Hemoroid Tedavi Merkezi

Kremle Tedavi Olur mu?

Dilerseniz öncelikle önemli bir hususu hatırlatıp, konuya geçiş yapalım. Hemoroid kremleri, ilaçları adı, markası yada içeriği ne olursa olsun. Hastalığın iyileşmesi yönünde olumlu bir etkisi olmaz. O nedenle kullanmadan önce bu hususu bilerek almalısınız. Konuya dönecek olursak bu tür ürünleri iki farklı grupta ayırabiliriz.

 • Bitkisel Hemoroid Kremleri
 • Bilimsel Hemoroid Kremleri

Anestol Pomad: Makat çatlağı, boğulmuş basur, cilt yanığı gibi ağrılı her durumda kullanılabilen Anestol Pomad içindeki bölgesel uyuşukluk sağlayan maddeler sayesinde ağrıyı azaltır. Sadece dış kısma sürülen bu ürün geçici rahatlama sağlayacak olup, hastalığın iyileşmesini sağlama yönünde etkisi olmaz.

Hedensa Anal Krem: ölgesel olarak ağrıyı ve şişliği azalan Hadensa Anal Krem, mentol özelliği ile kullananlarda serinlik hissi vererek rahatlatır. Hem dışarı hemde kanülle anüs içine sıkılarak uygulanabilir.

Hemoralgine Anal Krem: İçerdiği uyuşturucu madde ile ağrıyı, damar büzücülerle kanamayı azaltan özelliği bulunmaktadır. Makat dışı ve kanülle anüs iç kısmına uygulanabilir.

Kortos Anal Krem:kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltıp, kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır.

Procto-Glivenol Anal Krem:yine bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltıp, şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir, belirgin yan etkisi yoktur.

Proctolog Anal Krem;kaşıntı ve şişilk hissini azaltabilen, kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir.

Pruzon: Özellikle hemoorid kaynaklı oluşan kaşıntılarda kortizon yan etkisi sorunu yaşamadan anında etki eden bir üründür. Tüm kaşıntılı olgularda kullanımı uygun bir kremdir.

Basur Tedavi Kremi

Basur Kremleri Tedavi Edici Değildir!
Marka ve hemen yanında ne işe yaradıkları özetlendi. Mutlaka dikkatinizi çekmiş olmalı ki genellikle ağrı, kaşıntı ve şişlik problemlerini geçici olacak düzeltir. Fakat bu sorunlara neden olan hemoroid hastalığı sürekli varolacağı nedeniyle bu ağrı, şişlik ve kaşıntılarda devam edecektir. Kesin çözüm hemoroid tedavisi olup, tedavi edildiğinde aslında bu sorunlarıda kremlere hiç bir gerek kalmadan ortadan kalktığını göreceksiniz.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
 1. Omer

  Merhaba Doktor Bey,

  İnternette hemoroidi %95 oranıyla tamamen ortadan kaldırdığını tedavi ettiğini söyleyen kremler var hemoil vb.
  bunlarla ilgili bilgi verebilir misiniz ? Zamanında bir çok ilaç gördüm %100 yazıp hiçbir işe yaramayan.
  Yorumunuz bu yazıları okuyanlar için de bence gerçekten önemli
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroid tedavisi ancak ameliyatlı yada ameliyatsız yöntemlerle tedavi ile mümkündür.ilaçlar sadece şikayetleri azaltır

 2. ebru

  Merhaba benim kişlari her gün az uyuyayim veya cok uykumu alayimhic fark eetmez hep sisiyor sebebi ne acaba
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anlayamadım.

 3. meryem

  hemoroit olabilirmı.ama hiç oyle bir soru yaşiyamadım…aci yedım ve makatımda sert bir şişkinlik oluştu.hafif açiyor.neyapabilirim
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  acı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmalısınız.kabız kalmayın ,fazla ıkınmayın,proctoglivenol kullanabilirsiniz

 4. isimsiz e t

  Merhaba doktor bey benimde yıllardır zaman zaman memeler ve kanamalar meydana geliyor cok sanci cekiyorum ne yapmaliyim bu olay bende 5 6 yildir var bi kere genel cerraha gittim ve anal fissür çatlagi oldugunu ameliyat gerektigini söyledi ne yapmaliyim ilac olarak ne önerirsiniz tesekkurler simdiden
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat kanaması varsa mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı çünkü altında yatan bir başka neden hemoroid ve çatlaktan daha ciddi bir hastalık olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz.gerek hemoroid gerek çatlak için ameliyatsız tedaviler uyguluyoruz.gelirseniz hastalığınızın teşhis ve tedavisini yapabiliriz

 5. tolga

  Makatimda kirmizi kirmizi sivilce gibi seyler var bide kasintim var arada kanamada oluyir nedir acaba kremle tedavisi varmi varsa hangi krenler kullanmaliyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetlerinden kesin bir sonuca varamıyorum,muayene olman gerekir.

 6. hafize

  Makatimda sislik ve aci var ne yapabilirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz muayenenizi yapar sorun ne ise çözeriz

 7. isimsiz

  bende procto-glyvenol 30 gr krem var. bu krem nasıl uygulanıyor acaba? anlamadım?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  küçük tüpü ucuna takın içeriye 1-2 ml kadar sıkın

Uzmanımıza Soru Sor

kambing