Hemoroid Tedavi Fiyatı

Dış Hemoroid Hastalığı ve İç Hemoroid Farkı Dış Hemoroid Tedavi Yöntemleri Uygulanabilen Hemoroid TedavileriHakkında Bilgiler

Dış Hemoroid

Dış hemoroid anük bölgesine dışardan bakıldığında görülebilen memelerdir,büyüklükleri mercimek kadar olabileceği gibi yumurta kadar bile olabilmektedir.Dış hemoroidler hastanın eline gelmesi ve estetik olarak rahatsızlık dışında ciddi şikayet yapmazlar.

Cinsel partnerinin görmeside kişiyi rahatsız edebilmektedir.Hastada kanama,ağrı vs gibi rahatsızlık varsa mutlaka iç hemoroid veya başka bir hastalık eşlik etmektedir.
Dış hemoroid en çok şu durumlarla karıştırılır ki makat hastalıkları konusunda birikimli olmayan hekimler tarafından da sıkça karıştırlmaktadır.
-Tromboze hemoroid;iç hemoroidin dışarı çıkıp makat tarafından boğulmuş halidir,geçici bir durumdur ve çok şiddetli ağrı verir.
-Anal hematom:Fazla ıkınmaya bağlı olarak makat civarında bir damarın patlayarak cilt altına kan birikmesi durumudur,çok değişik boyutlarda olabilmektedir,kendiliğinden geçen ağrılı bir durumdur.
-Makat siğili kondilom ;mikrobiktir ve hızla yayılır.
-Makat çatlağı;gelişen sentinel pili denilen cilt kıvrımıdır ve asıl hastalık olan makat çatlağı tedavi edilir.
-Polip;et beni benzeri çıkıntılardır.

Dış Hemoroid Tedavi

Dış hemoroidlerin tek tedavi yöntemi cerrahi olarak kesilerek alınmasıdır.Sadece dış hemoroid yapıldığında ciddi ağrı olmaz ama iç hemoroidlerle birlikte ameliyat edilirse ağrı ciddi düzeylerde olabilir.

Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. cecey

  hocam mrb makat kenarında nohut kadar şişlik var bunu 3 gunde farkettim acı yok kanama yok sadece kaşınma ve his var ne yapmam gerek ve bu nedir?
  Op.Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  anal hematom olabilir.kabız kalmayın.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin

 2. aser

  mrb hocam 2 gün önce hamburger ve çiğköfte yemiştim gün içinde akşam tuvalet sonrası aniden tek biyerde bi şişme oldu yeşil bacoderm sürüyorum vücudumda çıkan ağrılı bir beze için vermişti doktor acaba iyi gelirmi doktora gitmedim kaşıntı ve hafif yanma ağrı olabiliyo arada yardımcı olursanız sevinirim.
  Op.Dr.Altan KARAN
  anal hematomdur.kendiliğinden iyileşir ama uzun sürebilir.anestol kullanabilirsin ağrısını azaltır.açtırırsan ağrı hemen ortadan kalkar

 3. aci

  Hocam iyi günler benim makat dışında dün olan siyah sert bir şey var ağrı oluyor acaba o ne ben çok sık kabız oluyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kabız olmamalısın.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını düzenlemelisin öncelikle.gelirsen durumunu değerlendirip tanı koyup uygunsa tedavini yapabiliriz

 4. Doruk

  Hocam iyi günler benim yaklaşık 1 senedir var dış hemoroid nohut kadar bir parça var tuvalette filan bazen kanıyor ilaçlarına baktım belirli krem, fitil ve tablet filan onları kullansam iyi gelirmi yoksa hemen tedavimi olmam gerek 17 yaşındayım cevap verirseniz sevinirim
  Op.Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  hastalığınız ilerlemeden tedavi olmanızı öneririm.

 5. hazar

  hocam kolay gelsin;
  ben bundan 1 hafta önce tuvalete gittiğimde tuvaletimi yaparken sanki makatımı bıçakla kesiyorlarmış gibi bir acı hissettim. Daha sonra bu acı çok hafif de olsa devam etti. Şu an beni rahatsız edici bir acı yok fakat yanma hissi mevcut. Kanama yok, kaşınma yok, ağrı yok. Fakat damar şişliği mevcut nohut tanesi büyüklüğünde diyebilirim. Sizce dış hemoroid olmuş olabilir miyim ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Makat çatlağı(fissür) veya dış hemoroid olabilir.Kabız kalmayın,ıkınmayın,bol sebze ve posalı meyve yiyin.Muayene etmeden ilaç önermek doğru değil.Şikayetleriniz devam ederse Medical ART kliniğinde SGK lılara muayene ücretsiz.
  Geçmiş olsun

 6. hazar

  hocam kolay gelsin;
  1 hafta önce tuvalete gittiğim zaman tuvaletimi yaparken çok büyük bir acı hissettim sanki makatımı bıçakla kesiyorlarmış gibi. Daha sonra yanma hissi çok şiddetli olmasa da devam etti ve hala da ediyor. Bu durum rahatsız edici değil fakat makatımda da damar şişliği olduğunu farkettim. Kanama yok , ağrı yok, kaşınma yok sadece yanma hissi var. Sizce dış hemoroid olmuş olabilir miyim ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Makat çatlağı(fissür) veya dış hemoroid olabilir.Kabız kalmayın,ıkınmayın,bol sebze ve posalı meyve yiyin.Muayene etmeden ilaç önermek doğru değil.Şikayetleriniz devam ederse Medical ART kliniğinde SGK lılara muayene ücretsiz.
  Geçmiş olsun

 7. Öğrenci

  Mrb hocam. Çoçukluktan beri var geçmişti ama yaklaşık 5yıl sonra başladı doktora çıktım krem fitil hap kullandım geçmedi ve çok fazla ağrı oluyor. Ne yapabilirim?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  tedavi olmalısın.tedavi olmadan hemoroid iyileşmez

 8. Annep

  Merhaba anusumun ic kısmında dısardan gorulebilen nohut buyuklugunde birsey cıktı hem kaşındırıyor hemde acı hissettiriyor ozelliklede oturdugum yerden kalkarken ayrıca anus bolgemi sıktıgımda siddetli acı yapıyor kanama yok ama daha 2 gun once hic birsey yoktu rahatca kosup top oynayabiliyordum hatta dun aksam antremana cıktım simdi hafif kosarken bile agrı yapıyor ne yapabilirim tedavisi nedir?
  Op.Dr.Altan KARAN
  şikayetleriniz anal hematoma benziyor.sıcak oturma banyosu rahatlatır.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.eğer çok ağrı veriyorsa açılınca ağrı kalkar

 9. Halil

  Hocam yaklaşık 1.5 yıldır tuvaletten sonra makat çevresinde 2-3 tane şişlik oluyor sonra 5-10 dk sonra kendilğinden geçiyor.Ağrı ve kanama yok.Yıl içinde sık sık kabız oluyorum.Dış hemoroid olabilirmi ne yapmalıyım?
  Op.Dr.Altan KARAN
  özellikle kabız kalıp tuvalette uzun ve çok ıkınmaya bağlı hemoridiniz varsa dolgunlık ve tromboze hemoroid oluşabilir.hemoroid mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.tedaviyi ertelemk hastalığın ilerlemesine neden olur ve tedavi daha zor ve komplike bir hale gelir.kliniğimize gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 10. uğur özkanli

  Ben su an askerim ve bende dış basur var en az 3 senedir makat bölgesinde dil ucu kadar et parçası var merhem falan kullandım fayda etmedi ameliyat olasim var ameliyat olsam kaç gün istirat hava değişimi alırım lütfen bi yardımcı olun
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Yapılacak tedaviye bağlı olarak aynı gün işinize dönebileceğiniz gibi 2-3 hafta istirahat etmeniz de gerekebilir,Bu sebeple ameliyat yöntemler seçerken iyi araştırmalısınız.Size en yakın şubemize gelirseniz en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.

Uzmanımıza Soru Sor

kucing