Hemoroid Tedavi Merkezi
Hemoroid Bitkisel Tedavi

Hemoroid muayene olmaya utanıldığı için bitkiler ve doğal yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılan hastalıkların başında gelir tabi buna bağlı olarakta yüzlerce bitkisel hemoroid tedavi tarifleri vardır.

Hemoroit tedavisine başlamadan önce mutlaka teşhisi bir uzmana doğrulatmak gerekir çünkü hemoroid tedavisi yapıyorum derken erken teşhisin hayati önem arzettiği kötü huylu bir hastalığın tedavisinin gecikmesine sebep olunabilir.Özellikle kanamalı olgularda sebep kesin ortaya konmalıdır.Yine bunun gibi hemoroide benzeyen ama tedavisinin daha farklı olduğu apse,makat çatlağı,kondilom gibi hastalıkların iyileşmesini sağlayamaz.

Burada yazılan tedavilerin bilimsel desteği vce güvenilirlik testleri olmayıp daha çok rahatlamak amacıyladır.Bu uygulamalar yerine bitkisel özlerin belli oranda ve bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış bitkisel kapsüller tercih edilmelidir.

DOĞAL TEDAVİ YÖNTEMLERİ :

-Ilık su oturma banyosu;leğene konan banyo suyu sıcaklığında suya 5-10 dakika oturulduğunda makat kaslarının rahatlamasına bağlı olarak şikayetler azalır.Suyun içine karanfil çayı konması rahatlamayı artırır.

-Termofor veya sıcak tuğlaya oturma:

Sıcak sıyla aynı etkiye sahiptir istenilen ortamda uygulama rahatlığı vardır.

-Sülük yapıştırma (tıbbi sülük uygulama):

Kirli kanı emince iyileşeceği düşünülür,bilisel olarak hiçbir anlamı yoktur,damar içindeki kanı çekmenin mantıklı bir yanıda yoktur.Tamamen gereksiz bir uygulamadır.

BİTKİSEL HEMOROİT TEDAVİLERİ :

- Patlıcan sapı;Kemer patlıcanın yeşil sap kısmını 1 bardak suya bir patlıcan sapı hesabıyla kaynatıp bu sudan sabah akşam bir bardak içilir.

-At kestanesi;Kestaneler ezilerek un haline getirilir yemeklerden önce bir çay kaşığı yutulur.Kanayan basurda kanamayı azaltır.

-Çemen yağı;25 gr. çemen unu, 75 gr. zeytinyağı, 25 gr. çörek otu yağı, 300 gr. su karıştırılıp kaynatılır.Suyun tamamı buharlaştığında kalan yağ süzülür.Bu yağ basura sürülür basurdan kaynaklanan şikayetler azalır.

-Civan perçemi pelin otu ile beraber kaynatılıp çayı hazırlanır. Bu çaydan günde bir bardak içmek ve hemoroite sürmek rahatlatıcı etki yapar.

-Ezilerek un haline getirilen kara kavak tomurcukları zeytinyağı ile merhem haline getirilip basur memelerine sürülmesi şişlik ve ağrının çabuk geçmesini sağlar.

- Ihlamur,keten tohumu,meyan kökü ve ceviz yaprağının beraber öğütülüp balla macun yapılıp yemeklerden 1 saat önce 1′er şeker kaşığı yenilmesi şikayetleri geçirir.

İnternetten araştırdığım kadarıyla yüzlerce bitkisel tablet ve kapsüller var nerdeyse hepsinin ortak özelliği tamamen şarlatan zihniyetle sölyelenen “%100 etkili,kesin sonuç,en etkili formül,en iyisi bizimki,3 adımda kurtulun,üç günde tedavi” gibi ipe sapa gelmez iddialarla doluydu.Yine görebildiğim kadarıyla bu işe bilimsel yaklaşmış ve bilimsel yayınları eklemiş,tüketiciyi aldatmaya yönelik cümleler yazılmamaış tek ürün ceravita kapsüldür.Bitkisel tedavi kullanmayı düşünüyorsanız ceravita kapsülü araştırmadan karar vermemelisiniz.

Ameliyatsız Hemoroid tedavisinde SSK,Bağ-Kur,memur ve bunların emeklilerine hizmet Medicalart ta Tel:212 573 50 75
Adres ve randevu için www.medicalart.com.tr

diigo Hemoroid Bitkisel Tedavistumbleupon Hemoroid Bitkisel Tedavidelicious Hemoroid Bitkisel Tedaviblogger Hemoroid Bitkisel Tedavilivejournal Hemoroid Bitkisel Tedavitumblr Hemoroid Bitkisel Tedavireddit Hemoroid Bitkisel Tedavifriendfeed Hemoroid Bitkisel Tedavishare 16 16 Hemoroid Bitkisel Tedavi
Hemoroid Tedavi Kliniği

69 Hemoroid Soru ve Cevaplar “Hemoroid Bitkisel Tedavi”

 1. ısımsız Diyorki:

  sayın hocam 1 kaç yıldır var bende ama 4 aydır daha şiddetlendi . Kanamam yok ameliyattan korkuyorum. Sıcak su oturma banyosu yapıyorum başka çözüm yolu önerir misiniz?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Hemoroid bu bölgedeki bağ dokusunun zayıflığı nedeniyle toplardamarların sarkmasıdır,bağ dokusunu güçlendiren ilaç olmadığına göre hemoroidden kurtulmak için ameliyatdan başka çare yoktur.

 2. deniz Diyorki:

  bende dış hemoroid var.nohuttan biraz daha büyük.ama küçülüyor.tuvaletimi yapınca tekrar büyüyor.ne yapmam lazım.ameliyattan cok korkuyorum.kanamam yok
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Dış hemoroidlerde ağrısız kansız ameliyat metodu olan HAL ameliyatını uyguluyorum,korkmanıza gerek yok.

 3. slm Diyorki:

  Yaklasik 1 hafta kabizlik çektim ve dun makatimdan ciktigini dusindugum morumsu renkte bi et parcasi war ve çok aci werior hareket ederken ne olabilir bu şişlik. Yardimci olursaniz sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makatta pıhtı toplanması olabilir

 4. xxx Diyorki:

  Makatimin orda bi şişlik oluştu. dun yürürken otururken hareket ederken acayip bi aci hissediyorum kanama akinti vb şeyler yok sadece şişlik war ve hayatimi etkiliyor acayip bi şekilde yardimci olursaniz sevinirim.
  Opr.Dr.Ali rıza Şahap Barlas
  Genel cerrahiye muayene olun.

 5. ayşee Diyorki:

  hocam merhaba yaklşk 3 hafta önce bana anal fissür tanısı konuldu. araştırma üniversite hastanesine gittim ve cerrah venotrex, bekunis ilaçlarnı ve anestol pomad merhemi verdi. 3 hftdr kullnıyorum fakat hiçbir gelişme yok büyük abdestmi yaparken acıma yoktu şu an acıyor ve kabızım ne yapmam gerek?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kabızlığı düzeltin nitrogliseirnli krem kullanın

 6. anonim Diyorki:

  Hocam merhaba bende kabizlik var ve sorunda bu yuzden çıktı çok ıkındım ve kanadı bir avuç kadae kanadı orada meme olustu hala kabızlık var eczaneci bi tanidgmza anlattm bi krem verdi ve dün kullanmaya basladm ama bugun yine buyuk tuvaletimi yaparken kanadı ayrica sıcak suya oturdugumda meme sarktı kremi hala kullaniyorum ancak kalçalarimdada agri hissediyorum ezilir gibi sizce gecer mi ? ne yapmam lazim ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  öncelikle kanamanın sebebini bulmak için endoskopi yapılmalı

 7. hsyn Diyorki:

  Hocam Makat çatlağınin tedavisi nedir ? ne kullanmamz gerekiyor ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yeniyse nitrogliserinli krem,müzminse botox enjeksiyonu veya ameliyat

 8. hsyn Diyorki:

  Hocam merhaba ben 1 hafta once kabiz ildum ve o kadar çok ıkındm ki iki gun basım agrıdı ne olduysa o günde 1 hafta snra kanama basladi otururken agrı yapiyor bugun yine kabız olmuşum ve tekrar kanama yapti acaba ne yapmaliyim ?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  aletle bakıp kanamanın sebebinden emin olmak lazım,glirseniz gerekeni yaparız

 9. fatma Diyorki:

  Hocam ben yurt disinda yasiyorum makat bolgemde kucuk bir meme var ama icinde okca sorun var wc zor yapiyorum dogumdn zor iki kizim var ilk kizimda da vardi iki ay icinde gecti ama ikinci kizim 6 aylik oldu gecmiyor canimdan can aliyor dr. bir krem verdi makat bolgem bicak atik gibi yara cok kaniyor dr distan bir goremiyorum dedi acidigi icin bakamiyorum dedi baska dr yonlendirdi uyutup bakacaklar ameliyat olabilin dedi boyle bir hastayla karsilatinizmi tam olarak rahatsizligim ne olabilir simdiden tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anlattıklarınız anal fissüre benziyor,avrupada yaşıyorsanız rectogesic krem kullanın

 10. boşluk Diyorki:

  merhaba hocam ben kolonoskopi oldum ve hemoroid ve fissür dediler ameliyatı yapan dr. ise fissür dedi sadece 3 hafta oldu ameliyat olalı ama hala geçmedi tuvalet esnasında makat açılmıyor. inanılmaz bir şişlik ve ben dıştan müdahale ederek tuvaletimi yapıyorum sonrası saatlerce sızlama psikolojim bozuldu ne önerirsiniz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  düzelem devam ediyordur ,2 ay sürebilir

Uzmanımıza Soru Sor

ayam

Hemoroid Kategorisi: Doğal Hemoroid Tedavileri