Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Belirtileri

Basur hastalığını anlamak için bir çok faktöre göre dikkat etmek gerekir. Çünkü iç ve dış hemoroid ile derecelerine göre farklı belirtiler ortaya çıkmaktadır. Dış basur çok kolaay bir şekilde makat dışına sarkan memelerden kolayca anlaşılırken, iç basur ise genellikle kanama gibi sorunlarla ortaya çıkar fakat, tüm makat kanamaları hemoroid hastalığı anlamına gelmez.

Makat Kaşıntısına Neden Olur
Makat ve çevresinde hemoroid’e bağlı kaşıntılar olmaktadır. Kesinlikle zarar vermeyen bu kaşıntıların dışında, kişide uzun süre tuvalette kalma isteği, yani tam olarak ihtiyacını gidermeiş gibi algılanır.

Makat İç Kısmında Kanama Olabilir;
Özellikle ilk derece olan 1. evre basur probleminde ağrısız kanamalar görülmektedir. Artık dikkatli olmanız gerektiği işaretini veren makat kanamaları aynı zamanda anal fissür nedeniylede olabilmektedir. Böylesi sürekli makat kanaması yaşayan bireyler mutlaka muayene olması gerekir.

Endoskopi İle Teşhis Edilir
Ciddi bir hastalık olması nedeniyle mutlaka uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Hemoroid yada makat çatlağı (Anal Fissür) şüphesi olması durumunda makat iç kısmına anoskop ile bakılması gerekir.

hemoroid belirtileri Hemoroid Belirtileri

Utangaçlık Sorunu Hastalığı İlerletiyor
Şunu net bir şekilde biliniz ki basur hastalığı kendi kendiliğinden, ilaç, krem, bitkisel karışım vs ile iyileşecek bir hastalık değildir. Bilimsel tedaviden uzak geçen her an hastalığın ilerlemesi ve evresinin yükselmesine neden olur. Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi Op. Dr. Alirıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Nizam KURTDERE yönetiminde hemoroid hastalarına İstanbul genelinde 3 klinik ile hizmet vermektedir.

diigo Hemoroid Belirtileristumbleupon Hemoroid Belirtileridelicious Hemoroid Belirtileriblogger Hemoroid Belirtilerilivejournal Hemoroid Belirtileritumblr Hemoroid Belirtilerireddit Hemoroid Belirtilerifriendfeed Hemoroid Belirtilerishare 16 16 Hemoroid Belirtileri
Hemoroid Tedavi Kliniği

319 Hemoroid Soru ve Cevaplar “Hemoroid Belirtileri”

 1. zehra Diyorki:

  Hocam ben 14 yaşındayım bugün tuvalete çıktığımda hiçbir sorunum yoktu fakat 2-3 saat sonra ıkındığımda dışkıma bulaşmış akıntı şeklinde kan gördüm daha sonra peçeteyle sildiğimde nokta kadar kan görüyorum ağrım kaşıntım yanmam yok ama kabızlık sorunum var ne yapmalıyım ?
  Teşekkür Ederim şimdiden…
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  İç hemoroidiniz var.

 2. umar Diyorki:

  Hocam merhaba bnm makatimda nohut buyuklugunde sislik vardi ancak dun kan geldi ve sislik kuculdu ama makatim kipkirmizi sizce bu nedr ?? Ayrica vajinal bolgemde de kasinti var bunun nedeni ne olabilir ??
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Hemoroidiniz var kaşıntı için kadın doğum ve cildiye uzmanına başvurun

 3. mufur Diyorki:

  hocam benim makatın 1,2 cm üstünte iç tarafta nohut büyüklüğünde bir şişlik var.kanama yok ama agrı ve kabızlk yapıyor,makatta basur var ama bu iç tarafta ki şişlikte basur mudur,ne kullanmalıyım,teşekürler
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Basurdur,daflon tab kullanın.

 4. yaren Diyorki:

  Hocam merhabalar bnm makat bolgemde onceleri nohut buyuklugunde sislik vardi simdi bu sislik kuculdu. Agri kanama yok ama tuvaletimi yaptiktan sonra kasintim var ve makatim kipkirmizi ayni zamanda makatimda da yanma var sizce bu nedir ? Tesekkurler
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Hemoroid ve fissürünüz var.

 5. gümüş Diyorki:

  hocam 15 gün önce kabızlığım ve kanamam oldu.şimdi ise makatta sancıcı dışında birşey yok sizce nedir,ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler.
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Makat çatlağınız var bepanhen plus krem kullanın geçmezse botox uygulamak gerekir.

 6. hayalet Diyorki:

  Hocam merhaba bnm makatimda nohut buyuklugunde sislik var rengi pembe veya kirmiziya bnziyor onceleri sislik azalmisti ama suan sislik biraz daha artti kasinti ve cevresinde aci var kanama ve agri yok sizce bu nedir ne kullanmaliyim ?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Hemoroide benziyor daflon tab kullanın.

 7. gökhan Diyorki:

  Hocam daflon 500 mg tablet hemoroıd hastalığının tüm evre ve derecesinde kullanılabilir mi ?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Daflon veya doxium hastalığı geçirmez sadece şikayetleri azaltır bundan dolayı şikayete yol açmış hemoroidde kullanılır derece önemli değildir.

 8. dertli Diyorki:

  Hocam makat bölgesinin birazcik üstünde ve o bölgede de acayip kaşınmalar oluyor peçeteyle temizlenirken acayip şekilde kaşınıyor ve hafifçe kanıyor. Sizce sorun nedir ve çözümü nerde bulabilirim?
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Kaşıntı için cildiye uzmanına başvurun.

 9. 5337 Diyorki:

  Hocam anal fissur hiç ağrı olmadan olusurmu. Yani bir yıldır çatlak var ama son 2 güne kadar hiç ağrı olmadı. Şimdide çok değil sadece hissettiriyor. Birde fissur memesinin boyutu zamana ve yediklerine göre değişir mi. Yine bu bir yıl zarfında bu şişlik 2 defa azcık uzadı ve sonra yine aynı boyutuna geriledi gibi. Bu arada omrumde hiç kanama olmadı. Müdahale ettirmezsem sıkıntı olurmu
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Fissürünüz var şikayetiniz yoksa müdahale ettirmeyin.

 10. Asım Diyorki:

  Simdiden teşekkür ediyorum. Hocam benim makatın tam üstünde (saat 12 yonu) çatlak gibi bir sızı bakınca da yirtiga benzeyen bir durum var. Özellikle secde yaparken ayrılıyor yırtıliyor gibi oluyor. Tuvalet kağıdı oraya deyince açık ete degmiş gibi aciyor. Bununla beraber kaşıntı oluyor. kasımadan sonda makatın iyice kenarında sanki çok küçük çatlaklar varmış gibi ince sizlamalar oluyor va bunlar çok az kanıyor. Normalde diskilamada hiç sorun yok kan yok. Kabızlık yok. Ayrıca yırtık var dediğim tarafta parmakla dokununca ordaki kasin altında sert bir şişlik olduğunu hissediyorum boyutu sanki değişmiyor. Hareket anındaki ağrı olmasa sorun yok tuvalet sonrası küçük bir peçete koyuyorum. Ozaman kuruyor sanki kasık arasında kuru bir çalı var gibi oluyor.
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Makat çatlağınız var,botox tedavisi ile kurtulursunuz.

Uzmanımıza Soru Sor

kodok

Hemoroid Kategorisi: Hemoroid Bilgilendirme