Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Belirtileri

Basur hastalığını anlamak için bir çok faktöre göre dikkat etmek gerekir. Çünkü iç ve dış hemoroid ile derecelerine göre farklı belirtiler ortaya çıkmaktadır. Dış basur çok kolaay bir şekilde makat dışına sarkan memelerden kolayca anlaşılırken, iç basur ise genellikle kanama gibi sorunlarla ortaya çıkar fakat, tüm makat kanamaları hemoroid hastalığı anlamına gelmez.

Makat Kaşıntısına Neden Olur
Makat ve çevresinde hemoroid’e bağlı kaşıntılar olmaktadır. Kesinlikle zarar vermeyen bu kaşıntıların dışında, kişide uzun süre tuvalette kalma isteği, yani tam olarak ihtiyacını gidermeiş gibi algılanır.

Makat İç Kısmında Kanama Olabilir;
Özellikle ilk derece olan 1. evre basur probleminde ağrısız kanamalar görülmektedir. Artık dikkatli olmanız gerektiği işaretini veren makat kanamaları aynı zamanda anal fissür nedeniylede olabilmektedir. Böylesi sürekli makat kanaması yaşayan bireyler mutlaka muayene olması gerekir.

Endoskopi İle Teşhis Edilir
Ciddi bir hastalık olması nedeniyle mutlaka uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Hemoroid yada makat çatlağı (Anal Fissür) şüphesi olması durumunda makat iç kısmına anoskop ile bakılması gerekir.

hemoroid belirtileri Hemoroid Belirtileri

Utangaçlık Sorunu Hastalığı İlerletiyor
Şunu net bir şekilde biliniz ki basur hastalığı kendi kendiliğinden, ilaç, krem, bitkisel karışım vs ile iyileşecek bir hastalık değildir. Bilimsel tedaviden uzak geçen her an hastalığın ilerlemesi ve evresinin yükselmesine neden olur. Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi Op. Dr. Alirıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Nizam KURTDERE yönetiminde hemoroid hastalarına İstanbul genelinde 3 klinik ile hizmet vermektedir.

diigo Hemoroid Belirtileristumbleupon Hemoroid Belirtileridelicious Hemoroid Belirtileriblogger Hemoroid Belirtilerilivejournal Hemoroid Belirtileritumblr Hemoroid Belirtilerireddit Hemoroid Belirtilerifriendfeed Hemoroid Belirtilerishare 16 16 Hemoroid Belirtileri
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. melis

  Hocam makatimda birkac senedir meme var ama bu bana agri vs yapmiyordu ara sira kanama oluyordu tuvaletimi yaparken yanma oluyordu geciyordu uzun zamandirda kanama ve yanma olmuyor fakat makatimda 2 -3 gundur doluluk surekli tuvaletim var gibi hissediyorum rahatlama olmuyor otururken daha cok hissediyorum ne yapmaliyim oneriniz nedir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anlattıklarınız anal hematoma benziyor.kliniğimizde muayene ücretsiz.gelirseniz muayenenizi yapar sorun ne ise çözeriz.

 2. Kuzey

  Hocam iki gündür tuvalete çıktığımda makatın iç kısmında cam varmış gibi batma yapıyor ama herhangi bir kanama şişme bi belirti yok tuvalet sonrası da herhangi bir sıkıntı yok cvp için tşk
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  akut anal fissür olabilir.

 3. Murat

  Selamlar hocam, yasim 24 benim sikayetim 4-5 ay önce makatta kasinmayla basladi ve hafif kuru kan vardi. 4 hafta önce kolonoskopi yaptirdim
  Ve doktorum bana hic bir sorunun olmadigini söyledi ve hala arada kasinma ve kuru kan geliyor sebebi ne olabilir sizce
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  anal dermatit olabilir

 4. ahmet74

  Merhaba doktor bey bende son 2 senedir kasım aralık döneminde makatda müthiş derecede yanma şeklinde ağrılar oluyor geçen sene Dr.a gittim şikayetlerini anlattım muayene edilmeden gaz sancısı denilerek gönderildim 1ay bu ağrıları çektim sonra kendiliğinden geçti bu senedeaynı dönemde şikayetlerin tekrarladı sancı ve yanma nöbetleri büyük abdestten sonra başlıyor ve gaytanın ilk çıkışanındada sanki açık yara varmış gibi acı veriyor fakat herhangi bir kanama durumu yok ağrı ve yanma nöbetinine ayak parmaklarında sızlama eşlik ediyor sanırım üşutmeyle ilgili olarak son olarak da elle ve ayna yardımıyla yaptığım muayenede makatin3-4cm. içinde 2tane su kabarcığı tarzında nohut tanesinden biraz küçük kabarcık gördüm eczaneden basurla ilgili krem fitil ve daflon verdiler fakat hiçbir tesir göstermedi görüş ve önerilerinin için şimdiden teşekkürler tüm hastalarda acil şifalar dilerim…
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  Anlattıkalrınız basur a uyuyor, ilaçla kısmen rahatlasanız da hastalığınız olduğu gibi kalır, müdahale etmek gerekebilir, gelirseniz en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.

 5. recep

  hocam bende 6 yıldan beri tuvaletimi yaparken küçük et parçası çıkyo tuvaletimi yaptıktan sonra elimle geri itiyom basur galiba buna nasıl bi tedavi gerekir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopla muayeneden sonra ameliyatsız yöntemlerden birine karar veriyoruz.

 6. Rıdvan

  Hocam, 10 günden fazladir kabizim son 2 gündur makatimda 2 meme oluştu. Agri yok , Kan yok, ama halen kabizim diye ıkınmaya devam ediyorum. Napmalıyım ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Böyle gidersen hemoroidlerin iyice ilerleyecek,anoskopla muayene ve kabızlığın düzeltilmesi gerekir.

 7. ferhat

  Hocam tuvaletimi yaparken sanki anus tahris olmus gibi yanma oluyor hocam yeni belfitigindan amelyat oldum kullandigim antibiyoktik illaclardan olabilirirmi 4 boyle oluyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz artarsa anoskopla muayene olmanız lazım

 8. Emre

  Hocam bende böyle bir sıkıntı var. Büyük abdestimi yaparken kan damlıyordu sonra 1ay boyunca böyle bir şikayetim olmadı sonra birdaha başladı ama yinede her sefer olmiyor bazen (haftada 1-2 kere) ağırı , yanma…vb olmiyor beni hiç etkilemiyor yalnızca şu kanama olyor sizce ne olabilir doktora gitmem gerekirmi. Gidmezsem ilerlermi
  Not:16 yaşındayım öğrenciyim okulda 2 derste 1 tenefüs vas 80 dakika oturmak zorunda kalıyorum evdede çok hareket etmem yazda 1 ay boyunca acılı adana yedim bunun etkisi olabilirmi ?
  Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim Doktor bey :)
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  kanama varsa sebebinden emin olmak için anoskop muayenesi gerekir

 9. Turhan

  Hocam kolay gelsin ben 17 yaşındayım yaklaşık 1 yıldan beri büyük tuvaletimi yaptıktan sonra kanamam oluyor ve bi süre ağrım oluyor bugün internette biraz araştırdım ve korktum sizce ne yapmalıyım.
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Makat çatlağı tarif ediyorsunuz şikayetiniz rahatsız edici boyutta ise botox tedavisi ile kurtulursunuz.

 10. busra aysel

  Anüsun orasında ufak nohut tanesi kadar bir şişlik farkettim. Fakat ağrı sizlama kanama gibi bir sorunum yok. Bunun farkına zaten yeni vardım. Sizce basur mu? Yoksa kendiliğinden geçecek tarz da birsey mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Küçük hemoroid pakesi olabilir,geçmezse anoskopla muayene gerekir.

Uzmanımıza Soru Sor

babi