Hemoroid Tedavi Fiyatı

Anal hematom hemoroidle karıştırılan hastalıklar arasında en sıktır her yaş gurubunda ve her iki cinstede görülebilir.

Anal Hematom Sebepleri

Anal hematomun nerdeyse tek sebebi gereğinden fazla ıknmaktır.Makat bölgesine uygulanan ıkınma basıncı bölge damarlarının dayanacağından daha yükseğe çıktığında ince damarlardan bazıları patlar ve cilt altına kanama olur.Kanama damar içindeki basınçla dokuya sızan kan arasındaki basınç eşitleninceye kadar devam eder ve pıhtılaşarak durur.

Diğer sık rastlanan sebepse normal doğumdur;normal doğum esnasında hamile abartılı düzeyde ıkınmaya zorlanır bu ıkınma anal hematom yapar.

Anal Hematom Belirtileri

Her zaman herkesin yaşayabileceği geçici bir durumdur,oluşan anal hematomun büyüklüğüne göre değişen şiddette ağrı en önemli ve bezdirici belirtidir.Şişlik çok büyürse kalçalar arasında yürümeyi engelleyecek kadar yaşam kalitesini düşürebilir.

Nohut tanesi büyüklüğüyle portakal büyüklüğüne kadar değişen ebatlarda şişlik.Şişlik düzgün sınırlı ve morumsu renktedir,çok büyük değilse cilt altında dokunarak hareket ettirilebilir.

Anal Hematomdan Korunma

Anal hematomdan korunmak oldukça kolaydır,kabızlığın engellenmesi ve fazla ıkınmadan dışkılama sorunu çözer.

Anal Hematom Tedavi

Anal hematom tedavisinde temel amaç hastanın ağrısını azaltmaktır.Ağrıyı azaltmanın en doğru ve kolay yolu sıcak su oturma banyosudur ve gün içinde saysız defa yapılabilir.Kullanılacak hemoroit kremleri ve hemoroit fitillerinin anlamı olmaz bunun yerine ağızdan ağrı kesici almak daha etkilidir.İstirahat ta ızdırabı azaltır.Anal hematom çok büyükse o zaman uygun şekilde içindeki pıhtı boşaltılarak ağrıda ciddi azalma sağlanabilir.

Sıkça hemoroitle karıştırılıp genişçe keserek ameliyatla alınabilen bir durumdur ve son derece gereksi bir ameliyattır.

Sülük uygulamakta basıncı düşürerek ağrıda çok kısa sürede düzelme sağlayabilir.

Bütün bunların yanında hiç dokunmaması halinde % 100 ihtimalle kendiliğinden düzelir.

DiigoStumbleUponDeliciousBlogger PostLiveJournalTumblrRedditFriendFeedShare
Hemoroid Tedavi Kliniği
 1. orkun

  Hocam merhaba, ıkınırken sağ tarafta bir ağrı fark ettim nohut tanesi büyüklüğünde bir mor meme şeklinde şişlik fark ettim bu ne olabilir

  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  Anal hematom veya tromboze hemoroid olabilir

 2. Acilllll

  Hocam merhaba 16 yasindayim bi kac gun once batma ve agri oldu makatta once onemsemedim bikac gune kadar ara ara devam edince baktim 4 tane boyutlari farkli mor sislikler oldugunu farkettim kasildigimda batiyor ve agriyor hocam nedir lutfen yardim edin onceden tuvaletimi geciktiriyordum ve cok ikiniyordum biran once cevap verin hocam lutfen
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetin anal hematoma benziyor,hemoroidle beraber olabilir,muayene etmekte fayda var.

 3. Neslihan

  Hocam merhaba ben 17 yaşındayım ve 3 gün oldu ve gün geçtikçe arttı makatımda şişkinlik var ve büyük abdestimi yapmakta zorlanıyorun ve tuvaletten sonra kanıyor ne yapmalıyım tedavisi nedir ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  şikayetleriniz net değil.anal fissür,anal hematom,tromboze hemoroid vb olabilir.gelirseniz durumunzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 4. Nur

  Hocam merhaba ben 18 yaşındaym. Kronik kabızlık çekiyorum.ayrica makatta nohut büyüklüğünde meme farkettim. Ama arada sırada oluşuyor her zaman olmuyor. Ağrı yada kanama yok. Ne yapmalıyım ??
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İç hemoroid olma ihtimaliniz yüksek,anoskopla muayene edip gerekirse girişimsel tedavilerden birini uyguluyoruz.

 5. Güneş

  hocam birkaç gündür maksatta nohut büyüklüğünde bir şişlik var biraz kaşıntı yapıyor kendiliğinden geçermi
  Op.Dr.Altan KARAN
  anal hematom yada tromboze hemoroid olabilir.rahatsızlık veriyorsa açtırabilirsiniz.kendiğinden iyileşir ama uzun sürebilir.sıcak oturma banyosu yaparsanız rahatlatır.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.

 6. ayse

  Hocam 2 gundur makatimda siddetli agri var acaba nedir kabiz degilim sadece gunde fazla buyuk tuvaletime cikiyorum
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  anal fissür olabilir.yada tuvalete sık çıkmaya veya ıkınmaya bağlı anal hematom olabilir.muayene ile tespit edebiliriz

 7. erdek10

  İyi günler hocam 1 gün önce makatımda mercimek tanesi büyüklüğünde bir şey oluştu zorlamadığım zaman ağrı yapmıyor kanaması yok anal hematom olabileceğini düşündüm bir şey yapmam gerekir mi?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  kabız kalıp çok ıkındıysanız anal hematom oluşabilir.sıcak oturma banyosu rahatlatır.kendi haline iyileşir ama uzun sürebilir.eğer fazla ağrılı ise açtırabilirsiniz

 8. abcdd

  hocam 3 gün önce yoğun bir şekilde alkol kullandım ve ardından kustum kusarkeen fazlasıylada ıkındım sabahında makatımın kenarında bezelye büyüklüğünde bir morumsu beze var acaba hematommu ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Büyük ihtimalle anal hematomdur,kendiliğinden geçmezse muayene olmanda fayda var.

 9. kelebek

  hocam 19 yaşındayım sorunum bir sene önce başladı makatımın kenarında mercimek tanesı büyüklüğünde bir meme var.ama geçen bir sene içinde en fazla 6 kere olmuştur.ağrım kanamam kaşıntı yok.kabızlık sorunu yaşıyorum ve çok oturuyorum. acaba problem nedir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz hemoroide benziyor,kesin tanı için anoskopla muayene etmek lazım.

 10. ziya

  küçük nohut büyüklüğünde birşey var ağrı arada bir oluyor iki gündür farkettim kanama yok arada düzelir gibi oluyor ne olmuş olabilir??

Uzmanımıza Soru Sor

kodok

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin