Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Belirtileri

Basur hastalığını anlamak için bir çok faktöre göre dikkat etmek gerekir. Çünkü iç ve dış hemoroid ile derecelerine göre farklı belirtiler ortaya çıkmaktadır. Dış basur çok kolaay bir şekilde makat dışına sarkan memelerden kolayca anlaşılırken, iç basur ise genellikle kanama gibi sorunlarla ortaya çıkar fakat, tüm makat kanamaları hemoroid hastalığı anlamına gelmez.

Makat Kaşıntısına Neden Olur
Makat ve çevresinde hemoroid’e bağlı kaşıntılar olmaktadır. Kesinlikle zarar vermeyen bu kaşıntıların dışında, kişide uzun süre tuvalette kalma isteği, yani tam olarak ihtiyacını gidermeiş gibi algılanır.

Makat İç Kısmında Kanama Olabilir;
Özellikle ilk derece olan 1. evre basur probleminde ağrısız kanamalar görülmektedir. Artık dikkatli olmanız gerektiği işaretini veren makat kanamaları aynı zamanda anal fissür nedeniylede olabilmektedir. Böylesi sürekli makat kanaması yaşayan bireyler mutlaka muayene olması gerekir.

Endoskopi İle Teşhis Edilir
Ciddi bir hastalık olması nedeniyle mutlaka uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Hemoroid yada makat çatlağı (Anal Fissür) şüphesi olması durumunda makat iç kısmına anoskop ile bakılması gerekir.

Basur Belirtileri

Utangaçlık Sorunu Hastalığı İlerletiyor
Şunu net bir şekilde biliniz ki basur hastalığı kendi kendiliğinden, ilaç, krem, bitkisel karışım vs ile iyileşecek bir hastalık değildir. Bilimsel tedaviden uzak geçen her an hastalığın ilerlemesi ve evresinin yükselmesine neden olur. Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi Op. Dr. Alirıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Nizam KURTDERE yönetiminde hemoroid hastalarına İstanbul genelinde 3 klinik ile hizmet vermektedir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. tuna

  Kolay gelsin . Arada bir bazen günde 2 kere bazen 2 günde bir kere makat ile sağ apendisime aynı anda ince bi sızı giriyor ama en fazla 10 saniye sürüyor bahsur olma ihtima li var mi ? Yardımcı olursanız çok sevinirim .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  basur şikayeti makatta olur sizin sorununuz frklı bir şey olabilir

 2. esma

  Mrb hocam yorumları okudum. Bendede çok şiddetli makat bölgemde kaşıntı var arada kuru kanama. Prozon pomat eczaneye sordum sistemde böyle bi krem yok dediler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  her ecza deposunda var diye biliyorum ama küçük şehirde yaşıyorsanız eczacılar uğraşmak istemiyor olabilir, resmi siteinden alabilirsiniz.

 3. burcu

  Hocam ben 30 yaşındayım benimde makatım da meme var gibi büyük tuvaletimi yaparken makat bölgesi çok acıyor acaba bende hemoirid olabilir mi5ay sonra düğünüm var ne yapmam lazım?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu daha net değerlendirebiliriz.fissür veya hemoroid her ne varsa ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi gerçekleştirebiliriz

 4. hasan

  hocam benim nezamndan beri büyük abdestten sonra et parçası meme gibi bişey çıkyo elimle geri ityom bıktım artk bide askerim ameliyat olup hava değişi alma şansım varmı bi yardımcı olun
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  evet ameliyat olup hava değişimi alabilirsin.

 5. lütfi aşkar

  hocam benim nezamandan beri makatımda küçük et parçası çıkıyo memeye benziyo ama büyük abdestten sonra kendilğinden içeri giryo bide ben askerim ameliyat olup hava değişimi alma şansım varmı bi yardımcı olun lütfen
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  evet ameliyat olup hava değişimi alabilirsin.ama bazen yapmak istemiyorlar.

 6. nur

  merhaba hocam ben 39 yaşındayım çoçukluğumdan beri basur şikayetim var dı ilk doğumumda zorlanmadan dolayı meme oluştu kanama başladı doktorum bana çatlak oldugu söylemişti geçmese operasyonlar dikicez demişti fitil ve krem verdi onlar işe yaradı uygulayınca geçiyor ağrısı ama memeler geçmedi halen var ve kabız olunca kanama oluyor kaşıntı oluyor çokta korkuyorum açıkçası ne yapmalıyım ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  açıkçası tedavi olmalısınız.:).hem fissür hem hemoroidi kliniğimizde ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliyoruz

 7. of

  Hocam bende kaşıntı kanama falan yok yalnız tuvalette fazla kalıyorum bugün fark ettim mercimekten büyük nohuttan küçük bişey çıkmış makattan ne yapmalıyım. Acı falanda yok
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene olmanda fayda var.

 8. Ediz

  Hocam öncelikle meraba benim sorunum makat bölgesinde kaşıntı olması bununla birlikte makatta küçük şişlikler var nohut tanesinden küçük kabız değilim yanma hisside olmuyor acaba bu kaşıntınin sebebi nedir şimdiden tesekkurler iyi çalışmalar.
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  o küçük şişlikler hemoroid olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz.gelirseniz tanı koyabiliriz.kaşıntı için pruzon pomat kullanabilirsiniz

 9. zeliha

  merhaba hocam ben doğum yapalı iki ay oldu ve doğum yaptığımdan beridir kabızlık yaşıyorum zorlandığım için yara oldu ve iki gündür kanamam var sizce bu hemoroid midir ne yapmalıyım
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid yada anal fissür olabilir,kabız kalmamak için bol salata ve sebze yiyin geçmezse muayene etmemiz lazım

 10. melis

  Hocam makatimda birkac senedir meme var ama bu bana agri vs yapmiyordu ara sira kanama oluyordu tuvaletimi yaparken yanma oluyordu geciyordu uzun zamandirda kanama ve yanma olmuyor fakat makatimda 2 -3 gundur doluluk surekli tuvaletim var gibi hissediyorum rahatlama olmuyor otururken daha cok hissediyorum ne yapmaliyim oneriniz nedir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anlattıklarınız anal hematoma benziyor.kliniğimizde muayene ücretsiz.gelirseniz muayenenizi yapar sorun ne ise çözeriz.

Uzmanımıza Soru Sor

bebek