Hemoroid Tedavi Ücreti

Hemoroid Belirtileri

Makat hastalıkları arasında en riskli grupta yer alan Hemoroid kadın ve erkek ayrımı olmaksızın görülmektedir. İç ve dış basur şeklinde ikiye ayrılan hastalığın önüne geçmek için kabızlık problemine çözüm bulmak önemlidir. En önemli nedeni kabızlık ve ıkınma olup, erken teşhis ile tedavisi oldukça kolaydır. Kişi hemoroid belirtilerini anlamak için özellikle tuvalette dikkatli olması gerekir. Dışkılama esnasında ortaya çıkan makat kanaması %95 oranında Hemoroid belirtisi olabilmektedir. Fakat tüm makat kanamaları hemoroid nedeniyle olmaz.

Basur Belirtileri

İç Hemoroid Makat Kanaması ile Ortaya Çıkar
4 Derecesi bulunan hemoroid birinci derece iç basur hastalığında en önemli belirti dışkılama esnasında makat kanaması olup, fakat bu kanama esnasında herhangi bir acı, yanma, gibi durum oluşmaz. Şayet hem kanama hemde dışkılama esnasında acı çekiyorsanız bu hemoroid belirtisi değilde daha çok makat çatlağı dediğimiz Anal Fissur olabilir. Bunu anlamak için genel cerrahi uzmanı anoskop muayenesi ile karar vermektedir.

Dış Hemoroid Makat Kaşıntısı Yapar
Makat ve çevresinde hemoroid’e bağlı kaşıntılar olabilmektedir. Kesinlikle zarar vermeyen bu kaşıntıların dışında, kişide uzun süre tuvalette kalma isteği görülür. Dikkat ettiyseniz hemoroid hastaları tuvalette 20-30 dakika kalabilirler. Makat kaşıntısı krem vs ile geçirilebilir, ama sorunun kaynağı iyileşmedikçe kaşıntılar devam edecektir.

Hemoroid Memesi Makat Dışına Çıkar
Birinci derece iç hemoroid hastalarında sadece kanama görülürken önlem almadığınızda hastalık belli bir süreçte ikinci, üçüncü derece basur haline gelecektir. Bunu anlamak oldukça kolay olup, makat iç kısmında memeleşme olacaktır. Ortaya çıkan hemoroid memesi üçüncü derece olduğunda dışkılama esnasında makat dışına çıkar, geri girer yada hiç girmeyebilir. Girmemesi halinde ise hasta parmağı ile memeyi makat iç kısmına itmesi gerekir. Hastalık 4. derece olması halinde ise meme sürekli makat dışında yer almaktadır. Yani bu noktada da hastalıktan haberdar olmama durumu imkansızdır

Hemoroid İçin Hangi Doktora Gidilir?
Makat hastalıklarına Genel Cerrahi bölümü bakmakta olup, fakat burada dikkat edilmesi gereken Proctoloji yani makat hastalıkları alanında ihtisas yapmış bir hekim olması dahada önemlidir. Bunun için sizlere Medical Art makat hastalıkları bölümünü önerebilir. Ücretsiz muayene imkanı bulacağınız klinikleri İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet vermektedir. Her biri alanında uzman hekimlerden olup, yine aynı şekilde Proctoloji alanında uzmanlıkları bulunmaktadır.

Anoskop Muayenesi Gerekmektedir
Makat iç kısmında ortaya çıkan hastalıkları dışarından bakıldığında çıplak gözle görülmesi mümkün değildir. Bunun için hekimler muayene esnasında Anoskop dediğimiz bir parça yardımı ile muayene gerçekleştirmektedir. Bu sadece 1. derece hemoroid hastaları için geçerli olup, dış hemoroid ve ileri evrelerde zaten bakıldığında anlaşılır.

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?
Hekimin yapacağı teşhis ile hemoroid tanısı konması halinde ilk etapta derecesi saptanır. Çünkü hemoroid derecesine göre tedavi yöntemleri olup, erken dönemde muayene olmanız halinde ilaçla yada lazerle hemoroid tedavi edilmektedir. Fakat geç kalmanız halinde ise ilaç yada lazer yeterli olmayıp, artık artık RBL ve THD gibi yöntemler gerekmektedir.

Bitkisel Hemoroid Tedavisi İşe Yarar mı?
Bilimsel anlamda böyle bir uygulama olmadığı için işe yarar mı şeklinde bir soruya cevap verme imkanı olmayacaktır. Hemoroid tedavisi nasıl yapılacağı belirtilmiş olup, dilerseniz birde Op. Dr. Atilla KAYA’nın hemoroid tedavisine dair aktardıkları bilgileri aşağıda yer alan video’dan izleyelim.

Sorunuzu Doktorlara İletebilirsiniz!
Hemoroid belirtileri hakkında aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, dilerseniz hekimlerimize aklınıza takılan soruları aşağıda yer alan yorum ve soru formundan iletebilirsiniz. Kısa bir süre içinde sorunuza yanıt verilmektedir.

Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. kağan

  Merhaba hocam. ben sık sık kabızlık problemi yaşıyorum. 2-3 ay kadar önce makatımda sürekli kaşıntı olmaya başlamıştı. ama kanama falan yok. Basurdan da şüphelenerek doktora gittim. Parmakla muayene etti dışkı testi yapıldı ve bir şey olmadığını söylediler. son 1 aydır da beslenme düzenimi değiştirerek kabızlıktan az da olsa kurtuldum diyebilirim. Ama bugün biraz ıkınma ihtiyacı hissettim ve ondan sonra makatımda biraz doluluk hissettim. Parmagımla 1-2 cm kadar içeriye baktığımda orda bir şey hissettim. İleriye doğru itince yukarıya gitti ama hiçbir şikayetim kalmamıştı. Sizce ne olabilir doktora gitmeden önce size danışmak istedim
  Op.Dr Atilla KAYA
  muayene ile değerlendirmek gerekir

 2. Anonim

  Merhaba hocam 6 senedir makatta yanma ve gaz sikayetim var her hastaneye gittigimde ilac yazdilar ama hic bir faydasini görmüyorum ayrıca endoskopi de oldum gastrit tanisi konuldu sonra sinda verilen ilaclarda hic bir faydasi olmadi bunun bi tedavisi yokmu bide bu ne derece bil hastaliktir

  Op Dr Altan Karan
  muayene ile değerlendirmek gerekir

 3. cem

  hocam kolay gelsin benim makatimin yanindaki meme findik kadar şişik büyük tuvaletimi ikinmassam kolay yapiyorum onun dişinda oturmak da kalkmakda silinti cekmiyorum agrimda yok hastaneye gitmeden bu sorunu halk edebilir miyim not:utaniyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kesin tanı ve hemoroid ise seviyesini belirlemek için muayene gerekli utanmanın anlamı yok.

 4. zafer

  Büyük abdesti yaptığım zaman bazen taze kan görüyorum.bazende barsaklarimda acayip sancılar oluyor.ve çoğu zaman şişkinli oluyor bende .neden olabilir hocam.şimdiden size teşekkürlerimi sunarim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Bir çok hastalık olabilir, kötü huylu olabilme ihtimali sebebiyle anoskop muayenesi yapılmalı

 5. sari

  Mrb hocam ben 38haftalik hamileyim bende kabizlik var birde makatimda nohuttan kucuk bir parca var agri yok cok az kasinti var sizce nedir
  Op Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  hemoroid olabilir.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.bol sebze -meyve yiyin,makattaki küçük parça kaşıntıya neden olabilir

 6. caresiz

  Doğumda makat ta bir şişlik oldu dikislerle düzeldi fakat ondan sonra 15-20 günde bir tekrarlayan karın içinde isimlendiremedigim bi yerde buyuk abdest yaparken veya gaz cikartirken inanılmaz bıçak saplanması gibi bir ağrı hissediyorum ayrıca karnımda sertlik hissi oluyo bu nedir?
  Op Dr Seher Şirin
  Makatta yırtılma olmuş olabilir

 7. Giray

  Hocam 1 2 aydır makat çevresinde gündüz de dahil olmak üzere kaşıntı ve tuvalet sonrası acı ya da ağrı değil de biraz yanma hissediyorum. Peçete ile kaşıdığım zaman, tahriş olmuş yara benzeri gibi çok az kan bulaşıyor. Ayrıca çok ufak boyutta makatta bir meme var gibi. Bu hemoroid olabilir mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olma ihtimali var,muayene etmek lazım.

 8. Celebi

  Hocam merhaba. Bende de bi kac senedir var. Diskiyla beraber siddetli agri ve yanma. Fakat kanama yok. Cıkıntıda hissetmiyoeum. Ama diski sonrasi oturamamaya beraber bir gun boyunca süren agrim oluyo. Doktora gidicem ama ne yazikki utaniyorum hatta bi ara gittim fakat utancimdan geri döndm :) yorumunuzu merak ediyorm
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetin anal fissür gibi görünüyor,botox iğnesi ile tedavi ediyoruz.

 9. damla

  Merhaba,yaklaşık 1 ay once 3-4 gunluk kabiz yaşamiştim o zamandan beri ara ara makatta kaşıntı var delik dışında da yumuşak sanırım et beni gibi bir şey var.bunlar dışında kanama veya tuvaleti yaparken zorlama yok.doktora gitmeden önce size danişmak istedim.yorumunuzu merak ediyorum,teşekkürler.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Makatta geçirilmiş fissüre bağlı meme yada siğil olabilir.Görmek gerekir. Siğilse yayılmadan tedavi olmalısınız. Medical art kliniğinde ameliyatsız makat hastalıkları tedavisine yönelik teknik imkanlar mevcut.Size yakın bir şubemize gelirseniz yardımcı oluruz.
  Geçmiş Olsun

 10. Bahadır

  Merhaba hocam bende yaklaşık 15 gündür makat bölgesinde kaşıntılar başladı ve son iki gündür hafif hafif kanar gibi.tuvalete çıkma isteğim çoğaldı fakat kısa kısa sürüyor.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  kanama varsa mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı.neden tespit edilmeli.kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışan bir proctoloji kliniğidir ve makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

Uzmanımıza Soru Sor

ayam