Hemoroid Tedavi Fiyatı

Anal hematom hemoroidle karıştırılan hastalıklar arasında en sıktır her yaş gurubunda ve her iki cinstede görülebilir.

Anal Hematom Sebepleri

Anal hematomun nerdeyse tek sebebi gereğinden fazla ıknmaktır.Makat bölgesine uygulanan ıkınma basıncı bölge damarlarının dayanacağından daha yükseğe çıktığında ince damarlardan bazıları patlar ve cilt altına kanama olur.Kanama damar içindeki basınçla dokuya sızan kan arasındaki basınç eşitleninceye kadar devam eder ve pıhtılaşarak durur.

Diğer sık rastlanan sebepse normal doğumdur;normal doğum esnasında hamile abartılı düzeyde ıkınmaya zorlanır bu ıkınma anal hematom yapar.

Anal Hematom Belirtileri

Her zaman herkesin yaşayabileceği geçici bir durumdur,oluşan anal hematomun büyüklüğüne göre değişen şiddette ağrı en önemli ve bezdirici belirtidir.Şişlik çok büyürse kalçalar arasında yürümeyi engelleyecek kadar yaşam kalitesini düşürebilir.

Nohut tanesi büyüklüğüyle portakal büyüklüğüne kadar değişen ebatlarda şişlik.Şişlik düzgün sınırlı ve morumsu renktedir,çok büyük değilse cilt altında dokunarak hareket ettirilebilir.

Anal Hematomdan Korunma

Anal hematomdan korunmak oldukça kolaydır,kabızlığın engellenmesi ve fazla ıkınmadan dışkılama sorunu çözer.

Anal Hematom Tedavi

Anal hematom tedavisinde temel amaç hastanın ağrısını azaltmaktır.Ağrıyı azaltmanın en doğru ve kolay yolu sıcak su oturma banyosudur ve gün içinde saysız defa yapılabilir.Kullanılacak hemoroit kremleri ve hemoroit fitillerinin anlamı olmaz bunun yerine ağızdan ağrı kesici almak daha etkilidir.İstirahat ta ızdırabı azaltır.Anal hematom çok büyükse o zaman uygun şekilde içindeki pıhtı boşaltılarak ağrıda ciddi azalma sağlanabilir.

Sıkça hemoroitle karıştırılıp genişçe keserek ameliyatla alınabilen bir durumdur ve son derece gereksi bir ameliyattır.

Sülük uygulamakta basıncı düşürerek ağrıda çok kısa sürede düzelme sağlayabilir.

Bütün bunların yanında hiç dokunmaması halinde % 100 ihtimalle kendiliğinden düzelir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. erdek10

  İyi günler hocam 1 gün önce makatımda mercimek tanesi büyüklüğünde bir şey oluştu zorlamadığım zaman ağrı yapmıyor kanaması yok anal hematom olabileceğini düşündüm bir şey yapmam gerekir mi?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  kabız kalıp çok ıkındıysanız anal hematom oluşabilir.sıcak oturma banyosu rahatlatır.kendi haline iyileşir ama uzun sürebilir.eğer fazla ağrılı ise açtırabilirsiniz

 2. abcdd

  hocam 3 gün önce yoğun bir şekilde alkol kullandım ve ardından kustum kusarkeen fazlasıylada ıkındım sabahında makatımın kenarında bezelye büyüklüğünde bir morumsu beze var acaba hematommu ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Büyük ihtimalle anal hematomdur,kendiliğinden geçmezse muayene olmanda fayda var.

 3. kelebek

  hocam 19 yaşındayım sorunum bir sene önce başladı makatımın kenarında mercimek tanesı büyüklüğünde bir meme var.ama geçen bir sene içinde en fazla 6 kere olmuştur.ağrım kanamam kaşıntı yok.kabızlık sorunu yaşıyorum ve çok oturuyorum. acaba problem nedir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz hemoroide benziyor,kesin tanı için anoskopla muayene etmek lazım.

 4. ziya

  küçük nohut büyüklüğünde birşey var ağrı arada bir oluyor iki gündür farkettim kanama yok arada düzelir gibi oluyor ne olmuş olabilir??

 5. serkan

  hocam iki gündür makatimda bi ağrı hissettim baktığımda ise nohut büyüklüğünde birşey vardı. Arada bi ağrıyor bazen geçiyor ne olmuş olabilir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal hematom veya hemoroid olabilir,anoskopla muayene ile kesin tanı koyabiliriz.

 6. Yusuf

  Merhaba hocam bende ortalama 2 aydır makatımda şişlik var ve morarma ama normal zamanda pek acı vermiyor muaynede olmak istemiyorum hastalıgım nedir ve nasıl bir çözüm önerirsiniz büyüklügü nohuttan az daha büyük ve yaşım 17
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kesin teşhis için muayene olmalısın.

 7. atakan

  merhaba hocam bnde 1 hafta büyük abdestimi yaptıktan sonra bir acı başladı ve ertesi gün makatımda nohut büyüklüğünde bir şişlik fark ettim eczaneci bir arkadaşımdan tavsiyeyle bir krem kullandım 3-4 gün sonra büyük abdestim geldi sonunda kanama fark ettim bayram girince araya doktora gidemedim 7. gün ise bu şişlik indi acı kalmadı ama mercimek büyüklüğünde bir şişlik kaldı sizce doktora gitmeli miyim kanama da geçti bu arada yanıtlarsanız sevinirim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Gerilediyse kaybolur, muayene çok gerekli değil gibi

 8. ibrahim81

  Hocam mrb. 25 yasindayim 1 hafta once buyuk abdestimi yaparken farkettim kabiz olmustum..tuvaletten ciktiktan sonra agri.basladi..ertesi gunu baktigimda makatta erik buyuklugunde bir cikinti vardi..dokununca aciyor ucundada siyah bir nokta var.kanamam olmuyor oturunca yuruken aciyor yada kasiniyor.doktora gitmeye cekindim acaba belirtisi nedir..nasil bir tedavi uygulanir yada onemli birsey mi?
  Op.Dr.Altan KARAN
  şiddetli ıkınmaya bağlı anal hematom olmuşsunuz.sıcak oturma banyosu rahatlatır.kendi haline iyileşir fakat uzun sürer.rahatsız ediyorsa açtırabilirsiniz ağrı hemen kalkar

 9. taylan

  slm hocam daha önce de yazdım ama cevap alamadım ben 2011 de fistül ameliyatı oldum o günden itibaren 4 sene çok rahattım hiç kabız olmadım taki 3 aydır kikçbox yapıyorum haftanın 3 günü normalde rahat terleyen biriyim ama daha çabuk forma gireyim diye yarım yağmurluğumu giyip öyle çalışıyorum resmen hortumla yıkanmış gibi terliyorum ve kendime göre yeterli su tüketytiğimi zannediyordum ve ayrıca bakliyat türü yiyeceklerden de uzak durdum az yiyordum kendi ameliyat olduğum dr gittim bana zorlamadan yırtılmış dedi bana toz yazdı krem ve fitil yazdı bunları kulla ıyorum ilk başlartdaki gibi şişlik olmuyor ağrıda yok denecek kadar az bazen dışkıda normal cıkıyor ama şunu fakr ettım dr bana dediği gibi açı ve baharat yeme demişti misafiliğe gittiğim için dikkat etmedim sabah acılı sucuk ve lokantada hardala bulanmıs patates yedim 24 saat sonra makatta yanma issettim ıkınmadan dolayı rahatsız oldum açaba tamamen 1 ay acı yemesem ve kabız olmassam gecermi uzun oldu ama teşekürler
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  şikayetleriniz başlayalı 3 haftayı geçtiyse kronikleşmiştir.bu nedenle ilaç tedavisine cevap vermez.3 haftadan az ise rectoderm kullanabilirsiniz.bunun yanısıra birtakım önlemler almalısınız.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.acı ve baharatlı yemeyin,bu tür yiyecekler fazla ıkınmaya neden olur.bol sebze-meyve yiyin.kuru incir-kuru kayısı tüketin,kabız kalmayın.tuvalette çok ıkınmayın,uzun süre kalmayın.çok sıkışınca tuvalete gidin.tuvalet ihtiyacınızı ertelemeyin.çünkü rectumda bekleyen dışkının suyu emilir ve katılaşır.hareketsiz bir yaşamınız varsa spor yapın.fastfood tüketmeyin.eğer kronikleştiyse botoxla tedavi olmanızı öneririm

 10. Ayşe

  hocam 2 senedir bende 1 cm gibi meme çıkıntisi var ama ağrı sizi veya kanama gibi bi sey yok ancak ıkınma veya buyuk abdest yapınca biraz acıyor ve meme cıkintisi biraz daha çıkyo ve sürekli kabizlkta var sizce bi muayene etmm gerekir mi veya geçer mi kabızlık sorunu geçınce
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopla muayene olup kesin tanı ve gerekli tedavi olmanız lazım.

Uzmanımıza Soru Sor

kambing

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin