Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Belirtileri

Makat hastalıkları arasında 2. sırayı alan hemoroid belirtileri bir çok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Burda dikkate dilmesi gereken hastalığın 2 farklı çeşitte olduğu ve her ikisindede bulgular farklı olduğudur. Örnek iç hemoroid ciddi bir kanamaya neden olurken diğerinde ise daha çok kaşıntı görülür. Dış hemoroid makat dışında kalması nedeniyle gözle görülüp, elle hissedilebilen bir problemdir. Fakat iç kısımda ortaya çıkan vakalar bazen anoskop muayenesini zorunlı kılar.

Makat Kaşıntısına Neden Olur
Makat ve çevresinde hemoroid’e bağlı kaşıntılar olabilmektedir. Kesinlikle zarar vermeyen bu kaşıntıların dışında, kişide uzun süre tuvalette kalma isteği görülür. Dikkat ettiyseniz hemoroid hastaları tuvalette 20-30 dakika kalabilirler. Makat kaşıntısı krem vs ile geçirilebilir, ama sorunun kaynağı iyileşmedikçe kaşıntılar devam edecektir.

Makat İç Kısmında Kanama Olabilir;
Özellikle ilk derece olan 1. evre basur probleminde ağrısız kanamalar görülmektedir. Artık dikkatli olmanız gerektiği işaretini veren makat kanamaları aynı zamanda anal fissür yani makat çatlağı nedeniylede olabilmektedir. Böylesi sürekli makat kanaması yaşayan bireyler mutlaka muayene olması gerekir. Yoksa kişide kansızlık sorunu baş gösterebilmektedir.

Hemoroid Memesi Makat Dışına Çıkar
4 Farklı evresi bulunan hemoroid ilk ortaya çıktığında iç kısımda ise kanama dış kısımda ise küçük meme şeklinde anlaşılır. Fakat ilerleyen süreçte 3. dereceye ulaşan iç hemoroid memeleri büyüyerek dışkı esnasında makat dışına çıkma girme yada girmeme gibi sorunları beraberinde getirecektir. Bazen makat dışında kalıp boğulma sorunu yaşanabilir.

Anoskop İle Teşhis Edilir
Ciddi bir hastalık olması nedeniyle mutlaka uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Hemoroid yada makat çatlağı (Anal Fissür) şüphesi olması durumunda makat iç kısmına anoskop ile bakılması gerekir.

Basur Belirtileri

Ücretsiz Hemoroid Muayenesinden Yararlanın
Şunu net bir şekilde biliniz ki basur hastalığı kendi kendiliğine, ilaç, krem, bitkisel karışım vs ile iyileşecek bir hastalık değildir. Bilimsel tedaviden uzak geçen her an hastalığın ilerlemesi ve evresinin yükselmesine neden olur. Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi Op. Dr. Alirıza Şahap BARLAS, Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Nizam KURTDERE yönetiminde hemoroid hastalarına İstanbul genelinde 3 klinik ile hizmet vermektedir. Ücretsiz muayene imkanı olup, tek fiyat uygulaması bulunmaktadır. SSK, BAĞKUR geçerli olan kliniklerimizde sizde 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

Tedavi Fiyatları Nasıl Belirleniyor?
Ameliyatsız hemoroid tedavisi uygulayan Medical Art 3 farklı gelişmiş yöntemi uygulamaktadır. Hastalığın durumuna göre belirlenen bu yöntemler arasında Lazer, RBL (Lastikle Boğma Yöntemi ) ve TDH yöntemi bulunmaktadır.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. şeyhmus

  Merhabalar hocam ben 19 yaşındayım 15 yaşımda hemorid ameliyatı geçirdim hemoroid tekrarladı bende iç hemorid ameliyat olmak istemiyorum nasıl bi tedavi süreci geçirebilirim ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  laser ve RBL ile tedavinizi yapabiliriz

 2. sultan

  Slm hocam bn 18yaşndym makat yapdgmda iki üc damla kan gldi doktora gttim onlarda hemoroid öldugnu söyldi ve makat bölgmde tm 12lk yrindo yrtldgni söyldi ne ypmam lazm tedafizi ne olablir.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat kanamalaırn da gerçek nedeni tespit etmek için mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı..kliniğimiz makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahib.gelirseniz durumunuzu değerlendirir,ameliyatsız yöntemlerle (laser,RBL gibi) tedavinizi yapabiliriz.

 3. erdemm

  Mrb hocam ben 25 yasindayim makattan onceleri 1 2 damlalik kan geliyordu daha once kil donmesi ameliyati olnustum ondandir diye onensememistim fakat bugun pihtilasmis bir sekilde cok fazla kan geldi ayrica ayalarimda soyuk sekilde izler var 5 6 tane kadar ve makat bolgesinde kasinti ve kayganlik oluyor surekli olarak hemoroid olabilirni sizce
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmesi ile hemoroidin oluştuğu alanlar çok farklı.hemoroid nedeniyle anüs tam kapanamadığı için barsağın son kısmının salgısı makat bölgesine akıp kaşıntı kayganlık ve ıslaklığaa neden olabilir.şikayelerin daha fazla ilerlemeden tedavi olmalısın.kliniğimiz makat hastalıkları tedavi merkezidir ve makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz gelireniz durumunuzu değerlendirir en uygun yöntemlerle sorununuzu çözebiliriz

 4. meyra

  slm hocam 5 aydır sezeryan oldumde bı kızım oldu adet göremedim arada bir popom kaşınıyo bide kasıntı oluyordu iki gündü kabız olmustumm
  dün tuvalete oturdumm ırkındımm dışkıyla beraber iki üç damla kan düştü adet oluyom sandım baktım hayır makatan gelmiş
  korktum acaba kanser mi die okudumm hemoroid olabilirmiş napmam gerekıyo kanamalar devam edermi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı kanamanın nedeni belki kötü huylu bir oluşum olabilir diye.gelirseniz muayenenizi yapar,neden hemoroidse ameliyatsız yöntemlerle hastalığınız ilerlemeden tedavisini yapabiliriz

 5. gkhn

  hocam merhaba ben de öncelikle makatta dışar yönde parçalar var son 1 senedir 2 haftada bir 3 4 gün süren açık renkde bazen fazla bazen az geliyo ağrı sızı çekmiyorum sorun nasıl çözülmesi gerekiyor eğer bilgilendirirseniz hastanenizde tedavi olmayı düşünüyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılıp nedenin tespit edilmesi gerekir.kliniğimizde muayene ücretsiz.gelirseniz durumunuzu değerlendirir nedeni tespit eder en uygun yöntemle tedavinizi gerçekleştiririz

 6. Denizz

  Hocam Merhabalar doğum yapalı 40 gün oldu 2 gündür analysis dediğimde çok sert bir şişlik var çok ağrı yok sizliyoo sadece ama ucunda morluk var ne yapmayalım
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  tromboze hemoroid olabilir muayene olmalısınız

 7. tuna

  Peki hocam bunun için hangi dala başvurmam gerekiyor . Stresten karnıma sancı giriyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genel cerrahiye başvurun

 8. tuna

  Kolay gelsin . Arada bir bazen günde 2 kere bazen 2 günde bir kere makat ile sağ apendisime aynı anda ince bi sızı giriyor ama en fazla 10 saniye sürüyor bahsur olma ihtima li var mi ? Yardımcı olursanız çok sevinirim .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  basur şikayeti makatta olur sizin sorununuz frklı bir şey olabilir

 9. esma

  Mrb hocam yorumları okudum. Bendede çok şiddetli makat bölgemde kaşıntı var arada kuru kanama. Prozon pomat eczaneye sordum sistemde böyle bi krem yok dediler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  her ecza deposunda var diye biliyorum ama küçük şehirde yaşıyorsanız eczacılar uğraşmak istemiyor olabilir, resmi siteinden alabilirsiniz.

 10. burcu

  Hocam ben 30 yaşındayım benimde makatım da meme var gibi büyük tuvaletimi yaparken makat bölgesi çok acıyor acaba bende hemoirid olabilir mi5ay sonra düğünüm var ne yapmam lazım?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu daha net değerlendirebiliriz.fissür veya hemoroid her ne varsa ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi gerçekleştirebiliriz

Uzmanımıza Soru Sor

siput