Hemoroid Tedavi Fiyatı

Hemoroid Hastalığı Teşhisi Konan Bireylerin Beslenme Konusunda Dikkat Etmesi Gerekenler Hemoroid Hastaları Hangi Gıdalardan Uzak Durmalı Doktorumuz Sizler İçin Eklediği Yazısı Hemen Alttadır.

Hemoroidde ne yemeli ne yenmemeli

    Hemoroid hastalığında genetik yatkınlıktan (ailesel yatkınlık) sıkça söz edilmektedir,aslında burada kişnin vücudunda yatkınlıkmı olduğu yoksa o ailenin beslenme alışkanlaıklarınınmı sebep açık değilidir.Bazı ailelerde beslenme ve buna bağlı olarak dışkılama (kabızlık olması) alışkanlığı hemoroidde en önemli etkidir,benzer şekilde tuvalette 30-50 dakika kalmak gibi kötü tuvalet alışkanlığıda bazı ailelerde sık rastlanan bir durumdur ve buda beslenmeyle ilişkili olabilir.Acı tüketimide bazı toplumlarda daha yaygındır,acının direk etkisi olmasada makattaki yanma hissi ıkınmaya sebep olarak hemoroid riskini artırmaktadır.

   Bütün bunlar birlikte düşünüldüğünde hemoroid sebepleri arasında en önemli etkinin beslenme alışkanlığı olduğu söylenebilir.

Hemoroid hastalığı oluşumunu engellemek,hemoroidin ilerlemesini durdurmak ve hemoroidden kaynaklanan şikayetleri azaltmak için beslenmede şunlara dikkat edilmeli;

Hemoroide hastalığında tüketilmesi önerilen gıdalar:

-Kepekli ekmek;daha doğaldır ve barsakta posa bıraktığı için kabızlığı engelleyerek faydalı olur her zaman beyaz ekmeğe tercih edilmeli.

-Sebze :Her yemekte olabildiğindce fazla tüketilmelidir barsakta posa bıraktığı için barsağın rahat çalışmasını sağlar ve kabızlığı engeller.

-Meyve :imkanlar dahilinde her akşam meyve tüketilmeye çalışılmalıdır,sebze gibi barsakta posa bıraktığı için barsağın rahat çalışmasını sağlar ve kabızlığı engeller.

-Kayısı : Kabızlık tedavisinde kayısının ayrı bir yeri vardır,diğer meyvelerden farklı olarak kayısı barsak hareketlerini artırarak kabızlığı çözer.kayısı taze,kuru,komposto veya kayısı suyu olarak tüketilebilir ve hepsi etkilidir.

Tüm bunlara rağmen kabızlık problemi çözülemiyorsa her akşam 1-2 su bardağı kepek çorba veya ayran ile karıştırılarak yenilebilir.

Hemoroid hastalığında tüketilmemesi gereken gıdalar:

Aslında bazı gıdalar suçlanarak yasaklansada bu yasakları genellemeden kişiye özel hale getirmek daha doğru olacaktır.

-Acı gıdalar;Acı yemek hemoroid sebebi değildir ama acı yenildiğinde yanma hissiyle tuvalette fazla ve şiddetli ıkınmak yada tuvalette uzun kalmak hemoroide sebep olabilir,hemoroidden kaynaklanan şikayetleri artırabilir.Eğer acı yediğinizde tuvalette fazla ıkınmıyorsanız acı yemenin zararı yoktur hatta dılkıda yumuşama yaptığı için fayda bile sağlayabilir.

-Kabızlığa sebep olan gıdalar;kişide kabızlığa sebep olan gıdalar tüketilmemelidir örneğin muz bir çok kişide kabızlık yapabilmektedir.

-Makat bölgesinde tahrişe sebep olabilen gıdalar;bazı hastalarda domates,patlıcan ve baharatlar şikayete sebep olmaktadır bu durumda kişi o gıdaları seçip onlardan uzak durmalıdır.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. furkan

  hocam hayırlı aksamlar yaklasık 2 3 yııldır ben de bu hastalık var tamamen bu hastalıgı geçirebilecek bi çözüm varmıdır acaba
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid de çok sayıga girişimsel ve ameliyatla tedavi yöntemi var ve muayeneden sonra uygun yöntem ve sonuçları hakkında bilgi alıp ona göre karar verebilirsin.

 2. mahmutsonaraz

  hocam makat kenarında şişlik var. doktorun yazdığı ilaçları kullanıyorum. ilaçlar;
  ●Venotrex retard 50 mg
  ●Proctolog krem 30 g
  ●Anestol Pomad 30 g %5
  hocam ılık suya otururken suya bu iki kremden ilave etmemizin bi sakıncası var mı? fayda sağlar mı? teşekkürler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid tedavisi uygulanıyor,merhemleri suya koymanın faydası olmaz,ilaç şikayetleri azaltabilir ancak hemoroid memelerini geçirmez,gerekirse girişimsel tedavi yapılmasında fayda var.

 3. elife

  Hemoroit nasıl geçer.ilaç kullanıyorum fayda vermiyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroid çürük diş gibidir.ilaç tedavisi ile şikayetleriniz azalır ama iyileşmez.bu nedenle tedavi olmanızı öneririm

 4. Lesya

  Hocam 3 ay once makatta sislik vardi sicak suyla geciyordu. Ama son 1 haftadir kanamam var tuvalette zorlaniyorum kiloda aldim 1.63 67kiloyum ne yapmaliyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tuvalette ağrı sıklıkla anal fissürde olur,muayene ile kesinleştirip gerekirse botox iğnesi veya ameliyat yapılır.

 5. Lesya

  Hocam yaklasik 3 aydir makatta distan sislik vardi sicak suya oturunca geciyordu. Ama son 1 haftadir kanamam olmaya basladi tuvaletimi cok zor yapiyorum ne yapmaliyim?

 6. Mehmet31

  Hocam merhabalar anal fissürden dolayı 1 hafta önce ameliyat oldum makatımda ağrı ve şişlik var ve sürekli akıntı yapıyor tekrar kontrole gittim anal apse olmuş ve makattaki şişlerde artık yaralar oluştu yara kapayıcı mahremi sürsem bir problem olurmu şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar
  Op.Dr.Altan KARAN
  apse oluşmuşsa geciktirmeden uygun şekilde apse tedavisi olmalısınız.o bölgede oluşan apseler fistüle neden olabilir.bu nedenle geciktirmeden tedavi olmalısınız.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 7. nuri

  Mrhaba hocam ben anal apseden amaliyat oldum fakat basurumda var buyuk abdeste cikarken cok zorlaniyorum ve agrili bir sekilde oluyor sanki yirtarak cikiyor kanamada var cok rahatsizin ne yapmaliyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tarif ettiğin şikayetler basurdan çok anal fissüre benziyor ve botox iğnesi ile tedavi ediyoruz.

 8. sedat

  Hocam ben 18 yaşındayım makatımda meme gibi birşey var ağrı yapıyor bazen içeri giriyor ve yeniden çıkıyo
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimiz makat bölgesi hastalıklarına spesifik çalışan bir proctoloji kliniğidir.gelirseniz durumunuzu değerlendirip sorunu tespit eder ve tedavinizi yapabiliriz

 9. yurtdışından

  İyi günler hocam,
  Makatimda biraz şişkinlik var oturup kalkarken biraz ağrı yapıyor şişkinlikten önce kaşıntı vardı hemoroid olabilirmi teşekürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Tromboze hemoroid olabilir

 10. Hemoroid mi oldum

  Hocam hayirli akşamlar benim makadimda şişkinlikler oluştu ama hemoroid oldugunu sanmiyorum sadece ince bir agri var kanama felen yok ramazanda oldu bu olay ilk zamanlarda çok fena bi kabizlik sorunum vardi onu biraz düzene soktum ama şişkinlik daha fazla artti ince bir ağri var şu an sadece
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  anal fissür olabilir.muayene olmalısınız.kronikleşmeden ilaçla tedavi edilebilir.

Uzmanımıza Soru Sor

penyu

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin