Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Belirtileri

Basur hastalığını anlamak için bir çok faktöre göre dikkat etmek gerekir. Çünkü iç ve dış hemoroid ile derecelerine göre farklı belirtiler ortaya çıkmaktadır. Dış basur çok kolaay bir şekilde makat dışına sarkan memelerden kolayca anlaşılırken, iç basur ise genellikle kanama gibi sorunlarla ortaya çıkar fakat, tüm makat kanamaları hemoroid hastalığı anlamına gelmez.

Makat Kaşıntısına Neden Olur
Makat ve çevresinde hemoroid’e bağlı kaşıntılar olmaktadır. Kesinlikle zarar vermeyen bu kaşıntıların dışında, kişide uzun süre tuvalette kalma isteği, yani tam olarak ihtiyacını gidermeiş gibi algılanır.

Makat İç Kısmında Kanama Olabilir;
Özellikle ilk derece olan 1. evre basur probleminde ağrısız kanamalar görülmektedir. Artık dikkatli olmanız gerektiği işaretini veren makat kanamaları aynı zamanda anal fissür nedeniylede olabilmektedir. Böylesi sürekli makat kanaması yaşayan bireyler mutlaka muayene olması gerekir.

Endoskopi İle Teşhis Edilir
Ciddi bir hastalık olması nedeniyle mutlaka uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Hemoroid yada makat çatlağı (Anal Fissür) şüphesi olması durumunda makat iç kısmına anoskop ile bakılması gerekir.

hemoroid belirtileri Hemoroid Belirtileri

Utangaçlık Sorunu Hastalığı İlerletiyor
Şunu net bir şekilde biliniz ki basur hastalığı kendi kendiliğinden, ilaç, krem, bitkisel karışım vs ile iyileşecek bir hastalık değildir. Bilimsel tedaviden uzak geçen her an hastalığın ilerlemesi ve evresinin yükselmesine neden olur. Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi Op. Dr. Alirıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Nizam KURTDERE yönetiminde hemoroid hastalarına İstanbul genelinde 3 klinik ile hizmet vermektedir.

diigo Hemoroid Belirtileristumbleupon Hemoroid Belirtileridelicious Hemoroid Belirtileriblogger Hemoroid Belirtilerilivejournal Hemoroid Belirtileritumblr Hemoroid Belirtilerireddit Hemoroid Belirtilerifriendfeed Hemoroid Belirtilerishare 16 16 Hemoroid Belirtileri
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. kubra

  İyi günler. Yaklasik bir ay once diskilama. yaparken makatimda nohut buyuklugunde bisey cikti. Fakat daha sonra kayboldu. 1aydir sorunum yoktu fakat 2gundur diskilama yaparken makatimda damla damla kan akiyor. Agrisi olmuyor. Sizce sebebi ne olabilir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Önce anoskopla muayene olmalısınız.

 2. cimbom

  Hocam. Ben kocamla ilk kez anal yolu ile birlikde oldum.olduktan sonra bende yani makatimda kucuk nohut tanesi buyuklukte bir sisme gordum. Onceleri yoktu anal iliskiden sonra oldu korkuyorum acaba bunun sebebi nedir ilacla gecermi kan gelmiyor cokta acimiyor lutfen cevaplayin
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal hematom olabilir,15 günde kendiliğinden geçmezse muayene olmalısınız.

 3. cigdem

  hacam makatimda nohut buyuklugunde meme var.cok sikintim olmadi ancak aniden makat etrafinda beyaz lejeler ve agri olmaya basladi ne yapmaliyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Cerrahi uzmanına anoskopla muayene olmalısınız.

 4. abdullah

  hocam Merhabalar yasim 17 büyük diskimi yaparken makatta agri baslio bazen kan geliodu kan kesildi ama tuvalete oturunca makatta agri baslio bu ne utanıyorum kimseye diemiorum saygilar
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Makat çatlağı tarif ediyorsunuz.

 5. as

  hocam merhaba. 24 yasında bir bayanım. yaklasık bir hafta önce tuvaletimi yaparken sanki makat bölgem yırtılıyomus gibi acı hissettim ve akabinde temizlerken çok minimum derecede kan geldi. bir haftadır sikayetlerim devam ediyor ve otururken makat bölgem yanıyo gibi sanki rahatsızlık hissediyorum. gözlemlerime göre bakınca bisey görünmüyo ama ıkınmaya baslayınca acı hissediyorum.. yardımlarınızı bekliyorum.. :(
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Makat çatlağı tarif ediyorsunuz bepanthen plus krem kullanın kesin çözüm botox tedavisidir.

 6. seda

  hocam 17 yaşındayım.sürekli kabızlık sorunu çekiyorum.makat bölgesinde nohut büyüklüğünde bi şişlik oluştu 2 hafta once şimdi biraz küçüldü.kanama yanma kaşıntı hiçbişey yok bikaç gündür elle hissedilir meme oluştu ıkınmadan mı ? hemoroid ya da hematommu?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olabilir,kabız kalmayın ve tuvalette fazla ıkınmayın.

 7. oguz

  Hocam iyi günler 1 2 hafta falan önce tuvalete cıktıgımda kanama oluyordu cok az da şişlik vardı. 1 hafta falan sürdü sonra gecti. şimdi ise makatın sağ tarafında nohut büyüklüklünde sivilceye benzer şişlik var. kanama kaşıntı yok. ama ağrı var sebebi nedir. hemoroid midir ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu şikayetlerle tanı koymak zor muayene olmalısınız.

 8. aykut

  Hocam merhaba benim makatın az üstünde nohut tanesi kadar şişik var bazen bu şişik küçülüyor agri yapmıyor ama sistimi kendimi sıkınca az bir ağrı yapiyor boyle kalsa bana zararı varmı son 1 haftadır oldu simdi şişik kucuk büyümüyor fazla ama ne olacaginida bilmiyorum ne oldugunu ne yapmam gerektiğinide söylerseniz sevinirim tesekkurler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muhtemelen anal hemtomdur,birkaç haftada geçmezse cerrahi uzmmanına görünün.

 9. ali

  meraba hocam iki senedır tuvalette 10 dk kadar kalıyorum dışkılama yaparken nohut buyuklugunde 1 tane meme var kanama yok fakat arada kaşıntı oluyor ağrıda yok hastalığım nedir ne yapmam gerekıyor?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muhtemelen hemoroidtir,tuvalette en fazla 1-2 dk kalın ve cerrahi uzmanına anoskopla muayene olmanız faydalı olur.

 10. sultan

  merhabalar. hocam ben daha önce doktora gittim hemoroid var dedi ilaç kullandım. şu anda dışarıda küçük bi parça var ve büyük tuvaletimi yaptığımda daha çok dışarı çıkıyor sonra geri gidiyor. Tuvalete oturup yellendiğimde kahverengimsi sümüksü bir sıvı geliyor bazen kanlı bazen iltihap gibi olabiliyor. büyük tuvaletimden sonra da kanıyor. herhangi bi kabızlık sorunum yok. gelen bu sıvı hemoroidden dolayı mı oluyor.
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  Hemoroidden geliyor.

Uzmanımıza Soru Sor

anjing