Hemoroid Tedavi Fiyatı

Hemoroid Hastalığı Doğal Tedavi Yöntemlerindne Siriside Sıcak Uygulama Yöntemiyle Yapılan Banyo Türüdür

Hemoroid Sıcak Uygulama

 ılık su oturma banyosu, sıcak buhar uygulaması, termoforun üstüne oturma, sıcak tuğlaya oturma, ütü ile bölgeyi ısıtma gibi birçok yöntem uygulanır. Hepsi az veya çok rahatlama sağlar.

 Makat kaslarında gevşeme yaparak elde edilen bu rahatlama geçicidir hasta bir süre sonra aynı şekle döner.Sıcak uygulama sadece şikâyetlerin geçici azalmasını sağlar hastalığın derecesini etkilemez.

Yani hastalığı iyileştirmez geçici rahatlama sağlar.

Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. Iylesim

  Ben bugun doktora gittim ve doktor hem dis hemde ic hemoroid var dedi ilac yazdi krem bunlari kulan olmasa ameliya olucan dedi ilik su banyosu onerdi banada yardimci olurmusunuz
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid ilaçla geçmez şişmişse şişliği ve şikayetler azalır,memeler kalır ve sonra tekrarlar,biz hemen ameliyat önermiyoruz,derecesine göre birkaç girişimsel tedavi yöntemlerinden birini tercih ediyoruz.(Rubber bant-infrared fotokoagulaston-THD gibi)

 2. sahil

  Selam 4 yıldır bu sancıyi çekiyorum ama artık oturamaz hale geldim ameliyat olmaktan korkuyorum ameliyat olursam narkozlu istiyorum yaparlarmi 5 ay önce sezaryen yaptım narkoz atamama gibi sorunum oldu çok korkuyorum krem gecirirmi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopla muayene ve kesin tanı konduktan sonra çok sayıda girişimsel tedavi veya ameliyat yöntemlerinden biri seçilebilir.

 3. uğur

  hocam peki bi ilaç önerebilirmisiniz veya krem
  teşekkürler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  anestol pomat kullanabilirsin

 4. uğur

  hocam benim 4 gün sonra ygs sınavım var bende dış basur yoktu bügün fark ettim dış basur olusmus ve cok ağırıyor normalde böyle ağrı yoktu 4 gün içinde ağrısını nasıl hafifletirim yardımcı olursanız sevinirim sınava bu sekilde girersem bitiremem gibi oturamıyorum çünkü , yardımcı olursanız sevinirim .
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kabız kalmayın,tuvalette çok ıkınmayın ve sıcak su oturma banyosu yapın,ağrınız çok fazla ise en iyisi muayene olup ona göre tedavi olmanızdır.

 5. Samsun

  Hocam 2 yıl önce doktorum 3.derece de 4 tane trombosit hemoraid olduğumu söyledi hocam krem ve doximum ilacı ayrıca sıcak su tedavisi ile bu sorunu bitirdim ama şimdi yine 3 gündür dış memede fındık büyüklüğünde bi şişlik oluştu ağrı ve batma var yine aynı bu periyodik olarak her yıl tekrarlar mi kalıcı çözümü nedir? Teşekkür ederim şimdiden
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroidin ilaçla tedavisinde şikayetler geçse bile hemoroid pakeleri geçmez bir süre sonra tekrarlamalar olur,derecesine göre değerlendirilip bir müdahale yöntemi önerilir,bu konuyu http://www.nizamkurtdere.com dan daha geniş okuyabilirsiniz.

 6. asmin

  hocam ligasure ve açık lis ameliyati olalı 35 gün oldu. ameliyat anında oluşan ödem (bana göre birleşik 3 tane kaba et parçası ) oluştu bu hep öyle mi kalır. doktor geçer demişti. ayrıca makat ağzında hemen altta elimle deri altında bir sert şişlik hissediyorum. kibrit ucu gibi. bu çatlak memesi yoksa damar mi sertleşmesi gibi birşey mi oldu. günde 3 defa 25 er dakikalık sıcak suya giriyorum. tsk ederim saygılar
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu sürede yara iyileşmiş olmalı ancak bazı bazı kabarıklıklar kısmen düzelebilir kontrol olmalısınız.

 7. rana

  hocam ligasure ameliyatına bağlı makatta oluşan ödem daha doğrusu kaba etler ne zaman geçer? geçmezse hangi yöntem ile bunlar alınabilir?
  ayrıca makatın ağız kısmında aşağı tarafta elimle bastırınca deri altında sert bir şişlik var bu çatlak memesi yoksa başka birşey olabilir mi? tsk eder saygilarimi sunarim. hayırlı bayramlar.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  2-4 haftada geçmesi lazım,şikayetiniz devam ederse doktorunuza kontrol olmalısınız.

 8. rana

  hocam adanada eczanede hazırlanıp aldığım sarı renkli nitrogliserinli krem uygularken biraz yanma oluyor bu normal mi? ayrıca kaşıntı için de etkili olur mu bu krem. ayrıca çatlağın tek kremi nitrogliserinli krem ise hemen hemen tüm doktorlar neden procto glyvdnol krem ve fitil gibi basur ilaçları yazıyor? tsk ederim kolay gelsin.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Merhem sürülünce hafif yanma olabilir,ayrıca rektoderm diye niitrogliserinli hazır standart krem piyasada mevcut.Kaşıntıya faydası olmaz.

 9. rana

  hocam merhaba ameliyat olalı 32 gün oldu. tuvalette biraz agri oluyor. gün içinde biraz kaşıntı oluyor. ayrıca büyük abdest sonrası 20-30 dakikalık sıcak suya oturmama ve o kadar temizliğe rağmen daha sonra bazen peçetede dışkı parçacıkları oluyor ve hafif sarı-yeşil akıntı oluyor. başka bir doktor yeni bir çatlak var dedi. glyvenol krem ve kortos fitil verdi hatta hemoclin de kullanıyorum ama değişen birşey yok. galiba ameliyata bağlı yeni çatlak var. bu doğru ama ilaclar kar etmedi. ameliyat sonrası bu temizlenme sıkıntısı normal mi? daha ne kadar beklemek lazım. 32 gün geçti. diğer sorum. çatlak için adanada eczanenin hazırladığı nitrogliserinli kremlere güven olur mu. çünkü tek çatlak kremi bu. cevabınız için tsk ederim kolay gelsin.
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  İki ay bekleyin şikayetler geçmezse botox yapmak gerkir.

 10. rana

  hocam merhaba. ben yaklaşık 1 ay önce ligasure ve açık lis ameliyatı oldum. hiç kabız olmadım ve günde 3 defa 15-20 dakikalık sıcak suya da hala oturuyorum. ağrı kanama yok ama hafif kaşıntı ve ödem-iltihap- sümük benzeri akıntı oluyor biraz. ve 3 haftadır böyle devam ediyor. sanki makat altında bir boru-boşluk var ordan sızma oluyor. aklıma fistül ve Whtehead deformitesi geliyor. bir de sabah genelde büyük abdest tutamiyorum önce az sarı sivi dışkı akıyor tuvalete gittiğimde ise simsiyah püre gibi dışkı çıkıyor. bende ibs var ama uykudan kalkınca büyük abdest bastiriyor öğle ve akşam yemeklerinde ise böyle birşey olmuyor. akıntı ve büyük abdest sorularımı cevaplarsanız sevinirim. kolay gelsin Allah razı olsun verdiğiniz bilgiler için.
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  Sanırım ameliyatı yapan doktor daha doğru cevap verebilir, doktorunuza kontrole gitmelisniz.

Uzmanımıza Soru Sor

burung