Ücretsiz Basur Muayenesi Basur Tedavi Fiyatları

Dördüncü Derece Hemoroid

4. Derece İç Hemoroid Hastalığı Olarak Bilnen Hastalık Hemoroid Dereceleri Konusunda En Üst Hemoroid Derecesidir.

4.Derece iç hemoroid

Tedavisi ertelenen hemoroid zamanla daha ileri aşamalara geçer, 4.derecede içerdeki basurlar o kadar ilerler ki artık dış basurlarla sınırları ayrılamaz hale gelmiştir.

Bu kadar ileri düzeyde olan hemoroidlerin teşhisi gözle bakılarak yada parmakla hafifçe ayrılarak konabilir, kesin teşhis için parmakla içeri bakmak, rektorskopi, kolonoskopi veya anoskopi gibi ek görüntüleme cihazlarına ihtiyaç olmaz. Ancak ek olarak kanser gibi bir şüphe varsa o zaman kolonoskop yapmak anlamlıdır, yani hastalığı teşhis etmek için değil başka bir sorun olmadığından emin olmak için içeri bakılır.

Dışarda hissedilen basur memeleri artık içeri girmez elle yardım edilip içeri sokulsa dahi hemen dışarı çıkar.

Hasta otururken hemoroidler dışarıda olduğu için ağrı,genel olarak ıslaklık halı, kanama yeterince temizlenememe gibi şikayetler yapabilir.
Tedavi:

Lazer veya lastikle boğma yöntemi ; 4.derece tedavisinde yetersiz kalır ancak ameliyat korkusu olan kişilere hemoroidin derecesini azaltmak yada diğer bir deyimle şikayeleri hafifletmek için uygulanabilir.

Longo; dışardakiler olduğu gibi kalacağı için önerilmez.

THD (diğer adı HAL dir) Korumacı (ağrısız ve yan etkisiz) cerrahi yöntemlerdendir. Memeye gelen atardamar kökünden bağlanır, basur memesine giden kan azalınca büzüşür ve küçülür.

Klasik cerrahi ( Milligan Morgan) ameliyatıdır, etkili bir yöntemdir tek dezavantajı 2 hafta boyunca ciddi ağrı olmasıdır. Ameliyat sonrası seyrek te olsa görülebilen dışkı kaçırma ve makat darlığı gibi sorunlar tedirgin edicidir.

131 Comments

Add a Comment
 1. Hakan

  Hocam 4.derece hemorid ilaçla düzelme yapar mi… ameliyat gerekli mi…..teşekkürler. ..
  Op Dr Atilla Kaya
  hemoroid dişin çürümesi gibidir ilaçlarla düzelmez ama şikayetler azalabilir.

 2. Hakan

  Hocam ben 2 aralıkta 2016 yılında hemorid den ameliyat oldum… doktor 3 meme var dedi en son 4.evre hemorid dedi ameliyat oldum…….ameliyattan kaç gün sonra kanama sizintiları geçer. …ameliyat 4.evreyi. …tamamen yok eder mi…şimdiden çok teşekkürler hocam.
  Op Dr Atilla Kaya
  İki ayı bulabilir

 3. huso

  Hepinize acil sifalar dilerim arkadaşlar. Hocam bende 3 gün öncesine kadar birsey yoktu ama 3 gün icinde malum yerde internetten gordugum basur resimlerindeki gibi baloncuk oluştu. Agri veya kanama yok suan ne yapmam lazim yardim eder misiniz
  Op.Dr.Atilla Kaya
  3 günden önce sorun yoksa kendiliğinden düzelir.

 4. Enru

  Ve açıkcası bu durumdan çok utanıyorum,ağrı yok ama kaşıntı çok oluyor,dışta şişlikler zaman zaman oluyo ama bu dışarı sarkan şey beni çok rahatsız ve mutsuz ediyor..ben ne yapmalıyım be çokta korkuyorum:((
  Op Dr Demet Ağras
  makat hastalıklarında kaşıntı sık görülür.gelin muayene ile değerlendirip tedavinizi yapalım

 5. Sinan

  Hocam bende ki komple makatı kapatmış durumda 10 yıldır böyle kanıyordu daha önceleri durdu.Son 4 yıldır kanamıyor.Fakat ilginç afedersiniz ama masturbasyon yapınca ne ağri kalıyor ne sızı nede kanama oluyor ve hemen ayağa kalkıp hiç ağri olmamiş gibi günlük yaşama dönüyom.
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji Uzmanı)Ankara
  Bir gün başını ağrıtacaktır.Tedavi olmalısın

 6. Muhammed

  S.a hocam. Bende çok uzun süredir basur var ve bu güne kadar doktora gitmedim. Araştırmalara göre 4.evre sanırım, makatın etrafı komple şiş ve ortasında bi tane meme ver, her tuvaletten sonra el yardımıyla zorda olsa içine sokuyorum ve normal hayatımda hiç yokmuş gibi oluyor. Ama içine sokmadığımda yürüyemiyorum bile, bu şişlik sert ve çok büyük, bu güne kadar içine soktuğum için hiç rahatsızlık vermedi bende biran önce bu hastalıktan kurtulmak istiyorum ameliyat olsam bu sorunlar tamamen biter mi.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Medical Art Genel Cerrahi Uzman
  Doğru tahmin ettiğinizi düşünüyorum,4. evre hemoroid gibi duruyor. Anal prolapsus (makat sarkması ) da olabilir. Kesin teşhis ancak muayene ile konur. 4.Evre hemoroid ameliyat gerektirir. Genellikle ağrısız yöntem olan THD yöntemi uyguluyoruz ama uygulanacak yöntemi de muayene sonrasında belirliyoruz. Medical Art Cerrahi Merkezinde sgk lılara muayene ücretsizdir,gelirseniz değerlendirebiliriz.
  Geçmiş olsun

 7. Mustafaaaa

  MERHABALAR HOCAM BENDE YAKLAŞIK 2,5 3 SENEDİR HEMOROİD VAR GALİBA DIŞKILAMA YAPTIKTAN SONRA 4 SAAT 5 SAAT CİVARI BASUR KENDİ KENDİNE İÇERİ GİRİYOR SİZCE KAÇINCI DERECE OLABİLİR AMELİYAT OLMAK İSTİYORUM KANAMA ÇOK NADİR OLUYOR PEK FAZLA OLMUYOR
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  Medicalart Kadıköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 8. Yunus

  Merhabalar hocam bende 3 yıldır hemoroid var gecen sene mukoz mu makat mi bilemedim disari cikmis dedi doktor 1 hafta hastanede yattim iceri soktular baya duzeldi eskisinden daha az memelerim var ama gecenlerde kabiz oldum ve sonrasinda ilaclarimi kullanmama ragmen akinti ve kanamam gecmiyor agrim yok Allaha sukur ama sol tarafa dokununca agriyor yirtik midir nolmustur hic bu kadar uzun surmemişti akintim ve kanama nedir sizce..Cevap verirseniz çok sevinirim Saygılarımla..
  Op Dr Seher Şirin
  Medicalart Bakırköy Şubesi proctoloji Uzmanı
  klinklerimiz makat hastalıklarına spesifik çalışıyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip uygunsa ameliyatsız yöntemlerle normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz.basurun yanısıra makat çatlağıda oluşmuş görünüyor

 9. Kozmos

  Hocam meraba benim hemoroidim sanirim 4 cu evrede ic hemoroid mi dis mi onu bilemedim cok agri kanama oluyo bu asamada ameliyattan baska sansim varmi acaba
  Op Dr Atilla Kaya
  Medicalart Bakırköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirebiliriz.kanama olduğu için ertelemeden mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı ve kanamanın tam olarak nedeni tespit edebiliriz.makat hastalıklarına spesifik çalışan proctoloji kliniğiyiz ve ameliyatsız tedavi yöntemlerine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz muayene ile sorunlarınızı tespit eder ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 10. Yusuf

  Bende bayadır hemoroid var sanırım memeler dısarda bazen hıc kanama olmuyor bazen cok aşırı oluyor kanama oldugu Zaman’lar Ağrı’yla beraber oluyor dısarda Bı tane memesı var ben onu sıktıgımda ıltahap akıyor az bırsey benım hemoroıd kaçıncı derece ve tedavısı nedır
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid hastalığında iltihap akıntısı olmaz,senin hastalığın anal fistül olabilir,muayene edip kesin tanı koymak lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com