın iç yüzey yapısıyla ağız va dudakların iç yapısı birbirine çok benzer acı gıda tüketiminin ağzımızda ve dudağımızda da hemoroid veya benzer bir hastalık oluşturması gerekir.Böyle bir şey olmadığı ve acı gıdanın bilimsel olarak makat yapısına olumsuz etki yapmadığı bilinmektedir.

Bu bilgiler ışığında acı gıdaların direk hemoroid yapma ihtimali yoktur ama acı yendiğinde genel olarak yanma hissi sebebiyle fazla ıkınma ihtiyacı duyulur.Gereğinden fazla ıkınmak makat bölgesinde bağ dokusunda yapısal bozukluğa sebep olur ve takibinde bölge toplar damarları genişleyerek hemoroid ortaya çıkar.

Sonuç olarak acı gıdalar hemoroid yapmaz ama acı gıda tüketildiği için fazla ıkınmak hemoroid oluşmasına ve var olan hemoroidlerin ilerlemesine sebep olur.Ikınmamak şartıyla acı gıda tüketmenin hiçbir sakıncası yoktur.

Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. Emre

  Hocam 2 yil once aciyla basladi hemoroid ama aci bitti 1 hafta sonra sadece meme yapti ikinmadigim surece 2-3 dakikaya iniyor kendisi sorun cikarmiyor hayatimi etkilemiyor ameliyat sartmi buna
  Op.Dr Adil Altınsoy
  Ameliyatın gerekliliği anoskop muayenesyle belirlenir

 2. ismail

  Hocam basur var ishal oldum ve 3 devre meme cikti sancidan dokunamiyorum yatamiyorum dr gittim silonoskopi istedi sizde olurmu ameliyat mi sizce
  Op.Dr.Atilla Kaya
  gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip tedavinizi en uygun yöntemle yapabiliriz.herhangi bişi için beklemenize gerek yok.

 3. Sudi

  Hocam iki defa ameliyat oldum ilki genel cerrahi ikincisi bağlama yöntemi.bu aralar yine iç basur şikayetim var.ağrılı bir süreç 3. Ameliyatı olmak istemiyorum. Bitkisel bir yöntemi yokmu bu işin.anestezi olmak istemiyorum.teşekkürler.
  Op.Dr.AliRıza Şahap BARLAS
  bitkisel yöntemlerle hemoroid tedavi edilemez.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip ameliyatsız teknolojik yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 4. Fatih

  Hocam benim basarım tek meme ama 3yada6ayda bir kanama oluyo kanama iki üç gün sürüyor neyapmam gerekiyor.
  Op.Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  tedavi olmalısınız.daha sonra giderek hem kanama hemde başka şikayetler ortaya çıkar.gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızıda düzenlemelisiniz

 5. Magdur

  Hocam Merhaba ben acı biberi cok yiyorum ve bi kac gündür abarttim ama anüs de tuvaletimi yaparken ağrı olyor iki gündür bunun sebebi nedir ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid veya anal fissür olabilir,teşhis için muayene etmek lazım.

 6. misafir07

  Merhaba, öncelikle görüş ve yardımlarınız için teşekkürler, bende bir kaç gün önce anal bölgede şişlik oluştu fındık büyüklüğünde, bu da bir kaç yemekte yoğun acı biber yedikten sonra ortaya çıktı, aslında beslenmeme dikkat ederim, çok su içerim meyve tüketirim, lifli besiller alırım,sebze tüketirim, fakat o biberleri yedikten sonra biraz tuvalet sorunu olmuştu ve galiba ben biraz fazla ıkındım. Şimdi kaşıntı yok kanama yok fakat biraz şişlik var, bunun için bir önlem almam gerekir mi yok bekleyip sürece mi (kanama, kaşıntı, meme ucu vs.) bakmalıyım? Teşekkürler.
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  anal hematom oluşmuştur.kendiliğinden iyileşir.acı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durun

 7. Batur

  Hocam;Ben 30 yaşındayım.Sert dışkılama olursa hafif kanama olabiliyor.Kanama derken de öyle kan akmıyor.Hafif derecede peçetede görüyorum.Sert dışkılama olmazsada böyle bir şey olmuyor.Görüşünüz nedir?İyi çalışmalar!
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tahmin yapmaya gerek yok,anoskopla muayene edip tanısı konur.

 8. vuslat

  Bende de bagsur vardi.Kanama yapiyirdu sanki damar kesilmiste sicrayarak kaniyirdu.Doktorum ameliyat dedi ve oldum.Fakat yeniden oldu yillar sonra ve muayne bile olamiyorum korkudan.Cunki ameliyati degilde muaynesi cok aci verici acisiz yontem yokmu Hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  :( ama ameliyatsız yöntemlerle tedavi olmanızı öneririm.muayeneye gitmeden anestol pomad sürün

 9. sedef

  Hocam hal ameliyati kesin cozummu aceba ameliyat olanlar hic memnun degil eger kesinse garantiyse ben hemen olurum
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  tedavi kesindir

 10. elvin

  Merhaba hocam doğumdan sonra başladı 3 aylik çocuğum var emzirıyorum patlıcan sapi kaynatıp içmeyi söylediler kim yaptıysa faydası olmuş emzirdigim için Sorun olurmu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  patlıcan sapının sakıncası olmaz

Uzmanımıza Soru Sor

kodok