Hemoroid Tedavi Fiyatı

DIŞ HEMOROİD:Dış hemoroidler estetik olarak rahatsızlık dışında şikayet yapmaz,makatın kenarlarında değişik büyüklükte et beni şeklinde şişlik olarak hissedilir.Hastada herhangibir rahatsızlık varsa mutlaka iç hemoroid veya başka bir problem eşlik etmektedir.

İÇ HEMOROİDLER: İç hemoroidler belirti ve muayene bulgularına göre dört dereceye ayrılırlar.

1.Derece iç hemoroid( basur):Hemoroid memesi üst kısımda 1 cm lik hafif kabarıklık şeklinde görülür yüzeyi tahriş olduğunda kanama eğilimindedir.Genellikle ara sıra kanama dışında ciddi bir şikayet yapmazlar.Hastanın görmesi veya parmakla hissetmesi mümkün değildir ancak uzman tarafından anoskop dediğimiz 1-2 cm çapında 8-10 cm uzunluğunda bir aletle bakılarak tesbit edilebilir

2.Derece iç hemoroid ( basur):Hemoroid memesi makattan 3-4 cm üst kısımda 1-2 cm lik kabarık kırmızı alan şeklindedir normalde farkedilmez ancak ıkınıldığında dışarı kadar çıkar ve hasta eliyle hissedebilir.Hasta kalktığı anda müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden içeri çekilir.Yüzeyi hassaslaştığında kanama olur özellikle tuvalette ıkınma esnasında fışkırma tarzında kanama olabilir ve zamanla kansızlığa yol açabilir.Başka bir problem eklenmedikçe kanama dışında ciddi bir problem oluşturmaz.

3.Derece iç hemoroid (basur):Hemoroid memesi makatın 3-4 cm yukarısında 1-2 cm lik kabarıklık şeklinde farkedilir ıkınmakla dışarı 3-4 cm olarak çıkar hasta elle yardım etmedikçe kendiliğinden içeri giremez ve dışarıda kalır.Kanama eğilimi vardır ıkınmakla fışkırır tarzda kanayabilir,kanama dışında ağrı,kaşıntı,ıslaklık ve dolgunluk hissi en fazla rastlanan şikayetlerdir.

4.Derece iç hemoroid ( basur):Tedavisi ertelenen hemoroid zamanla daha ileri aşamalara geçer,4.derecede artık iç ve dış basurlar birbirine geçmiştir.Dışarda hissedilen basur memeleri artık içeri girmez elle yardım edilip içeri sokulsa dahi hemen dışarı çıkar.Hasta otururken hemoroidler dışarıda olduğu için ağrı,genel olarak ıslaklık halı,sıkça kanama yeterince temizlenememe gibi şikayetler yapabilir.

Bunların dışında:
Makat sarkması:Hemoroide benzemekle beraber patoloji olarak farklı bir durumdur. Rektum denilen makatın üst kısmı cevreye tutunduğu bağlarını kopararak makatın dışına çıkar.Genellikle hemoroid diye baş vuran hastanın muayenesi sonucu kesin teşhis konulabilir.Kontrolsüz bir şekilde çok şiddetli ıkındıkları için zeka düzeyi düşük insanlarda daha sık görülür.İleri yaş hastalardada genel bağ dokusu zayıflaması sebebiyle yaş arttıkça sıklığı artar.

Tromboze hemoroid (boğulmuş basur):Her derecede iç hemoroid doğum,acı yeme,kabızlık,amip gibi sebeplerle abartılı bir ıkınmayı takiben makadın dışına doğru çıkar.Makat kaslarının sıkması sonucu kan dolaşımı bozulduğu için dayanılmaz düzeyde ağrı ve şişlik olur.
Anal hematom:Bazen aşırı ıkınma sebebiyle makat bölgesinde bir damar çatlar ve cilaltına kanayarak 1 cm ile 5 cm arasında çok ağrılı bir şişlik yapar.Hemoroide çok benzer ama hemoroidden farklıdır ve tamamen geçici bir durumdur.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. Burak

  Merhaba hocam, meme şeklinde bir şişlik var fakat kanamam yok ama bunun dışında kaşıntı, akıntı ve çok hafif ağrı oluyor nedeni sizce hemoroid mi yoksa başka bir nedeni olabilir mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid olma ihtimali yüksek kesin tanı için anoskopla muayene etmemiz lazım.

 2. fahri

  Hocam bende meme gbi bise var ama disinda icde degildi dsinda oldu acaba nedir
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  Dış basur olabilir

 3. Nıko

  Merhaba hocam.bende makat hissemde 3 gun olarki agrılar var.ben bakdım nokut boyda ıcerisi kan ıle dolu bır et parCasi.yanı ıcerısı kan ıle dolu.bu nedır? Onu patlatırsam duzelırmı??
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Siz kurcalamayın,anoskopla muayene ile kesin tanı konup ona göre tedavi seçeneği oluşturabiliriz.

 4. yaralı ceylan

  hocam önceden olan hemoroidim geçmişti ramazanda başladı ve en başta hic ağrı sizi yoktu iki gün üst üste yoğun bi şekilde kanadı ve o günden sonra ayaktayken otutururken hatta uykuda bile agriyip uyandırdığı oldu , suandada agridan uyuyamadim bi türlü çözüm alamıyorum ne yapmam lazım hangi seviye bide bana göre çatlak var ama emin değilim
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  her ikiside olabilir.kanama olduğu için mutlaka ertelemeden anoskopi muayenesi aptırmalısınız.kliniğimiz makat hastalıklarının amelşyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.ayrıca beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.bol sebze-meyve yiyin,kuru incir kayısı tüketin.kabız kalmayın,uzun süre tuvalette beklemeyin,çok ıkınmayın,sıkışınca tuvalete gidin,tuvalet ihtiyacınızı ertelemeyin,barsakta bekleyen dışkının suyu emilir ve sertleşir buda daha çok ıkınmanıza ve şikayetlerinizin artmasına neden olur.hareketsiz yaşamınız varsa uzun yürüyüşler yapın

 5. zuhal

  Hocam iyi günler. Ben 19 yaşındayım. Yaklaşık bir senedir hemoroid var ya da ben öyle düşünüyorum. Küçük yaşlardan beri kabızım( 3-4 gunde bir) ve şu son bir senedir tuvalete çıktığımda kanama oluyor.Makatta bir meme ucu var ve her zaman dışarıda.Kanama bazen az bazen çok oluyor, sadece bir kere pıhtı şeklindeydi. Bu afedersiniz tuvaletteyken çok acı veriyor ve çıktıktan sonra 5 6 saat yanma hissi sürüyor. Sizce bendeki sorun tam olarak nedir ne yapmalıyım?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroid ve anal fissürünüz olabilir.muayene olmalısınız.kliniğimiz makat hastalıklarının amelşyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.ayrıca beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.bol sebze-meyve yiyin,kuru incir kayısı tüketin.kabız kalmayın,uzun süre tuvalette beklemeyin,çok ıkınmayın,sıkışınca tuvalete gidin,tuvalet ihtiyacınızı ertelemeyin,barsakta bekleyen dışkının suyu emilir ve sertleşir buda daha çok ıkınmanıza ve şikayetlerinizin artmasına neden olur.hareketsiz yaşamınız varsa uzun yürüyüşler yapın

 6. Nesli

  Merhaba Hocam, ben 3 gün önce ayaktayken makar kısmında bi hareketlenme hissettim. Sanki içimden bi şey çıkışını hissettim. Sonra dokunduğumda nohut büyüklüğünde meme yapmış. 3. Gün hareketlerim kısıtlanmaya başladı. O memenin içime geri girişi ve çıkış anını büyük bir acıyla hissediyorum ama çoğunlukla hala dışarda. Kendim bir fitil aldım. 1 tane kullandım. Sıcak oturma yapıyorum rahatlama için. Kanama yok. Ama çok önceden içi boş bir şekilde makat kısmımda deri kalıntısı arada oluyordu. Şimdi korkuyorum acaba 4. Evreye mi gelmişim. Ben de basır mu var diye.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tromboze hemoroid olabilir,muayene ile kesin tanı koyup ona göre tedavi düşünülebilir.

 7. Didem Guvenc

  bir gunde olusan sislik sonucu doktora gittim findiktan Biraz buyuk doktor tromboze hemoroid teshisi koydu lazerle ameliyat dedi ama arastirma yaptim o ameliyat a bahsettigi kadar basit degil sonrasi cok agrili ve zahmetli siz ne tavsiye edersiniz lastik yontemi bana olurmu tesekkurler
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  tromboze hemoroid de ağrıyı azaltmak için içi boşaltılabilir, kesilip alınabilir yada kendiliğinden geriledikten sonra tedavi edilebilir.

 8. GülŞah

  merhaba. Bende 6 yıl önce Kabızlık sonucu ortaya çıktı. Küçük küçük memeler vardı maraton ağzında. Izlerinden birtanesi fındıktan biraz küçük boyutta ve Kabızlık çekince maraton dışına çıkıyor. Dehşet sancılı sızı var. Fakat en ufak kanama bile yok hemeroid zannediyordum ama hemeroid benzeri olanda varmış sanırım. Şuan krem kullanmaya başladım en azından ağrısını alsın diye. Ama hemeroidmi değilmi kafam karıştı burdaki Yazıyı okuyunca. Fikir verebilirmisiniz.hemeroid olunca illa kanama olurmu?
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  mutlaka kanama olması gerekmiyor.fakat verdiğiniz bilgiler çok net değil.bu nedenle muayene olmanızı öneririm.gelirseniz muayenenizi yapar sorununuzu tespit eder ve tedavinizi yapabiliriz

 9. Sinan

  Hocam ben 5 yıl önce hemoroid oldum muayene sonrası bazı krem ftil hap falan kullandım azalma oldu 3 yıl önce memeler kayboldu fakat makatın 1, 2 cm yanında şişme oldu ve patladı 3 yıldır orası şişiyor ben patlatıp rahatlıyordum fakat şişme yapan yara kapandı şimdi de iç kısımda şişiyor ödem gibi oldu sürekli ağrı var özellikle tuvaletten sonra dayanılmaz oluyor beni aydınlatın hocam yakın zamanda doktora gitme imkanımda yok
  Op.Dr.Atilla KAYA
  :( şimdi doktora gitmeye zaman ve imkan olmadığını söylüyorsun ama muayene olup tam olarak sorun teşhis edilip tedavi olmazsan işe hiç gidemeyebilirsin.makat bölgesindeki apseler fistüle dönüşür eğer fistülün varsa komplike hale gelmiş ve tedavisi zorlaşmış olabilir.makat sorunlarda sıcak oturma banyosu rahatlatır ama senin en kısa sürede muayene olmanda fayda var bence

 10. aysegul

  Tüm soruları cevapliyorsunuz ve herkese yardımcı oluyorsunuz. Bunun için size tesekkur etmek istiyorum. Gerçekten sağolun,iyi ki varsiniz :)

Uzmanımıza Soru Sor

kambing

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin