Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Hastalığı Doğal Tedavi Yöntemlerindne Siriside Sıcak Uygulama Yöntemiyle Yapılan Banyo Türüdür

Hemoroid Sıcak Uygulama

 ılık su oturma banyosu, sıcak buhar uygulaması, termoforun üstüne oturma, sıcak tuğlaya oturma, ütü ile bölgeyi ısıtma gibi birçok yöntem uygulanır. Hepsi az veya çok rahatlama sağlar.

 Makat kaslarında gevşeme yaparak elde edilen bu rahatlama geçicidir hasta bir süre sonra aynı şekle döner.Sıcak uygulama sadece şikâyetlerin geçici azalmasını sağlar hastalığın derecesini etkilemez.

Yani hastalığı iyileştirmez geçici rahatlama sağlar.

diigo Hemoroid Oturma Banyosustumbleupon Hemoroid Oturma Banyosudelicious Hemoroid Oturma Banyosublogger Hemoroid Oturma Banyosulivejournal Hemoroid Oturma Banyosutumblr Hemoroid Oturma Banyosureddit Hemoroid Oturma Banyosufriendfeed Hemoroid Oturma Banyosushare 16 16 Hemoroid Oturma Banyosu
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. asmin

  hocam ligasure ve açık lis ameliyati olalı 35 gün oldu. ameliyat anında oluşan ödem (bana göre birleşik 3 tane kaba et parçası ) oluştu bu hep öyle mi kalır. doktor geçer demişti. ayrıca makat ağzında hemen altta elimle deri altında bir sert şişlik hissediyorum. kibrit ucu gibi. bu çatlak memesi yoksa damar mi sertleşmesi gibi birşey mi oldu. günde 3 defa 25 er dakikalık sıcak suya giriyorum. tsk ederim saygılar
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu sürede yara iyileşmiş olmalı ancak bazı bazı kabarıklıklar kısmen düzelebilir kontrol olmalısınız.

 2. rana

  hocam ligasure ameliyatına bağlı makatta oluşan ödem daha doğrusu kaba etler ne zaman geçer? geçmezse hangi yöntem ile bunlar alınabilir?
  ayrıca makatın ağız kısmında aşağı tarafta elimle bastırınca deri altında sert bir şişlik var bu çatlak memesi yoksa başka birşey olabilir mi? tsk eder saygilarimi sunarim. hayırlı bayramlar.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  2-4 haftada geçmesi lazım,şikayetiniz devam ederse doktorunuza kontrol olmalısınız.

 3. rana

  hocam adanada eczanede hazırlanıp aldığım sarı renkli nitrogliserinli krem uygularken biraz yanma oluyor bu normal mi? ayrıca kaşıntı için de etkili olur mu bu krem. ayrıca çatlağın tek kremi nitrogliserinli krem ise hemen hemen tüm doktorlar neden procto glyvdnol krem ve fitil gibi basur ilaçları yazıyor? tsk ederim kolay gelsin.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Merhem sürülünce hafif yanma olabilir,ayrıca rektoderm diye niitrogliserinli hazır standart krem piyasada mevcut.Kaşıntıya faydası olmaz.

 4. rana

  hocam merhaba ameliyat olalı 32 gün oldu. tuvalette biraz agri oluyor. gün içinde biraz kaşıntı oluyor. ayrıca büyük abdest sonrası 20-30 dakikalık sıcak suya oturmama ve o kadar temizliğe rağmen daha sonra bazen peçetede dışkı parçacıkları oluyor ve hafif sarı-yeşil akıntı oluyor. başka bir doktor yeni bir çatlak var dedi. glyvenol krem ve kortos fitil verdi hatta hemoclin de kullanıyorum ama değişen birşey yok. galiba ameliyata bağlı yeni çatlak var. bu doğru ama ilaclar kar etmedi. ameliyat sonrası bu temizlenme sıkıntısı normal mi? daha ne kadar beklemek lazım. 32 gün geçti. diğer sorum. çatlak için adanada eczanenin hazırladığı nitrogliserinli kremlere güven olur mu. çünkü tek çatlak kremi bu. cevabınız için tsk ederim kolay gelsin.
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  İki ay bekleyin şikayetler geçmezse botox yapmak gerkir.

 5. rana

  hocam merhaba. ben yaklaşık 1 ay önce ligasure ve açık lis ameliyatı oldum. hiç kabız olmadım ve günde 3 defa 15-20 dakikalık sıcak suya da hala oturuyorum. ağrı kanama yok ama hafif kaşıntı ve ödem-iltihap- sümük benzeri akıntı oluyor biraz. ve 3 haftadır böyle devam ediyor. sanki makat altında bir boru-boşluk var ordan sızma oluyor. aklıma fistül ve Whtehead deformitesi geliyor. bir de sabah genelde büyük abdest tutamiyorum önce az sarı sivi dışkı akıyor tuvalete gittiğimde ise simsiyah püre gibi dışkı çıkıyor. bende ibs var ama uykudan kalkınca büyük abdest bastiriyor öğle ve akşam yemeklerinde ise böyle birşey olmuyor. akıntı ve büyük abdest sorularımı cevaplarsanız sevinirim. kolay gelsin Allah razı olsun verdiğiniz bilgiler için.
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  Sanırım ameliyatı yapan doktor daha doğru cevap verebilir, doktorunuza kontrole gitmelisniz.

 6. onur

  Ikigün önce iç hemeroid ameliyati oldum makattada çatlak vardi agrilara dayanamiyorum bukadar agri cekmem normalmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat bölgesi hassastır bunlar normal

 7. melek

  merhabalar bende kabızlıktan dolayı dış hemoroid oldu bu gecicimidir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kabızlığınız düzelir tuvalette zorlamazsanız şikayetler geçer,ancak hemroid geçmez.

 8. fatma

  mrb doktor bey 1 haftadır makatımdan kan gelıyor vede buyuk tualetımı yapaken cok acıyor hemoroıd mı oldum hastaneye gıtmedım ne önerırsınız
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kanama varsa anoskop muayenesi gerekir

 9. gonul

  Hocam merhaba on gundur bu aciyi cekiyorum.ilaclar cevsap vermedi ne yapmam gerek.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  sıcak su oturma banyosu yapabilirsiniz.

 10. ali

  hocam merhaba,

  bende hemen hemen 2 senede bir tromboze hemoroid olmaktadır. önceki müdahalelerde kendi doktorum dıştaki memeye küçük bir çizik atar, içerisindeki pıhtıyı alırdı. son problemim de doktor değiştirmek zorunda kaldım ve bu doktor pıhtıyı aldı ve dikiş attı. dikişlerin birazı tam makat ağzında birazı makatın dışında. ilk defa bu kadar acı çekiyorum. dikişlerden dolayı oturamıyorum bile. kendisi bana 10 günlük rapor verdi. bu dişler ve ağrısı 10 gün içersin de düzelir mi? fucidin, doxium gibi ilaçlar verdi. bunların doğru ilaçlar mıdır ve 10 gün içinde iyileşmeme yarar mı ?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Bu tür tedaviler geçicidir hemoroid ameliyatı olmanız lazım, verilen ilaçlar doğru.

Uzmanımıza Soru Sor

kecoa