Hemoroid Tedavi Fiyatı

Dış Hemoroid Hastalığı ve İç Hemoroid Farkı Dış Hemoroid Tedavi Yöntemleri Uygulanabilen Hemoroid TedavileriHakkında Bilgiler

Dış Hemoroid

Dış hemoroid anük bölgesine dışardan bakıldığında görülebilen memelerdir,büyüklükleri mercimek kadar olabileceği gibi yumurta kadar bile olabilmektedir.Dış hemoroidler hastanın eline gelmesi ve estetik olarak rahatsızlık dışında ciddi şikayet yapmazlar.

Cinsel partnerinin görmeside kişiyi rahatsız edebilmektedir.Hastada kanama,ağrı vs gibi rahatsızlık varsa mutlaka iç hemoroid veya başka bir hastalık eşlik etmektedir.
Dış hemoroid en çok şu durumlarla karıştırılır ki makat hastalıkları konusunda birikimli olmayan hekimler tarafından da sıkça karıştırlmaktadır.
-Tromboze hemoroid;iç hemoroidin dışarı çıkıp makat tarafından boğulmuş halidir,geçici bir durumdur ve çok şiddetli ağrı verir.
-Anal hematom:Fazla ıkınmaya bağlı olarak makat civarında bir damarın patlayarak cilt altına kan birikmesi durumudur,çok değişik boyutlarda olabilmektedir,kendiliğinden geçen ağrılı bir durumdur.
-Makat siğili kondilom ;mikrobiktir ve hızla yayılır.
-Makat çatlağı;gelişen sentinel pili denilen cilt kıvrımıdır ve asıl hastalık olan makat çatlağı tedavi edilir.
-Polip;et beni benzeri çıkıntılardır.

Dış Hemoroid Tedavi

Dış hemoroidlerin tek tedavi yöntemi cerrahi olarak kesilerek alınmasıdır.Sadece dış hemoroid yapıldığında ciddi ağrı olmaz ama iç hemoroidlerle birlikte ameliyat edilirse ağrı ciddi düzeylerde olabilir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. afşin

  Herhaba benim 1 hafta kadar önce kabızlık benzeri bir problemim oldu bu şikayetimin geçmesinin üzerinden 5 gün geçmesinden snra makat kısmına yaklaşık 1 cm mesafede sivilce benzeri bir şişlik meydana geldi. İlk 2 gün ciddi bir rahatsızlık olusturmadi ancak 3. Gün üzerine oturamayacagim sekilde ağrı yapmaya başladı bu rahatsizligimin sebebi sizce dış basurmüdür
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  kabızlık nedeniyle tuvalette çok ıkındıysanız anal hematom oluşmuş olabilir.çok ağrılı ise açtırabilirsiniz.kendiliğinden iyileşir ama uzun sürer

 2. ylz

  benim yeni oluşan basur şikayetim var vajina ve makat arasında bi şişlik var kanama ve ağrım yok kaşıntımda yok korkuyorum ne yapmam gerekir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  muayene olup tanı koydurmalısın.eğer bir sıkıntı varsa ilerlemeden tedavi edilsin

 3. Gece

  Merhaba hocam,16 yasindayim birkac aydir kucuk bir dis hemeroid problemim var agri ve kanama neredeyse hic yok fakat kasinti oluyor ve rahatsizlik veriyor.Simdi de yeni bir tane cikmasindan tereddutluyum tibbi mudahele olmadan tedavi mumkun mudur,ne yapmaliyim ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kabız kalmayıp,tuvalette çok ıkınmayacaksınız,şikayetler devam ediyorsa muayene olmanız gerekir.

 4. Angaralı

  Hocam meraba dün sabah bi uyandım makat bölgemde ağrı var ilk defa böle bişey oldu ara ara çok ağrı sızı veriyor ne yapmalıyım sizde otururken çok sızlıyor
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Teşhis için anoskopla muayene olmanızda fayda var.

 5. yk

  Merhaba hocam makat bolgemde mercimek buyuklugunde bir sey var elime falan gelmiyo sadece kasinti yapiyo
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kesin teşhis için muayene gerekir.

 6. burak

  hocam ben 21 yasındyım bnde 3 ayda bır cok ıkınnca cıkıyor agrı kanama yok ama kasınıyor ve elle ıteblym ıcerı npmm grek rahtsz olmym
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  tedavi olmanız gerekir.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirir en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.

 7. antalya

  Hocam nohut büyüklüğünde elime bir şey geliyor 1 2 gündür ama ağrı ve kanama yok ayrıca genelde günde 1 kere bazen 2kere dıski yapıyorum bazen çok ikinidigim oluyor sik gitmenin zarari olur mu ve acaba kendiliğinden geçer mi ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muhtemelen hemoroidiniz var,kabızlık ve çok ıkınma ilerlemesine neden olur.Anoskopla muayene olmanızda fayda var.

 8. izzet

  Hocam sikintim 2 gündür başladı hic bir ağrı sizi kanama yok ancak elime memecik geliyor birden ortaya çıkan bu durumu ameliyat harici düzelmesi mümkün mudur ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Önce muayene ile kesin tanısını koymak lazım.

 9. Fatih

  Merhaba hocam ben 17 yaşındayım kabızlıkla başladı makatın çevresinde grim şişliklrr var kanama ve ağrı olmadı hiç bir sıkıntı yaşamadım ne önerirsiniz
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kabız kalmayın ve tuvalette çok ıkınmayın,şikayetiniz olursa anoskopla muayene olmanızda fayda var.

 10. aslı

  Merhaba,benimde dış hemoroid sorunum var.ve şimdiye kadar doktora gitmedim kanama ile başladı bi ara kabzlıkla devam etti sonra kanama durdu ve bende gectigini dusundum bu aralar yine kanama ağrı oturamama ishal ve mide ağrısı çekiyorum ilerlediğini dusunyrm.ve doktora gideceğim en kısa zamanda ama ilaç tedavisi uygulanabilrimi veya ameliyat yontemiyle yapıldıktan sonra agrısız şekilde ertesi gün sorunsuzca ayağa kalkılır mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kanama olduğu için mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı.kanamanın nedeni tespit edilmeli.ilaç tedavisi değil laser veya bağlama yöntemi,dış hemoroidler sadece cerrahi olarak tedavi edilebilir

Uzmanımıza Soru Sor

kambing