Hemoroid Tedavi Fiyatı

Hemoroid Belirtileri

Makat hastalıkları arasında 2. sırayı alan hemoroid belirtileri bir çok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Burda dikkate dilmesi gereken hastalığın 2 farklı çeşitte olduğu ve her ikisindede bulgular farklı olduğudur. Örnek iç hemoroid ciddi bir kanamaya neden olurken diğerinde ise daha çok kaşıntı görülür. Dış hemoroid makat dışında kalması nedeniyle gözle görülüp, elle hissedilebilen bir problemdir. Fakat iç kısımda ortaya çıkan vakalar bazen anoskop muayenesini zorunlı kılar.

Makat Kaşıntısına Neden Olur
Makat ve çevresinde hemoroid’e bağlı kaşıntılar olabilmektedir. Kesinlikle zarar vermeyen bu kaşıntıların dışında, kişide uzun süre tuvalette kalma isteği görülür. Dikkat ettiyseniz hemoroid hastaları tuvalette 20-30 dakika kalabilirler. Makat kaşıntısı krem vs ile geçirilebilir, ama sorunun kaynağı iyileşmedikçe kaşıntılar devam edecektir.

Makat İç Kısmında Kanama Olabilir;
Özellikle ilk derece olan 1. evre basur probleminde ağrısız kanamalar görülmektedir. Artık dikkatli olmanız gerektiği işaretini veren makat kanamaları aynı zamanda anal fissür yani makat çatlağı nedeniylede olabilmektedir. Böylesi sürekli makat kanaması yaşayan bireyler mutlaka muayene olması gerekir. Yoksa kişide kansızlık sorunu baş gösterebilmektedir.

Hemoroid Memesi Makat Dışına Çıkar
4 Farklı evresi bulunan hemoroid ilk ortaya çıktığında iç kısımda ise kanama dış kısımda ise küçük meme şeklinde anlaşılır. Fakat ilerleyen süreçte 3. dereceye ulaşan iç hemoroid memeleri büyüyerek dışkı esnasında makat dışına çıkma girme yada girmeme gibi sorunları beraberinde getirecektir. Bazen makat dışında kalıp boğulma sorunu yaşanabilir.

Anoskop İle Teşhis Edilir
Ciddi bir hastalık olması nedeniyle mutlaka uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Hemoroid yada makat çatlağı (Anal Fissür) şüphesi olması durumunda makat iç kısmına anoskop ile bakılması gerekir.

Basur Belirtileri

Ücretsiz Hemoroid Muayenesinden Yararlanın
Şunu net bir şekilde biliniz ki basur hastalığı kendi kendiliğine, ilaç, krem, bitkisel karışım vs ile iyileşecek bir hastalık değildir. Bilimsel tedaviden uzak geçen her an hastalığın ilerlemesi ve evresinin yükselmesine neden olur. Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi Op. Dr. Alirıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Nizam KURTDERE yönetiminde hemoroid hastalarına İstanbul genelinde 3 klinik ile hizmet vermektedir. Ücretsiz muayene imkanı olup, tek fiyat uygulaması bulunmaktadır. SSK, BAĞKUR geçerli olan kliniklerimizde sizde 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

Tedavi Fiyatları Nasıl Belirleniyor?
Ameliyatsız hemoroid tedavisi uygulayan Medical Art 3 farklı gelişmiş yöntemi uygulamaktadır. Hastalığın durumuna göre belirlenen bu yöntemler arasında Lazer, RBL (Lastikle Boğma Yöntemi ) ve TDH yöntemi bulunmaktadır.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. Hakan

  Mrb hocam son günlerde aşırı derecede tuvalete gidiyorum makara aşırı derecede kaşınma hissi var rahatlıkla hissettiğim küçük parça var hemoroid mi bu ve ne yapmam gerekiyor
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Teşhis için anoskopla muayene olman gerekir.

 2. Coşkun

  Hocam bende kaşıntı kanama felan yok mercimekten büyük hohuttan küçük birşey çıkmış makkattan ne yapmaliyim bu aralar gazim cok ağrı yok yardimci olursaniz sevinirim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu belirtilerle kesin tanı için konuşmak zor muayene olmanda fayda var.

 3. mihrali

  Hocam Merhaba benim makatta şişkinlik oluşuyor sadece Ayakta yk en biraz ağrı veriyor nohut büyüklüğünde kanama yok ne yapmam lazım.?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  muayene ve tedavi olman gerekir.kliniğimiz makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür eknolojiye sahip gelirseniz ddurumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 4. ilyas 27

  selam anüs bölgesinde yaklaşık iki haftadır mercimek büyüklüğünde bir şişlik ve tatlı bir kaşıntı var.
  Acaba hemoroid olma ihtimali varmı? Ne yapmam lazım
  iyi çalışmalar…
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  kabız kalıp ıkındıysanız anal hematom veya tromboze hemoroid olabilir.muayene ile tanı konabilir.gelirseniz durumnuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 5. taluka

  Hocam bende tuvaletimi yaparken dıs kısımda şişkinlik oluyor ve kanamada var kanama bazen çok oluyor ama bazende şişkinlik olmuyor çok ıkındıgımda oluyor
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  ıkınma nedeniyle şişkinlik oluyordur.bol sebze-meyve tüketin kabız kalmayın.kanama nedeniyle mutlaka anoskopi muayenesi yaptırmalısınız.çünkü kanamanın altında yatan kötü bir nedende olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirir ameliyatsız yöntemlerel tedavinizi yapabiliriz

 6. Berkk

  Merhaba;

  Benim kanama hiç olmadı, sadece tuvaletimi yaparken çok ağır olmamakla beraber bir acı var, ve kaşıntı oluyor genelde, ve anal bölgeleme dokununca ağrı hissediyorum , muayene oldum bir genel cerraha o da hemoroid ve çok önemşi değil dedi ama şikayetlerimde hiçbir düzelme olmadı.
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.kliniğimiz makat hastalıkları tedavi merkezi gelirseniz durumunuzu değerlendirir ameliyatsız yöntemlerle tedaviniz yapabiliriz

 7. mina

  15 yasindayim. Cok fazla ikindigimda makatimin ic kisminda elime biraz sislik geliyor. Agri,aci,kasinma,kanama gibi bir durum yok. Muayene olmakta istemiyorum. Yardimci olur musunuz?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muhtemelen mukozada biraz sarkma oluyor,çok ıkınmamaya ve kabız kalmamaya çalışın.Yinede muayene olmanızda fayda var.

 8. mehmet

  Hocam makattan ara sira koku geliyor bazen dus aldiktan ve makat bolgesini ozellikle temizlesem bile 30 dk sonra koku gelebiliyor tuvaletten sonra makat bolgesinde birsey varmis gibi hissediyorum her an lavaboya gidecekmisim gibi hissediyorum bu neden kaynaklidir ve tedavisi nasildir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anlattıklarınızdan net bir teşhis koyamayız,cerrahi uzmanına muayene olmanız gerekir.

 9. şeyhmus

  Merhabalar hocam ben 19 yaşındayım 15 yaşımda hemorid ameliyatı geçirdim hemoroid tekrarladı bende iç hemorid ameliyat olmak istemiyorum nasıl bi tedavi süreci geçirebilirim ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  laser ve RBL ile tedavinizi yapabiliriz

 10. sultan

  Slm hocam bn 18yaşndym makat yapdgmda iki üc damla kan gldi doktora gttim onlarda hemoroid öldugnu söyldi ve makat bölgmde tm 12lk yrindo yrtldgni söyldi ne ypmam lazm tedafizi ne olablir.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat kanamalaırn da gerçek nedeni tespit etmek için mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı..kliniğimiz makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahib.gelirseniz durumunuzu değerlendirir,ameliyatsız yöntemlerle (laser,RBL gibi) tedavinizi yapabiliriz.

Uzmanımıza Soru Sor

sapi