Hemoroid Tedavi Merkezi

Dış Hemoroid Hastalığı ve İç Hemoroid Farkı Dış Hemoroid Tedavi Yöntemleri Uygulanabilen Hemoroid TedavileriHakkında Bilgiler

Dış Hemoroid

Dış hemoroid anük bölgesine dışardan bakıldığında görülebilen memelerdir,büyüklükleri mercimek kadar olabileceği gibi yumurta kadar bile olabilmektedir.Dış hemoroidler hastanın eline gelmesi ve estetik olarak rahatsızlık dışında ciddi şikayet yapmazlar.

Cinsel partnerinin görmeside kişiyi rahatsız edebilmektedir.Hastada kanama,ağrı vs gibi rahatsızlık varsa mutlaka iç hemoroid veya başka bir hastalık eşlik etmektedir.
Dış hemoroid en çok şu durumlarla karıştırılır ki makat hastalıkları konusunda birikimli olmayan hekimler tarafından da sıkça karıştırlmaktadır.
-Tromboze hemoroid;iç hemoroidin dışarı çıkıp makat tarafından boğulmuş halidir,geçici bir durumdur ve çok şiddetli ağrı verir.
-Anal hematom:Fazla ıkınmaya bağlı olarak makat civarında bir damarın patlayarak cilt altına kan birikmesi durumudur,çok değişik boyutlarda olabilmektedir,kendiliğinden geçen ağrılı bir durumdur.
-Makat siğili kondilom ;mikrobiktir ve hızla yayılır.
-Makat çatlağı;gelişen sentinel pili denilen cilt kıvrımıdır ve asıl hastalık olan makat çatlağı tedavi edilir.
-Polip;et beni benzeri çıkıntılardır.

Dış Hemoroid Tedavi

Dış hemoroidlerin tek tedavi yöntemi cerrahi olarak kesilerek alınmasıdır.Sadece dış hemoroid yapıldığında ciddi ağrı olmaz ama iç hemoroidlerle birlikte ameliyat edilirse ağrı ciddi düzeylerde olabilir.

diigo Dış Hemoroidstumbleupon Dış Hemoroiddelicious Dış Hemoroidblogger Dış Hemoroidlivejournal Dış Hemoroidtumblr Dış Hemoroidreddit Dış Hemoroidfriendfeed Dış Hemoroidshare 16 16 Dış Hemoroid
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. Çukurovalı

  Hocam peki müdahale yapılmazsa bir sıkıntı doğurur mu ? Sonuçta 1 yıl kadar oldu öylece duruyor.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Burdan emin olamayız.

 2. Çukurovalı

  Merhaba hocam makatımın kenarında (5 mm kadar içeride) mercimek büyüklüğü kadar bir şişlik var. Mor renkte ve içerisinde kan birikintisi var.Oynayınca çok az kaşıntı oluyor ve ağrı sızı hiç olmuyor ve beni rahatsız da etmiyor ancak, yaklaşık 1 yıl oldu öylece duruyor, geçmedi. İğneyle delmeye kalksam bir sıkıntı olur mu ? Ya da geçmemesi normal mi öyle hayatıma devam mı edeyim ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Küçük bir hemoroid pakesi olabilir,kendin kurcalamasan iyi olur,müdahale yapılacaksa cerrahi uzmanı yapmalı.

 3. Esma

  Hocam merhaba benim makatımın giriş kısmında mercimek tanesi kadar şişlik var ağrı kanama kaşıntı yok ama onu lastikle boğma işlemi yaptırmak için kliniğinize gelmek istiyorum yapılıyor değil mi ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Dışardan görülebilen lezyonlara lastik bant uygulanamıyor,muayene edip tanıya göre müdahale önerilir.

 4. Muahmmet22

  Hocam öncellikle teşekkürler. Üstünden yaklaşık 5-6 gün kadar geçti ve o acımıyor, yanmıyor dediğim olay biraz değişti. Yine normal dururken bir ağrısı, acısı yok. Tuvalet esnasında kanama vb. yok. Önceden sadece yumuşaklık hissi verirdi, artık dokununca acıma yapıyor ve önceki halinden fazla değil, biraz büyümüş durumda. 2-3 haftada geçmeli demişsiniz, herhangi bir krem, hap önerir misiniz ?
  Günlük yaşantımda bir sıkıntısı yok fakat ileride büyürse, ağrı yaparsa diye çok korkuyorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Büyürse ağrı yaparsa muayene olmalısın.

 5. Muhammet22

  Merhabalar hocam. 15 Yaşındayım ve 2 gün önce hic yokken, daha once hic fark etmemisken (zaten yoktu) 2-3 saat bilgisayar basinda oturduktan sonra, kalktiginda Makatimin oralarda bir yabanci sey hissettim. 2 gundur takip ediyorum, herhangi bir buyume yok. Bir findik düşünün, bu findik mor ve lacivert karisimi koyu bir renk olsun. Findigin yarisi derinin icinde, yarisi derinin disinda. Hicbir sekilde iceriye sarkma, kayma yok. Makata cok yakin ama icerisiyle alakasi yok. Cok yumusak, dokununca patlayacak gibi bir his vermekte. Hicbir sekilde agrisi yok sadece kendisini hissettiriyor. Buyuk tuvaletten sonra pecete ile dokunuldugunda biraz acima, yanma var.Acaba bu hemeroid midir ? Ne yapmam lazim ? Acimadigi, agirmadigi, kasinmadigi icin doktora gitmeyi dusunmuyorum. 15 yasindayim, bu yasta mumkun mudur ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal hematom olabilir,2-3 haftada geçmezse muayene olmalısın.

 6. Zeki

  İyi günler hocam, Banyoda temizlik esnasında anüs kenaırnda bir top gibi şişlik hissettim. Baktığımda bezelyenin yarısı kadar sanki damara benzeyen haifif mavi bir yapı mevcut. Her hangi bir sıkıntım yada şikayetim yok. Bi krem yada ilaç kullnamama gerek var mıdır? Teşekkürler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz anal hematoma benziyor.Kabız kalmayın ve tuvalette çok ıkınmayın 15-20 günde geçmesi lazım

 7. aslı caresız

  hocam makatın dısında mercımek taneı kadar dıs homoroıd var krem falan oneremez mısınız bana lutfen tesekkurler sımdı den
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Rahatsızlığınız hemoroidse o kadar bir hemoroid için ilaç kullanmanız gerekmez,kabız kalmayın ve tuvalette fazla ıkınmayın yeter.

 8. tahaaa

  Merhaba hocam benim makadin sol ve sağ tarafinda mercimek tanesi buyuklugunde bi sislik var Ve elledigim zaman ele geliyor tek diskiyi yaparken biraz kasinti ve pecetede kan lekesi geliyor ama asiri derecede kasinti oluyor.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Cerrahi uzmanına muayene olmalsın.

 9. kanama

  hocam bnde dış basur ve kanama yapmaya başladı nedeni nedir ve hangi ilacı kullansam gecer ?şimdiden teşekkurler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Teşhisi kesinleştirmek için anoskop la muayene olmalısın

 10. ümran

  iyi günler.makatın dışında parmak büyüklüğünde 3 tane basur var.çok ağrım var.şuan hastanede yatıyorum.doktor onları içeri sokmak istiyor.boylece agrı azalırmış.ayrıca ameliyat edemem dedi çok büyük olduğunu söyledi.lütfen yardımcı olun.siz ne düşünüyorsunuz.nasıl bi yol izlemeliyim
  Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  İstanbulda iseniz bize başvurun.

Uzmanımıza Soru Sor

kuda